Sklep Internetowy - czy to opłacalny biznes ?

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Sklep Internetowy - czy to opłacalny biznes ?

Postautor: Largo » środa 27 lut 2013, 22:17

Witam od jakiegoś czasu myślę o swojej działalności, ostatnio udawało mi sie pracować to tu to tam ale od 2 miesiecy jestem już bezrobotny, a zreszto nie uśmiecha mi sie pracować za 1200zł. Zastanawiam sie nad sklepem internetowym i sprzedaży na portalach aukcyjnych artykułów dla domu, np firany zasłonym artykuły dekoracyjne, wiklina, itp. Jak myślicie, dobry pomysł, i ile kasy na to przeznaczyć aby sie nie wkopać. Mam około 50tyszł, i mysle aby zrobić to razem ze sklepem stacjonarnym. Myślałem też o organizowaniu imprez peitbolowych.
Largo

Sklep Internetowy z różnymi artykułami

Postautor: Praktyk » czwartek 28 lut 2013, 11:36

Jak patrzę na wiele osób prowadzących takie sklepy to powiem, że jest to opłacalna sprawa. Niestety nie oznacza to, że to prosty i łatwy biznes.
Plusy to to, że można prowadzić taki sklep zupełnie wirtualnie - nie trzeba mieć magazynu i gotówki uziemionej w towarze. Wystarczy znaleźć odpowiedniego dostawce i on będzie wysyłał bezpośrednio do klienta.

Żeby wszystko ładnie działało sklep musi być UNIKALNY - nie można postawić czegoś, czego jest już setki w sieci i liczyć na sukces. Wygląd musi być unikalny, opisy towarów, zdjęcia. Tylko tak można zachęcić klientów. Do tego potrzebna jest odpowiednia kampania marketingowa i pozycjonowanie.

Czy 50 tys zł wystarczy na to ? Raczej tak, ale nie licz od razu na kokosy.
Praktyk

Re: Sklep Internetowy - czy to opłacalny biznes ?

Postautor: mrk » czwartek 28 lut 2013, 20:43

Działalność gospodarcza to jest jakaś alternatywa na takie ciężkie czasy, tylko trzeba zrobić dobry biznesplan, określić grupę docelową i być innowacyjnym w swoich działaniach. Jeśli chcesz wiedzieć, czy taki biznes ma sens, to zawsze możesz wpisać w panoramie firm: sprzedaż artykułów dekoracyjnych, zasłony czy wiklina w ich wyszukiwarce i obszar, jaki cię interesuje (nie wiem skąd jesteś) i sprawdzić, jak dużo takich firm istnieje na lokalnym rynku i czy się opłaca rozpoczynać działalność w takim kierunku czy raczej konkurencja jest zbyt duża.
mrk

Postautor: blanka.win » piątek 01 mar 2013, 15:20

nie wiem czemu akurat na te firany się zdecydowałeś skoro masz taki dosyć niezły kapitał ;) ale spoko..nie wnikam, żeby się nie wkopać to musisz towar kupić na prawdę bardzo tanio, najlepiej w Chinach, bo potem nawet po nałożeniu swojej marży klient pomyśli, że jest tanio, a Ciebie aż tak bardzo to nie będzie kosztować nawet po dodaniu ceny za transport chociaż ja jeszcze raz przemyślałabym na Twoim miejscu..kwestię samego asortymentu ;)
blanka.win

Postautor: daniek » piątek 01 mar 2013, 16:46

Trochę poczytaj na ten temat. Największa sprzedaż jest z tzw. długiego ogona, czyli bardziej sprezycowanej frazy, która najlepiej żeby była wypozycjonowana pod Twoją stronę, aby mieć wejścia na tę stronę i dobrą konwersję. Poczytaj, rozeznaj się czego ludzie szukają, nawiąż współpracę z firmą pozycjunującą.

Co do imprez paintballowych to ciekawa sprawa, chodzi mi nie o tyle co o sam paintball bo tego jest trochę w Polsce i trzeba się rozeznać na lokalnym rynku, ale ogólnie o imprezy "wysiłkowe" pod gołym niebem, zwłaszcza dla zasiedzianych mieszczuchów. Głupio mi po raz kolejny reklamować stronę, ale pisałem o czymś podobnym na swoim blogu, którego znajdziesz w stopce.
Pomysły na biznes - blog z pomysłami na biznes
daniek

Postautor: elorapik » niedziela 03 mar 2013, 22:16

Sklep internetowy to trochę jak półka w olbrzymim markecie gdzie swoją "półkę" ma każdy sklep internetowy. Problem polega na tym, że mimo dużego rynku jaki mamy dostępny ... konkurujemy ze wszystkimi a nasza półka jest początkowo w najgorszym trudno dostępnym zakamarku sklepu. Żeby ją wypromować trzeba poświęcić mnóstwo czasu i energii.
elorapik

Postautor: largo10 » poniedziałek 04 mar 2013, 17:18

a jaki asortyment proponujecie?
largo10

Postautor: kosma » wtorek 05 mar 2013, 14:57

ja bym raczej rozważyła druga opcję - imprezy paintbolowe. nie wiem jak konkurencja w mieście, w którym żyjesz ale na pewno będzie mniejsza niż w przypadku internetowej sprzedaży firan czy zasłon. rozważ jeszcze jaki styl pracy Ci bardziej odpowiada - to przecież dwa zupełnie różne style :) jeden przy biurku, statyczny, drugi w bardziej w terenie, bardziej aktywny :]
kosma

Postautor: aptus » czwartek 21 mar 2013, 15:08

być może ciekawą opcją byłby sklep internetowy z zasłonami robionymi na zamówienie, tzn wybierasz tkaninę ale dobierasz sobie kształt, długość itd. Technologia pozwoli dziś również na tworzenie tzw. wizualizacji wybieranych produktów, czyli ktoś sobie projektuje zasłonę i nie widzi tylko fragmentu tekstury, a widzi, jak zasłona będzie się prezentowała w całości (na bieżąco podgląd projektowanego produktu).

Zapraszam do współpracy z firmą Aptus.pl. Sklepy robione pod klientów, nie gotowe rozwiązania, a dopasowywane do określonych potrzeb związanych z funkcjonalnościami.
aptus

Postautor: Kalinka09 » piątek 22 mar 2013, 12:17

Witam,
Każdy pomysł na działalność jest dobry, pod warunkiem że jest odpowiednio prowadzony oraz reklamowany.
Wiadomo, że dziś wszędzie istnieje dość duża konkurencja, dlatego też na cele marketingkowe warto przeznaczyć
swój czas oraz część wkładu inwestycyjnego.
Zaoszczędź swój czas i rób zakupy oraz płatności online.
Kalinka09

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes