Jak otworzyć Warsztat samochodowy ?

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Jak otworzyć Warsztat samochodowy ?

Postautor: seba » niedziela 02 kwie 2017, 18:11

Witam. Mieszkam w tej chwili w Anglii ale za rok chce wrócić do kraju i otworzyć warsztat. Zawsze lubiałem to robić i mnie to cieszy :) posiadam dwa garaże z kanałami i dosyć sporo sprzętu ale nie które rzeczy trzeba było by dokupić ale to juz nie problem :) problemem jest mianowicie lokalizacja bo mieszkam na wsi i do centrum mam ok 7km. Na początku chciałbym pracować i dorabiać sobie naprawiając samochody po godzinach pracy.
I teraz moje pytania.
Co musiałbym zrobić by warsztat działał zgodnie z prawem?
Czy miałbym szanse na jakies dotacje ?
Czy gdyby nie było zbyt dużo klijentow to czy mógłbym kupować powypadkowe samochody i je naprawiać potem je sprzedawać ? Jak to wyglada prawnie?
Z gory dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)
seba

Re: Jak otworzyć Warsztat samochodowy ?

Postautor: bobo » poniedziałek 03 kwie 2017, 06:54

Działalność w postaci prowadzenia warsztatu samochodowego czyli formalnie konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, nie wymaga żadnego zezwolenia, koncesji ani wykształcenia. Po prostu zakładasz działalność gospodarczą tak jakbyś na przykład usługi sprzątania zakładał. co do handlu pojazdami używanymi, to też nie trzeba żadnych ekstra pozwoleń, koncesji itp. Co do dotacji to może ktoś inny Ci odpisze.
bobo

Postautor: Welmer » poniedziałek 03 kwie 2017, 13:46

Żeby prowadzić nowoczesny warsztat samochodowy potrzebujesz przede wszystkim testerów, a te są niestety drogie, więc musisz się zastanowić, na ile sama dotacja wystarczy.
Welmer

Postautor: seba » wtorek 04 kwie 2017, 13:16

Na dotacje za bardzo nie liczę ale jeśli była by taka możliwość to czemu nie zawsze można było by kupić więcej potrzebnego sprzętu. Tak wiem ze nie są tanie.
seba

Postautor: splitwak » wtorek 13 cze 2017, 13:11

Co musiałbym zrobić by warsztat działał zgodnie z prawem?
Otworzyć działalność i wystawiać rachunki.

Czy miałbym szanse na jakies dotacje ?
Jeżeli pracujesz to raczej odpada dotacja z UP.

Czy gdyby nie było zbyt dużo klijentow to czy mógłbym kupować powypadkowe samochody i je naprawiać potem je sprzedawać ? Jak to wyglada prawnie?
Pewnie że można ale z tego co się orientuje jeżeli samochód będziesz miał krócej niż pół roku to zapłacisz jakiś podatek
http://www.joka-krakow.pl
splitwak

Postautor: Komen » piątek 28 lip 2017, 09:28

Na samym początku, wypadałoby mieć jakiś konkretniejszy pomysł na warsztat. Dobrze jest, by się w czymś specjalizował. Ja zajmuję się przede wszystkim demontażem samochodów, które raczej nie mają przed sobą dobrej przyszłości. Nawet na sprzedaży samych katalizatorów można całkiem nieźle zarobić. Firma DS Auto oferuje bardzo dobre ceny przy sprzedaży hurtowej. W sumie sami możecie sprawdzić sobie cennik na katalizatorychrzanow.pl, jeśli mielibyście w planach sprzedaż katalizatora, czy choćby filtra DPF.
Komen

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes