Czy to opłacalny biznes : siłownia/fitness

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Czy to opłacalny biznes : siłownia/fitness

Postautor: czerwona » czwartek 06 lis 2014, 13:08

Mam pomysł na biznes: fitness klub. Mieszkam w raczej mniejszym mieście ale w promieniu 50 km nie ma takiego klubu, a miejscowości mniejszych-większych dużo. Więc planuję coś takiego otworzyć. I tu rodzi się pytanie, jak się rozreklamować? żeby zachęcic nowych klientów?
czerwona

Re: siłownia/fitness

Postautor: sznycel » środa 12 lis 2014, 14:35

jezeli to maja byc ludzie z roznych miejscowosci to mysle ze najlepiej droga internetowa do nich dotrzec :) mozesz np. zarejestrowac klub na frespo.pl i zeby ludzie mogli w ten sposob zapisywac sie na zajecia. beda mogli tez sprawdzic kto z okolicy tam chodzi i jakos razem umawiac sie sport :)
sznycel

Re: siłownia/fitness

Postautor: re-kin » poniedziałek 17 lis 2014, 12:20

Myślę, że przy takim zasięgu jaki chcesz osiągnąć, najlepszą opcją byłyby działania w social mediach. Polecasz znajomym, oni swoim znajomym itd itd. Reklamowanie się na jakichś stronach internetowych raczej ma średni sens, jeżeli grupą docelową są osoby z mniejszych miejscowości.
"Połowa osiągnięcia celu to jego prawidłowe wyznaczenie"

https://www.youtube.com/watch?v=GLttbe7QjfM
re-kin

Re: Czy to opłacalny biznes : siłownia/fitness

Postautor: goskahryc » środa 19 lis 2014, 02:03

Proponowałabym najpierw zrobić ankiete, popytać wśród znajomych czy są zainteresowani takim klubem. Może okazać się, że nie będziesz miał w ogóle chętnych.
goskahryc

Postautor: marek.1976 » niedziela 30 lis 2014, 13:23

no właśnie, ankieta, jakieś ulotki, banery. Ja tak zacząłem i dalej świetnie działam. Nie raz widziałem ludzi wpadających do mnie z ulotką. Akurat znalazłem dobrą firmę do kolportażu: ulotex. I jakoś powoli powoli się rozkręciło! :) Życzę powodzenia w prowadzniu własnego biznesu! :)
marek.1976

Postautor: Mirek Jonasz » czwartek 11 gru 2014, 13:47

Musisz docierać do swoich potencjalnych klientów, ludzi młodych, aktywny, chcących dbać o sylwetkę. Promocja w okolicach szkół, miejsc pracy młodych ludzi, klubów sportowych. Może e-marketing, social media, a nawet (skoro to są mniejsze miejscowości) reklama podczas ogłoszeń parafialnych w kościele.
Mirek Jonasz

Postautor: oskar00 » wtorek 13 sty 2015, 20:10

Super sprawa bardzo popieram, każda forma ruchu jest mile widziana ;) Ja ostatnio mobilizuje swoich znajomych do gry w badmintona http://www.badmin.pl/zestawy-do-badmintona-prince-badminton-kit-p-5500.html teraz w zimie wynajmujemy halę a w lecie gramy sobie w parku :) Myślę, że fitness trafi głównie do Pań, najlepiej młodych i pracujących, choć pewnie można się bardzo zdziwić :) Powodzenia życzę :)
oskar00

Postautor: Diana21 » czwartek 15 sty 2015, 22:47

Myślę, że będzie to opłacalny biznes, szczególnie, że jak piszesz, nie ma w okolicy konkurencji;) świadomość wśród ludzi rośnie, coraz więcej osób zaczyna o siebie dbać. Jeśli o reklamę chodzi, możesz zainwestować w jakieś gadżety do rozdania, mogą to być kalendarze, bidony na wodę, cokolwiek byle nie jakieś badziewie;) zniżki dla pierwszych klientów pewnie też zostaną dobrze przyjęte;) jakiś dzień otwarty w który każdy będzie mógł przyjść i obejrzeć co proponujesz;) jest wiele opcji, trzeba to tylko przemyśleć;)
Ale to, że coś jest oczywiste nie oznacza jeszcze, że jest prawdą. - Pratchett
Diana21

Postautor: krzyzak » poniedziałek 26 sty 2015, 08:59

Myślę, że pomysł dobry o ile nie masz w pobliżu żadnej konkurencji. Jeśli będą nowe sale i sprzęt, to myślę że ludzie przyjdą... Może jakieś promocje jeszcze? Powinno się udać. Powodzenia
krzyzak

Postautor: zarzadzaj_gip » czwartek 03 gru 2015, 00:21

Sposobów na reklamę jest wiele, ale najlepiej działają zawsze rabaty i promocje;) W fitness klubie mogą to być pierwsze zajęcia gratis czy tańsze karnety za polecenie następnej osobie. Warto też pomyśleć o odpowiednim oprogramowaniu, które pozwoli łatwo takim klubem zarządzać. Producentem takiego oprogramowania jest firma GiP, daje ono możliwość rozliczenia czasu pracy pracowników, obsługi karnetów, szafek w przebieralni czy tworzenia raportów. Więcej informacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: http://gip.com.pl Zapraszamy!
zarzadzaj_gip

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes