Salon kosmetyczny

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Re: Salon kosmetyczny

Postautor: kszenos » środa 23 wrz 2015, 06:23

Do otwarcia salonu potrzebujesz kasy i umiejętności. Ja w zasadzie wszystkiego nauczyłam się w taki sposób - kilka szkoleń zawodowych w Beauty Lux. W tym zawodzie nikt nie zatrudnia za papiery, lecz za konkretne umiejętności, tzn. tego chcą klientki i to powinniście im zapewnić.
kszenos

Postautor: karkosz » czwartek 15 paź 2015, 06:44

Ja tez myslalam o otwarciu salonu, ale takiego specjalizujacego sie w przedluzaniu rzes...ostatnio nawet znalazlam fajny sklep z materialami pomocniczymi do tego typu zabiegow na przyklad http://www.secretlashes.pl/shop/pl/25-tasmy-i-platki-pod-oczy
karkosz

Postautor: antowik » czwartek 19 lis 2015, 07:14

Do zawodu kosmetyczki zdecydowanie wystarczy Beauty lux i zaliczenie kilku szkoleń zawodowych. To właśnie na takiej podstawie sama zrealizowałam swoje cele. Pewnie, że osiągnięcie wszystkiego trochę trwa, ale generalnie to bardzo łatwa droga do zdobycia zawodu.
antowik

Postautor: kacper11 » poniedziałek 26 wrz 2016, 19:09

Dużo kosmetyczek w podobny sposób otworzyło salony kosmetyczne i po roku musiały się zamknąć, ze względu na duże koszty utrzymania lokalu. Lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, musi być w centrum miasta. Dlatego coraz częściej mamy do czynienia z mobilnymi kosmetyczkami, które jeżdżą do klientek do domu. Są na tyle dobrze zorganizowane, że zaczęły korzystać z bezprzewodowych terminali płatniczych Paymax, co jest idealnym rozwiązaniem w tej branży.
kacper11

Postautor: małgośka » piątek 30 gru 2016, 10:13

Jak bedziesz dobra, to klientki same sie znajda. W tej branzy polecenie zadowolonej klientki na pewno jest glownym czynnikiem napedzajacym. Dlatego mysle, ze od razu powinnas zainwestowac w karty stalego klienta i karty podarunkowe. Ja sama w swojej dzialanosci korzystam z opcji kart podarunkowych i wiem, ze swietnie sie to sprawdza. Nie drogo i fajnie karty zrobili mi w Cardon. Zrobili je takie jak chcialam, eleganckie, minimalistyczne. Jak ktos mi mowi, ze nie ma pomyslu na prezent to ja od razu sugeruje taka karte i chetnych na nie brakuje :)
małgośka

Postautor: szybkarybka » czwartek 23 lut 2017, 23:03

Z pewnoscia bedziesz miec spora konkurencje, bo wiadomo, ze kosmetyczek, fryzjerek itp. jest bardzo duzo. Wiem po sobie, bo sama mam swoj biznes - szyje. I tez konkurencja nie mala. Jednak postawilam na dobry sprzet firmy bernina, dobra jakosc uslug i konkurencyjne ceny i bardzo dobrze mi sie to kreci ;) Zastanawiam sie teraz nad dotacja na hafciarke bernina, bo nie chcialabym stanac w miejscu tylko ciagle rozwijac swoj biznes
szybkarybka

Postautor: kaska_czeladzka » środa 12 kwie 2017, 20:17

małgośka pisze:Jak bedziesz dobra, to klientki same sie znajda. W tej branzy polecenie zadowolonej klientki na pewno jest glownym czynnikiem napedzajacym. Dlatego mysle, ze od razu powinnas zainwestowac w karty stalego klienta i karty podarunkowe. Ja sama w swojej dzialanosci korzystam z opcji kart podarunkowych i wiem, ze swietnie sie to sprawdza. Nie drogo i fajnie karty zrobili mi w Cardon. Zrobili je takie jak chcialam, eleganckie, minimalistyczne. Jak ktos mi mowi, ze nie ma pomyslu na prezent to ja od razu sugeruje taka karte i chetnych na nie brakuje :)

Prowadzę salon fryzjerski i parę lat temu, gdy zaczynałam, też zastanawiałam się co zrobić żeby na początek przyciągnac jakieś klientki :D Zdecydowałam się na system rabatowy - 5 wizyt i zniżka na wybraną usługę 15%. Muszę przyznać że podziałało. Klientki polecały sobie mój salon właśnie też ze wzgledu na te rabaty. Warto pamiętać jednak, że katy rabatowe powinny być jak najbardziej spersonalizowane pod twoją usługe. Mi ludzie na spotkaniu networkingowym też polecili Cardon i muszę przyznać, że zrobili dla mnie naprawde piękne karty. Przede wszystkim są wytzrymałe i piękne a ich obsługa klienta jest bardzo profesjonalna. Można dogadać każdy szczegół. Moje klientki są zachwycone :)
kaska_czeladzka

Postautor: posterski » poniedziałek 08 maja 2017, 08:44

Tutaj macie odpowiedni kierunek - wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl
W każdym przypadku pilnujcie tego, aby wszystko w salonie było perfekcyjnie dopieszczone.
Starajcie się utrzymać odpowiedni standard - jakość rozwiązań ma naprawdę kluczowe znaczenie.
posterski

Postautor: agnieha » środa 31 maja 2017, 17:38

Dla mnie więcej zalet ma salon stacjonarny. Nie tracisz czasu na dojazdy pomiędzy klientami, przez co lepiej wykorzystujesz swój czas pracy. Twój salon jest "widoczny" - klientki mogą zawitać do Ciebie chociażby z ciekawości. To wszystko procentuje na działanie biznesu. Ja mam stacjonarny salon od roku i współpracuję z abacosun.pl, którzy zapewniają mi dobry sprzęt i szkolenia. To mnie sporo odciążyło, bo nie musiałam już sama szukać tego co jest dobre. Szkolić się - wiadomo, zawsze warto. Wiele klientem zdobyłam właśnie dzięki temu, że przyciągnęła ta marka.
Oczywiście prócz tego reklama pocztą pantoflową, fb, strona www (koniecznie), ulotki.
agnieha

Postautor: Welmer » czwartek 01 cze 2017, 13:32

Chyba dobry biznes w dzisiejszych czasach? Sporo osób korzysta, chyba nawet mężczyźni coraz śmielej.
Welmer

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes