Jak zabrać się do działania

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Re: Jak zabrać się do działania

Postautor: kleoFas6 » piątek 24 kwie 2015, 07:54

Chodzi o motywację? Zacząłbym od sprawdzenia sytuacji na rynku i znalezienia niszy, w której nasza firma będzie miała się odnaleźć. Jeśli odkryjemy coś w czym możemy być nie tylko pierwsi ale także najlepsi to wtedy budowa firmy pójdzie łatwiej.
kleoFas6

Postautor: Farmer0071 » sobota 25 kwie 2015, 19:27

Są strony zajmujące się profesjonalnie analizowaniem biznesplanów, dają konstruktywny krytycyzm. Polecam się rozejrzeć w sieci.
Polecam - http://www.e-rynekforex.pl
Farmer0071

Postautor: magda86 » niedziela 24 maja 2015, 18:46

bardzo fajny artykuł ma ten temat Cele kupców, które powinien znać dostawca (http://www.marketplanet.pl/2014/09/05/cele-stawiane-kupcami/)
Zanim zaczniemy coś sprzedawać trzeba zastanowić się czy znajdziemy kupca na nasze towary gotowego zapłacić cenę jakiej żądamy.
Kupcy dokonując zakupów kierują się dwoma nadrzędnymi celami: oszczędnościami, jakie mogą osiągnąć i wymaganiami jakościowymi, które muszą zostać spełnione przez nabywane produkty lub usługi. Podsumowując nas jako sprzedawcy zależy, żeby coś sprzedać jak najdrożej przy najniższych kosztach produkcji a kupiec chce zapłacić jak najmniej i uzyskać produkt wysokiej jakości. Żeby mogło dojść do zawarcia transakcji musi dość do kompromisu tych dwóch stanowisk.
Ponadto trzeba pamiętać że na oferowane przez nas produkty czy usługi musi być popyt
magda86

Postautor: Heniek » niedziela 08 lis 2015, 17:28

Dokładnie, po za tym zanim zaczniemy coś sprzedawać warto się dokształcić z technik sprzedażowych, perswazji, negocjacji etc. w związku z tym warto czytać rekomendowane pozycje branżowe, np. całkiem niedawno została wydana książka "Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży" autorstwa konsultanta, trenera i wykładowcy - Roberta Grzybek. Poruszane są w niej takie zagadnienia jak:
- jak działa perswazja
- na ile przydatne w sprzedaży są na dzień dzisiejszy nowoczesne badania mózgu
- czym jest strategia sprzedaży
- w jakim zakresie psychologia może służyć do lepszego wykorzystania perswazji
- co warto wiedzieć na temat negocjacji handlowych
- kim jest i co robi KAM
- na czym polega coaching sprzedawców
- ile zarabiają sprzedawcy i kierownictwo sprzedaży
- jaki arsenał motywatorów i zachowań przywódczych mają do dyspozycji kierownicy sprzedaży
- dlaczego współpraca sprzedaży i marketingu jest tak ważna dla sukcesu firmy

Myślę, że to jest obowiązkowa pozycja dla każdego sprzedawcy i Managera działu sprzedaży :)
Heniek

Postautor: michel » czwartek 22 wrz 2016, 12:30

Dzisiaj najlepszą mobilizacją jest kredyt i utrzymanie 5-tki dzieci. Co innego jest się zmotywować a znaleźć osobę, która pomoże. Dlatego w każdym razie ja zawszę wolę rozważyć wszystkie wady i zalety danego rozwiązania żeby później nie żałować wyboru ;)
michel

Postautor: paracetamol » niedziela 12 mar 2017, 13:28

Może przydadzą się jakieś sesje coachingowe, dzięki którym popracujemy nad sobą i własnym samorozwojem? Jeśli jesteś z Łodzi, to zajrzyj na rodaaldona.com :)
paracetamol

Postautor: splitwak » wtorek 13 cze 2017, 13:14

Jak nie masz motywacji do działania to nie wiem czy te pomysły wypalą :P
http://www.joka-krakow.pl
splitwak

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes