Sklep Internetowy - czy to opłacalny biznes ?

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Re: Sklep Internetowy - czy to opłacalny biznes ?

Postautor: basita » wtorek 31 maja 2016, 12:08

E-commerce to branża, która rośnie w siłę. Na pewno oferuje duże zyski tym, którzy "potrafią internety", ale też wymaga inwestycji. Nie tylko finansowych, po prostu trzeba być na bieżąco, aby ciągle być krok przed konkurencją. Myślę, że ciekawym aspektem prowadzenia sklepu online jest temat narzędzi IT, które funkcjonowanie takiego sklepu z pewnością optymalizują i usprawniają. W Warszawie, 7-8 września, organizowane są targi IT Future, podczas których m. in. temat rozwiązań IT dla e-commerce będzie poruszany. Ale nie tylko! Więc jeśli chcecie byś na bieżąco z innowacjami w tej branży, to polecam udział, zwłaszcza że wystarczy się zarejestrować, a udział nic nie kosztuje.
basita

Postautor: karlik » środa 01 cze 2016, 15:07

Według mnie opłacalny, ale bardzo ciężki i pracohcłonny, bo klienci mają duże wymagania, chca jak ajszybszej odpowiedzi na zpytania, a jesli takowej nie dostaną, przehodza do konkurencji. Z tego powodu dbrz ejest zainwestować w oprogramowanie ecommerce, np. takie: http://focustelecom.pl/oprogramowanie-dla-ecommerce/ bo to automatyzuje pracę i zapobiega utracie porzuconych koszyków.
karlik

Postautor: martaw » piątek 10 cze 2016, 11:32

Opłacalny pod warunkiem, że ma się towar który będzie atrakcyjny cenowo i jakościowo.
Prowadzenie sklepu internetowego to ciężka praca. Koniecznie trzeba zadbać również o to, aby sklep był stabilny, bezpieczny i dostępny dla klientów przez 24 godziny.
W dhosting.pl oprócz wydajnych serwerów otrzymuje się wsparcie przez całą dobę.
martaw

Postautor: Tekas80 » piątek 10 cze 2016, 11:43

Jest to trudny kawałek chleba - a dodatkowo jest to biznes dla cierpliwych.
Dużo pracy związanej z pozycjonowaniem i czas jaki potrzebny na rezultaty sprawia, że niektórzy się poddają...
Forum budowlane: http://budujemy.fora.pl
Tekas80

Postautor: witene » środa 15 cze 2016, 15:00

Jeśli człowiek dobrze się do tego przygotuje, to nawet może i wypalić. Poza tym warto postawić na porządnych pracowników, bo jednak sami wszystkiego nie ogarniemy, szczególnie jak się rozkręci. Można trochę o sprawach kadrowych poczytać na http://www.portalkadrowy.pl/ albo wgl dokształcić się z książek. W każdym biznesie najlepiej rokuje połączenie doświadczenia i wiedzy teoretycznej.
witene

Postautor: Kristianna » piątek 17 cze 2016, 14:34

Jak najbardziej opłacalny, ale wymagający jednak sporych pokładów czasu i pracy. Zwłaszcza na początku, gdy dopiero trzeba się przebić przez internetową gęstwinę (właściwie to przebijanie się może mieć miejsce w każdym biznesie, ale przebijanie się w internecie może być o wiele cięższe, niż poza światem wirtualnym).
http://orbe.pl/ - krakowska agencja pracy (i szkoleniowa)
Kristianna

Postautor: Salomona » poniedziałek 20 cze 2016, 06:47

zgadzam się na pewno trzeba włożyć bardzo wiele wysiłku i pracy żeby otworzyć sklep internetowy i go wyprowmować
Salomona

Postautor: Zanke » czwartek 23 cze 2016, 12:19

Oczywiście, że pomysł jest dobry :) tylko tak, jak pisały osoby wyżej, pomysł+dobra obsługa klienta+ dobry sklep internetowy. Jak już będziesz miał zrobiony sklep warto wysłać konkurencyjnej firmie prośbę o zrobienie darmowego audytu. Wtedy masz pewność, że nie masz duplikatów na stronie, dobrze zrobione opisy. To przydaje się potem przy pozycjonowaniu. Ostatnio widziałem taki audyt https://www.facebook.com/events/906465079467362/. Polecam bo za darmo :)
Zanke

Postautor: marco33 » sobota 25 cze 2016, 17:30

basita pisze:E-commerce to branża, która rośnie w siłę. Na pewno oferuje duże zyski tym, którzy "potrafią internety", ale też wymaga inwestycji. Nie tylko finansowych, po prostu trzeba być na bieżąco, aby ciągle być krok przed konkurencją. Myślę, że ciekawym aspektem prowadzenia sklepu online jest temat narzędzi IT, które funkcjonowanie takiego sklepu z pewnością optymalizują i usprawniają. W Warszawie, 7-8 września, organizowane są targi IT Future, podczas których m. in. temat rozwiązań IT dla e-commerce będzie poruszany. Ale nie tylko! Więc jeśli chcecie byś na bieżąco z innowacjami w tej branży, to polecam udział, zwłaszcza że wystarczy się zarejestrować, a udział nic nie kosztuje.

Ja również się wybieram! :) Naprawdę interesujący program i na pewno wiele można się dowiedzieć, a dla osób, które działają lub zamierzają działać w e-commerce, to jest to wydarzenie wręcz obowiązkowe, m. in. dlatego, że będzie tam mowa np. o zabezpieczaniu danych, ale też o rozwiązaniach IT dla e-commerce właśnie. Polecam sobie zajrzeć na stronę targów IT Future, można się dowiedzieć zdecydowanie więcej o tym, o czym będzie mowa.
marco33

Postautor: drozdobyx » poniedziałek 18 lip 2016, 08:31

Moim zdaniem sklep internetowy to jest opłacalny biznes, jednak początkowo trzeba dużo kasy zainwestować w reklamę, dobre oprogramowanie dla sklepu oraz system płatności, najlepiej wybrać jeden z liderów na rynku. Ja w swoim sklepie mam dotpay i się sprawdza. A jeśli chodzi o reklamę to pozycjonowanie + Adwords koniecznie.
drozdobyx

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes