Dobry,dochodowy pomysł na biznes

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Dobry,dochodowy pomysł na biznes

Postautor: cyjamonek1 » wtorek 24 lut 2015, 10:13

Co sądzicie o takim biznesie jak produkcja świec rzeźbionych?chcę otworzyć coś własnego a ten biznes wydaje mi sie idealny. nie trzeba dużego nakładu pięniedzy zeby ruszyć z produkcją, wykonanie też wydaje sie do ogarnięcia. Koszt produkcji jednej świecy to ok 8-10 zł a sprzedają takie za ok 50-100 i wiecej zależy od wykonania i wielkości świecy oraz dekoracji. Pomóżcie czy to ma sens? Myśle ze jest to genialny pomysł dla każdej kobiety która siedzi w domu i chce cos robić, dorobić lub zrobić z tego całkiem dochodowy biznes. Znalazłam firmę która oferuje specjalne topielniki, formy oraz parafine (bo ztego co widze jest to specjalna jakas parafina elastyczna).
Żeby bardziej zobrazować Wam o czym pisze podsyłam kilka linków
Filmik ukazujący produkcje świec:

http://www.wimp.com/decorativecandles/
Tu firma która posiada w sprzedazy potrzebny sprzęt
www.manufakturaswiec.pl
Widze ze tez sa na allegro.
Myśle ze utwierdzici mnie w moim pomyśle, a być moze i komuś sie przysłuze i podsunę pomysł- bo koszt ruszenia z tym biznesem mieści sie w 5 tys złotych:) czyli biznes dla każdego na każdą kieszeń.
cyjamonek1

Re: Dobry,dochodowy pomysł na biznes

Postautor: daniel75 » czwartek 29 gru 2016, 10:28

kto to kupi? kto byłby typowym klientem? ilu by ich było, skąd ich wziąć, jak dotrzeć do grupy potencjalnych nabywców?
daniel75

Postautor: drozdobyx » wtorek 03 sty 2017, 10:29

Dokładnie musisz sobie odpowiedzieć na te pytania, ponieważ nikt na co dzień nie kupuje świec ozdobnych. To jest raczej produkt dla osób, które zarabiają więcej. Może i warto spróbować, ale sprzedawać powinieneś przez sklep internetowy, najlepiej z systemem dotpay bo tam są usługi rat ( wtedy możesz zyskać również klientów zarabiających mniej ).
drozdobyx

Postautor: mikoskuo » wtorek 03 sty 2017, 11:56

Pomysł jest fajny, ale użytkownicy wyżej zadają całkiem słuszne pytania. Nie ma sensu inwestować w zakup sprzętów, które nie zwrócą się wcale.
mikoskuo

Postautor: daniel75 » niedziela 15 sty 2017, 13:52

typowe pytania z biznes planu, bez odpowiedzi i szczerej weryfikacji o osób nieemocjonalnie związanych z projektem nie zabieramy sie za kolejny etap
daniel75

Postautor: borys 7 » czwartek 19 sty 2017, 12:24

witam, mam 1000sztuk szaf materialowych tekstylnych z wysokiej jakosci lnu i bardzo dobrego wykonania, made in india, brakuje w nich stelazy,czy znajde tutaj jakiegos producenta? albo sprzedam calosc. wartosc sztuki kompletnej spokojnie powyzej 100zl/sztuka.
borys 7

Postautor: katarzyna_05 » czwartek 26 sty 2017, 13:55

hm ,może nakład niewielki ale też klientela mała. pomyśl że taki biznes to jest jakiś mały odsetek klientów kupujących świece, no chyba że trafisz na żyłe złota i twoim klientem będzie market odbierający miesięcznie kilka tysięcy sztuk. wtedy sie uda
tłumaczenia szybko tanio i profesjonalnie
katarzyna_05

Postautor: ewaboberr » czwartek 26 sty 2017, 15:54

Wydaje mi się, że to dobry pomysł na wypełnienie niszy, ale też Twoje podejście w stylu mojego kolegi : "Kupuje sukę i samicę lisa, robię fermę lisią" (tu nie ma błędu) Przemyśl wszystko na chłodno, zrób prognozy, sprawdź konkurencję. Powodzenia!
"Nawet najczarniejsza chmura ma srebrne brzegi" (przysl. chinskie)
ewaboberr

Postautor: pawpiotrek » poniedziałek 13 lut 2017, 11:42

A może mobilna myjnia parowa? fortador.com/strona-glowna/blog/dla-kogo-przeznaczona-jest-myjka-parowa/ coraz poważniej się zastanawiam nad takim biznesem.
pawpiotrek

Postautor: Konrad44 » wtorek 14 lut 2017, 17:10

Ciekawie brzmi przedmiot działalności, ale pomyśl o podstawowych kwestiach - kto będzie klientem firmy, jaki jest popyt na taki towar... czy taka działalność będzie wystarczająco rentowna/
Konrad44

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes