Salon kosmetyczny

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Re: Salon kosmetyczny

Postautor: szkodek » czwartek 08 cze 2017, 12:18

Uważam, że tendencja do dbania o siebie wzrasta, ludzie coraz częściej korzystają z tego typu usług, dlatego to dobry pomysł na biznes. Tylko trzeba pamiętać o jednym - w tej branży liczy się jakość!
szkodek

Postautor: Serena » piątek 09 cze 2017, 07:52

tez bym postawiła na stacjonarny. u mnie na osiedlu sa trzy a i tak trzeba się dużo wcześniej zapisywać bo kolejki mają spore. tylko proszę, wymyśl tak, zeby to była chwytliwa nazwa firmy, bo jak się wyszukuje później w internecie to się bardzo często powtarzają. można kupić nawet gotową nazwę, ale wyjątkową, dużo info jest tutaj rmarket.pl
Serena

Postautor: paulina88 » wtorek 20 cze 2017, 15:53

salonów kosmetycznych jest dużo ale do każdego z nich są też duże kolejki, także myślę, że to opłacalny biznes o ile usługi są jakościowo na wysokim poziomie :) pozdrawiam
paulina88

Postautor: Madzia1990 » wtorek 27 cze 2017, 09:12

kaska_czeladzka pisze:
małgośka pisze:Jak bedziesz dobra, to klientki same sie znajda. W tej branzy polecenie zadowolonej klientki na pewno jest glownym czynnikiem napedzajacym. Dlatego mysle, ze od razu powinnas zainwestowac w karty stalego klienta i karty podarunkowe. Ja sama w swojej dzialanosci korzystam z opcji kart podarunkowych i wiem, ze swietnie sie to sprawdza. Nie drogo i fajnie karty zrobili mi w Cardon. Zrobili je takie jak chcialam, eleganckie, minimalistyczne. Jak ktos mi mowi, ze nie ma pomyslu na prezent to ja od razu sugeruje taka karte i chetnych na nie brakuje :)

Prowadzę salon fryzjerski i parę lat temu, gdy zaczynałam, też zastanawiałam się co zrobić żeby na początek przyciągnac jakieś klientki :D Zdecydowałam się na system rabatowy - 5 wizyt i zniżka na wybraną usługę 15%. Muszę przyznać że podziałało. Klientki polecały sobie mój salon właśnie też ze wzgledu na te rabaty. Warto pamiętać jednak, że katy rabatowe powinny być jak najbardziej spersonalizowane pod twoją usługe. Mi ludzie na spotkaniu networkingowym też polecili Cardon i muszę przyznać, że zrobili dla mnie naprawde piękne karty. Przede wszystkim są wytzrymałe i piękne a ich obsługa klienta jest bardzo profesjonalna. Można dogadać każdy szczegół. Moje klientki są zachwycone :)

O tak, benefity i rabaty to teraz połowa sukcesu jeśli chodzi o własny biznes. Jestem właśnie teraz na etapie otwierania salonu kosmetycznego i też chcę stworzyć jakiś fajny system rabatów już na starcie. Karty też będę robić w Cardon, bo tyle ludzi poleca, że ciężko znaleźć jakąś inną firmę. :D
Madzia1990

Postautor: luna42 » wtorek 25 lip 2017, 11:52

ja prowadzę salon kosmetyczny, ale co chwilę inwestuje coś w nowego, sprzęt, produkty, teraz wprowadzam system rezerwacji z mwizyta. pl
luna42

Postautor: wila » wtorek 01 sie 2017, 19:14

luna42 pisze:ja prowadzę salon kosmetyczny, ale co chwilę inwestuje coś w nowego, sprzęt, produkty, teraz wprowadzam system rezerwacji z mwizyta. pl

Ciekawy ten system, teraz takie innowacje coraz bardziej popularne, ale to bardzo dobrze, trzeba być otwartym na klienta
wila

Postautor: luna42 » środa 09 sie 2017, 10:03

tak dokładnie, jak się rozmawia z klientami to pytałam jak to widzą jak wprowadzę coś takiego, czy by chciały, czy to zachęca. Wszyscy byli za, nikt nie powiedział: a po co. To mnie na pewno przekonało
luna42

Postautor: wila » czwartek 17 sie 2017, 14:41

wila, więc tym bardziej. ;) a jak to działa od strony twojej jako właściciela, pomaga? ;)
wila

Postautor: luna42 » wtorek 22 sie 2017, 11:32

Wiesz, prowadząc biznes trzeba pewne rzeczy kontrolować, nawet przy zaufaniu do pracowników. Po prostu nie ma już takiego zamieszania jak było, wszystko jest jakoś poukładane, a jest to pomoc dla mnie bo to oczywiste, ale też dla pracowników
luna42

Postautor: mańkaSZ » piątek 25 sie 2017, 21:06

ja prowadze maly salonik kosmetyczny i przyznam że zaufanie do pracownika to stąpanie po kruchym lodzie... naprawde trzeba uważać i raczej skłaniam sie ku temu, żeby samemu wszystko konrolować. najważniejsze jest odpowiednie wyposażenie salonu, wlasciwe materialy do pracy, sprzety - to wzbudza zaufanie i tego oczekuje klient - jakości! dla zainteresowanych - polecam kerpro.pl tutaj można wszystko kompleksowo zamówić. mysle ze salon kosmetyczny to naprawde swietny biznes... z dnia na dzien sama widze, ze mam coraz wiecej klientek, ktore wracaja, ale tak jak pisalam - podstawa to sprawdzony produkt - od tego powinno sie zaczac budować salon
mańkaSZ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes