Pomysł na biznes - sprzedaż ubrań

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Pomysł na biznes - sprzedaż ubrań

Postautor: RavPL » środa 07 wrz 2011, 15:57

Witam :D Ostatnimi czasy wpadł mi do głowy pewien pomysł, mianowicie sprzedaż ubrań, rozmawiałem ze swoim znajomym jakiś czas temu który w właśnie taki sposób się dorobił. W moich oczach wygląda to tak, zakup ubrań za niewielką cenę (z tego co wiem, w niektórych miastach są hurtownie w których można za pół darmo kupić dobre ciuchy, nieraz nawet markowe). Myślę czy nie wybrać się w podróż po takich hurtowniach i nie zakupić kilku ubrań, a później wystawić je na allegro i sprawdzić jak się sprzedadzą. Fajnie by było po jakimś czasie otworzyć własny sklep internetowy, a kiedyś może nawet firmę własną. W poszukiwaniu różnych informacji na ten temat, trafiłem na to forum i chciałbym się Was poradzić drodzy użytkownicy, ktoś może orientuje się, czy taki pomysł ma przyszłość ? Czy może macie znajomego który wie więcej na ten temat, lub sami kiedyś próbowaliście ? Jeśli tak to czekam na wasze odpowiedzi i z góry bardzo dziękuję ;) Pozdrawiam
RavPL

Re: Pomysł na biznes - sprzedaż ubrań

Postautor: Sebastian Skrzyski » czwartek 08 wrz 2011, 09:08

Mój znajomy miał dokładnie taki sam pomysł jak Ty - kupić ubrania taniej, a następnie odsprzedać z zyskiem. Udało mu się kupić w jakiejś hurtowni kilka markowych ciuchów i wystawił je na próbę na allegro. Wprawdzie dużo ludzi oglądało profil, ale nikt się nie zdecydował na zakup. Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcać, tylko zwrócić uwagę na to, że rynek jest takimi firmami bardzo nasycony.
Sebastian Skrzyski

Postautor: Marcin K. » piątek 09 wrz 2011, 11:54

Tutaj bardzo łatwo wpaść w jakiś przekręt. Zwróć uwagę na to, że te tanie ubrania, o których mówisz, w wielu przypadkach są rewelacyjnie odtworzonymi podróbkami markowych ciuchów. Na Allegro ludzie boja się kupować, gdyż większość sprzedawanych tam rzeczy (nawet przez firmy!) to tak naprawdę rzeczy niepochodzące z legalnych źródeł.
Marcin K.

Postautor: RavPL » piątek 09 wrz 2011, 14:48

Właśnie tego też troszkę się boję, ale postaram się być ostrożny, no bo kto wie, lepiej spróbować i nic nie zyskać, niż nie spróbować i żałowac, nie ? :) A jeśli chodzi o taki pomysł, co byście mi doradzili jak na początkującą osobę ? Może jakaś mała zmiana w moim planie, lub coś innego ? :)
RavPL

Postautor: Veron » poniedziałek 12 wrz 2011, 20:22

Z allegro możesz spróbować, ale sprzedając jako osoba prywatna nie będzie takiego samego zainteresowania tymi testowymi ciuszkami niż gdybyś sprzedawał jako firma. Masz tez niesamowitą konkurencję i jeśli chcesz mieć atrakcyjne ceny przy prowizji na zadowalającym poziomie, to musiałbyś sprowadzać te ciuchy z zagranicy. Kupując w Polskich hurtowniach/firmach narażasz się na mniejszy zysk, gdyż każdy z pośredników bierze dla siebie jakiś dodatkowy procent.
Veron

Postautor: Bill » czwartek 15 wrz 2011, 09:16

Fajnie by było po jakimś czasie otworzyć własny sklep internetowy, a kiedyś może nawet firmę własną.

Jedna małą uwaga. Kręcąc ten biznes załóż od samego początku DG. Jakby nie patrzeć sprzedaż tych ubrań będzie od razu nosiła znamiona działalności zarobkowej, która ma charakter ciągły i zorganizowany. W związku z tym musisz mieć założoną firmę. Odnośnie zamieszczonego powyżej cytatu: tworząc własny sklep internetowy musisz mieć już założoną firmę. Nie będzie sklepu bez działalności (legalnego sklepu).
Pozdrawiam,
Tomek
Bill

Postautor: Webuser » sobota 17 wrz 2011, 13:39

Sprzedaż ubrań to ciężki kawałek chleba. Będzie nerwowo i pamiętaj o wielu kontrolach, które Cię czekają. Najważniejsze aby Twoje ubrania miały legalne pochodzenie i nie były podrabiane. Z resztą myślę, że sobie poradzisz. Walcz z konkurencją, będą niższe ceny dla nas :-)
Webuser

Postautor: marcinp » czwartek 31 maja 2012, 00:33

jezeli chcesz dobre markowe ciuchy to napisz. Od paru lat jestem w angli sa tu naprawde dobre ceny
marcinp

Postautor: Albert » wtorek 31 lip 2012, 13:05

bosh.. jak dla mnie przedstawiony biznesplan to kaplica jest.... a gdzie badania rynku? masz pojęcie ile osób by tak chciało i zrobiło gdyby to było takie proste? fff... dziś kupują ciuchy w marketach albo galeriach - wciśniesz się tam? jak tak, to ok - wtedy próbuj.
Porządek musi być.
Albert

Postautor: Zaro » środa 01 sie 2012, 15:23

Import odzieży z Anglii to akurat nietrafiony pomysł, bo ubrania są tam strasznie drogie. To już bardziej opłacałoby się eksportować markowe ciuchy z Polski do UK, o ile koszty transportu bylyby rozsądne.
Zaro

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes