Czy i kiedy USA zniosą wizy dla Polaków?

Styk biznesu i polityki.

Czy i kiedy USA zniosą wizy dla Polaków?

Postautor: poszukiwacz » sobota 15 gru 2012, 14:22

Dla mnie to już totalna paranoja, że ciągle musimy starac się o wizę żeby polecieć do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jesteśmy w Unii Europejskiej i możemy swobodnie jeździć sobie po europie na podstawie naszego dowodu osobistego , a do Ameryki mamy zamknięta bramkę i bez ważnej wizy nikt tam nas nie wpuści. Już chyba minęły czasy żeby nasi rodacy chcieli tam od razu lecieć stadnie i nie legalnie osiadać na stałe bo tam ta Ameryka wcale nie jest już taka Ameryka dla nas jak kiedyś. Przykład wielkiej emigracji Polaków na wyspy Brytyjskie pokazuje, że nigdzie nie ma nic za darmo i wszedzie trzeba ciężko pracować żeby normalnie żyć i tak naprawde kto miał wyjechac to wyjechał i nie sądzę że ci którym nie wiedzie się w Anglii nagle chcieliby przenosić się stamtąd za ocean do USA.
poszukiwacz

Jak dostać wizę do USA

Postautor: Turysta » wtorek 18 gru 2012, 11:32

Nieprędko wizy będą zniesione. Wszelkie obietnice amerykanów to tylko pusta gadanina.
W czerwcu 2013 planuję wyjazd na miesiąc i nie liczę na zniesienie wiz. Już nawet umówiłem się na wizytę w ambasadzie. Ponieważ zależy mi na wyjeździe chciałem spytać, czy macie może jakieś sugestie jak zachowywać się tam ? O czym mówić ?
Czy komuś ostatnio odmówili przyznania wizy ? Z jakiego powodu ?
Turysta

Re: Czy i kiedy USA zniosą wizy dla Polaków?

Postautor: blanka.win » poniedziałek 31 gru 2012, 12:36

widocznie ktos ma w tym interes, że tych wiz jeszcze nie zniesiono, tylko nie orientuje się za bardzo do kogo spływa kasa za wizę, więc nie wiem kto czerpie większe korzyści, ale jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno o pieniądze ;)
blanka.win

Kiedy zniosą wizy dla Polaków?

Postautor: Pawel » wtorek 08 sty 2013, 16:05

Gowno prawda nie zniosa nam wiz. Polska dalej bedzie walczyc za Stany i nic z tego nie bedzie miala. Ja staram sie o wize od dluzszego czasu i ciagle slysze nie
Pawel

Postautor: Admiasz » czwartek 10 sty 2013, 12:46

Przed wyborami zawsze się pojawia pogłoska, że zniosą bo chodzi o głosy od Polonii, ja miałem kilka razy okazję jechać do Stanów, ale stwierdziłem, że nie pojadę do puki nie zniosą tych wiz, bo mi się nie chce tego załatwiać i potem się jeszcze zawsze może okazać, po wylądowaniu, że i tak Cię nie wpuszczą mimo że masz wszystko załatwione. W nosie ich mam i ich cudowny kraj.
Admiasz

Czy zniosą wizy do USA

Postautor: Gastarbaiter » wtorek 22 sty 2013, 16:43

Od trzech lat siedzę w Stanach i obserwuję jak tutaj sobie poczynają Polacy. Wszyscy jakich znam, którzy przybyli w ostatnim czasie - pracują na czarno. Kokosów z tego nie ma, ale da się wyżyć lepiej niż w Polsce. Tak wyglądają realia. Czy dziwicie się zatem, że USA nie chcą znieść wiz ? Jak dla mnie to nie ma najmniejszych szans na to. Wizy były i będą zawsze.
Gastarbaiter

Postautor: made in usa » środa 23 sty 2013, 10:43

Kiedyś dawno temu założyłem stronkę na fejsie o wizach do USA więc może zbierzemy więcej lajków ? :) Zapraszam do wbijania i pisania swoich komentarzy na ten temat - https://www.facebook.com/pages/STOP-wiz ... ts&fref=ts
made in usa

Postautor: Barakuda » wtorek 19 mar 2013, 16:32

Ten temat już tyle lat jest wałkowany przez samych zainteresowanych (Polaków) jak i polityków, którzy niby próbują coś zrobić w tej sprawie. Ale nie czarujmy się, że wizy zostaną zniesione. Amerykanie teraz mają masę własnych problemów z kryzysem i obecnie nikt nad taką błahostką nie będzie się zastanawiał.
Kredyty samochodowe http://dobrekredyty.com.pl/kredyty-samochodowe mogą w znacznym stopniu odciążyć nasz portfel. Jeśli mamy zamiar kupić nowy, markowy samochód, warto rozważyć tą opcję przez dokonaniem kupna.
Barakuda

Postautor: Jimmy_B » poniedziałek 12 sie 2013, 09:34

Nie zniosą, bo im się to na razie nie opłaca. To zawsze jest dobra karta przetargowa. Zawsze można obiecać wizę, jak coś się zrobi. To dosyć prosty mechanizm ;)
Jimmy_B

Postautor: cola » czwartek 15 sie 2013, 15:28

nie zniosą tak szybko - bo pytanie po co??

uzyskanie wizy na dzień dzisiejszy nie stanowi problemu dla chcącego
cola

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Polityka