Salon kosmetyczny

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Salon kosmetyczny

Postautor: BeBeauty » piątek 25 paź 2013, 10:19

Skończyłam szkołę policealną na technika kosmetyczkę ( w przyszłości może pójdę na kosmetologię) i myślę nad otworzeniem własnego gabinetu, no może w przyszłości udałoby się go połączyć z jakimś stanowiskiem fryzjerskim? Doświadczenie mam jak na razie 2 lata pracy w salonie kosmetycznym pod okiem doświadczonej kosmetolog. I dorabiałam sobie robiąc znajomym depilacje, paznokcie czy masaże. Na razie mam ok. 50 tys. zł oszczędności, myślę też o staraniu się o jakieś dofinansowania. I pytanie, jak coś takiego rozkręcić, jak szukać klientów? Lepszy salon stacjonarny czy mobilny z dojazdem do klienta? Z góry dziękuje za wszystkie porady:)
BeBeauty

Re: Salon kosmetyczny

Postautor: nick » wtorek 29 paź 2013, 18:37

to zależy w jakiej miejscowości mieszkasz i jacy klienci będą zainteresowani twoją ofertą, bo ta opcja z mobilnym salonem mogła by się powieść, zwłaszcza, że słyszałem od koleżanki, że sama korzysta z usług takiej mobilnej tyle, że fryzjerki:) może warto dać znać tym klientom, którzy już korzystali z twoich usług i byli zadowoleni, że otwierasz własną działalność i że za skorzystanie po raz kolejny z twoich usług dostaną rabat albo kartę stałego klienta?? możesz też pomyśleć o ulotkach, rozdać je w różnych punktach miasta albo znajomych poprosić, żeby porozdawali:)
nick

Postautor: blanka » środa 30 paź 2013, 23:50

mobilny salon to jest to:) ludziom sie spodoba, bo nie kazdy ma czas zeby gdzies jechac przez pol miasta, sama nie mam czasu i dlatego odkladam wizyte u kosmetyczki juz 3 miesiac:( pomysl o stronie internetowej z dokladnym zakresem uslug, cennikiem, promocjami i twoimi kwalifikacjami:)
blanka

Postautor: hania » piątek 01 lis 2013, 16:35

pomysl z mobilnym salonem, moze wypalic, warto by bylo zrobic rozeznanie rynku, popytac ludzi co o tym mysla i czy by chcieli korzystac z takich usług z dostawa do domu:) tradycyjny salon tez moze wypalic, tylko warto pomyslec o dobrym miejscu, ale w sumie jak bedziesz miec stalych klientow, to beda przychodzic nie wazne gdzie usytuowany bedzie salon. co do reklamy to strona w necie to podstawa, co by dawac znac ludziom i roznych akcjach i promocjach, przydaloby sie tez miejsce w bazie firm typu pf, bo teraz sporo ludzi szuka firm przez ich nowa apke w telefonie. poza tym warto prosic klientow o napisanie rekomendacji, jesli sa zadowoleni z uslug, sa takie specjalne strony gdzie mozna zlozyc opinie o uslugach kosmetyczek, a ludzie ufaja takim opiniom:)
hania

Postautor: Gabrysia » wtorek 19 lis 2013, 07:35

Ja jestem mobilnym salonem kosmetycznym... co więcej używam i mam w sprzedaży dla moich klientów kosmetyki, które są robione na moje zamówienie przez http://procosmetica.com.pl. Jak już myślisz o takim salonie to pomyśl o dobrych kosmetykach ponieważ ja kiedyś używałam niestety produktów niezbyt wysokiej jakości i muszę się przyznać, że straciłam kilku klientów.
Gabrysia

Postautor: blanka.win » czwartek 28 lis 2013, 14:34

Ważne jet aby przemyśleć strategie działania. Niewątpliwie jest popyt na takie usługi, jednak, wiele salonów bankrutuje. Musisz wystartować z dobra ofertą:)
blanka.win

Postautor: adsay » piątek 06 gru 2013, 11:48

Zaproponuj współpracę, np z salonem fryzjerskim.
adsay

Postautor: Gasia » wtorek 17 gru 2013, 12:04

Koniecznie musisz przeanalizować rynek, sprawdzić, czy taki biznes się sprawdzi w Twoim miejscu zamieszkania. Z kolei pomysł na biznes mobilny to dobra opcja, myślę, że obecnie ma duże szanse na powodzenie.
Gasia

Postautor: blanka.win » piątek 27 gru 2013, 07:19

Ciekawa opcja dla zabieganych. w zależności od wykonywanych usług możesz wydrukować ulotki. Pomogą Ci one w promocji twojego mogilnego salonu:)Jeśli usługi będą wykonywane na wysokim poziomie to jedna drugiej będzie polecać drogą pantoflową. Hmm..sama bym tak robiła:)
blanka.win

Postautor: muza » sobota 28 gru 2013, 14:20

BeBeauty pisze:Skończyłam szkołę policealną na technika kosmetyczkę ( w przyszłości może pójdę na kosmetologię) i myślę nad otworzeniem własnego gabinetu, no może w przyszłości udałoby się go połączyć z jakimś stanowiskiem fryzjerskim? Doświadczenie mam jak na razie 2 lata pracy w salonie kosmetycznym pod okiem doświadczonej kosmetolog. I dorabiałam sobie robiąc znajomym depilacje, paznokcie czy masaże. Na razie mam ok. 50 tys. zł oszczędności, myślę też o staraniu się o jakieś dofinansowania. I pytanie, jak coś takiego rozkręcić, jak szukać klientów? Lepszy salon stacjonarny czy mobilny z dojazdem do klienta? Z góry dziękuje za wszystkie porady:)

napewno reklama przydalaby cie dobra reklama jak to sie mowi reklama dziwgnia handlu to wazne widzisz pomysl masz trafiony wiec istnieje ogrom szans ze sie powiedzie czego ci zyczce napewno skorzystam z twoich uslug
muza

Następna

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes