Planowanie rozwoju miasta

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Planowanie rozwoju miasta

Postautor: Dobry » piątek 21 kwie 2017, 11:42

Planowanie rozwoju miasta wymaga analizy ogromnej ilości danych. Ich zbieranie i analiza może być kosztwone. Wiem, że można wykonywać lotnicze skaningi laserowe, ale nie są one aż tak dokładne.
Dobry

Re: Planowanie rozwoju miasta

Postautor: kalafior » poniedziałek 24 kwie 2017, 14:15

Moim zdaniem znacznie lepszym pomysłem jest skorzystanie z naziemnnego skaninigu laserowego. Jest on nie tylko znacznie bardziej dokładny, ale również tańszy. Możesz sobie o tym więcej poczytać na stronie arcanagis.To rozwiazanie stworzone właśnie w tym celu.
kalafior

Postautor: shelma » wtorek 25 kwie 2017, 09:22

Właśnie coś takiego mnie interesowało i nie wiedziałem na co się zdecydować. Dzięki kalafiorku ;-)
shelma

Postautor: markus » wtorek 25 kwie 2017, 14:21

Na tym arcanagis przeczytałem sobie jeszcze o tym, że te dane można w prosty sposób zamienić w modele 3d. Dzięki temu są one zrozumiałe dla wszystkich, a nie tylko dla specjalistów.
markus

Postautor: dawid » czwartek 11 maja 2017, 14:48

mieszkańcy przede wszystkim powinni móc w prosty sposób mieć dostęp do wszystkich, najwazniejszych informacji, by móc wpływać na decyzje władzy. rzeczywiście świetne przykłady można znaleźć na arcanagis, w jaki sposób można wykorzystywac nowoczesne oprogramowanie w tym celu.
dawid

Postautor: Amur » piątek 12 maja 2017, 15:23

Takie oprogramowanie ułatwio ponadto analizę danych przez poszczególne slużby, a także słuzy poprawie bezpieczeństwo podczas imprez masowych. Jeśli władze miasta korzystają z analiz gis, to po prostu w mieście żyje się znacznie lepiej
Amur

Postautor: tymonic » poniedziałek 15 maja 2017, 14:05

no i mieszkańcy mogą miec prosty dostęp do danych o wydarzeniach kulturalnych czy miejscach wypożyczenia rowerów. wystarczy tylko stworzyć oidpowiednią aplikację w oparciu o dane z analizy gis.
tymonic

Wróć do Wszystko i nic