Niemiecka chemia w małej miejscowości

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Niemiecka chemia w małej miejscowości

Postautor: dymeks87 » poniedziałek 28 maja 2012, 16:05

Witam
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem otwarcia małego sklepu z chemią użytkową sprowadzaną z Niemiec typu proszki do prania, płyny do naczyń itp w małej miejscowości ok. 1000 mieszkańców ale przy bardzo ruchliwej drodze, którą przejeżdza codziennie sporo samochodów z okolicznych wiosek (ok 15 000 mieszkańców).

Nie wiadomo mi, aby w okolicy był już sklep z takimi artykułami sprowadzanymi z Niemiec, a każdy wie jak wygląda kwestia jakości tych produktów u nas i na zachodzie ;)
Martwi mnie tylko to czy uda mi się osiągnąć w tym interesie taki obrót, żeby przy marży 20% wyjść na swoje, a przynajmniej na początku nie dokładać do interesu...
Cena takiego przykładowego proszku byłaby o około 10% wyższa niż polskiego odpowiednika w marketach, ale stosunek jakości do ceny niemieckich koncentratów jest o niebo lepszy.
Sporo już takich sklepów prosperuje w większych miastach i w internecie tak, że wydaje mi się, że ma to jakiś sens...

Z moich wstępnych obliczen wynikałoby, że przy marży 20% musiałbym zrobić około 700 zł obrotu dziennie, żeby wyjść na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów i podatków.
Ewentualnie myślałem też dodatkowo o handlu obwoźnym po okolicznych wioskach, ale to ewentualnie dodatkowo.

Może ma ktoś doświadczenie w tego typu interesie, czy taki obrót jest do zrobienia?
To byłby pierwszy tego typu mój interes, więc jako świerzak będę wdzięczny za wszystkie uwagi co na ten temat sądzicie ;)

Pozdrawiam!
dymeks87

Re: Niemiecka chemia w małej miejscowości

Postautor: polbiznes » poniedziałek 30 lip 2012, 18:30

Nie wiem jak mała jest Twoja miejscowość, ale obawiam się, że przez pierwsze miesiące to obrót dzienny wynosić będzie po kilkadziesiąt złotych, a w porywach do 200 zł. Im mniejsza miejscowość, tym biedniejsi są klienci, którzy liczą każdy grosz i niestety wybiorą towar z hipermaketu (nie przeliczają ceny/jakość). Jeśli planujesz obrót ok. 700 zł dziennie, to musiałbyś mieć kilkadziesiąt kupujących klientów dziennie, a jest to raczej mało prawdopodobne. Niestety. :-(
polbiznes

Postautor: adelajda3 » czwartek 02 sie 2012, 12:25

Nie wydaje mi się by w małej miejscowości było duże zapotrzebowanie na takie artykuły!
adelajda3

Postautor: tetsuo2 » wtorek 07 sie 2012, 09:22

Myślę że trzeba by zacząć od edukacji ludzi co do jakości tych środków. Tym bardziej, że zakupy w marketach to już rodzaj niedzielnej tradycji dla wielu ludzi...
tetsuo2

Postautor: Tomalo12 » wtorek 06 lis 2012, 17:50

Sam jeżdże z szefem na wyjazdy po wioskach i szczerze powiedziawszy idzie ten biznes coraz gorzej jeśli nie mówiąc bardzo źle . Pomału szukam nowej pracy bo jak wiadomo szef bedzie patrzyl na swoja dupe nie na mnie . Owszem , że chemia i słodycze z niemiec są o sto razy lepsze od naszych tylko co z tego jak na kazdym rynky obok nas jest biedronka i leca te wszystlkie wieśniaki do niej bo maja 9 kg Bonuxa za 30 zl a u nas 8 kg persila 100....
Tomalo12

Postautor: kosma » środa 07 lis 2012, 10:05

hmm zdziwiła mnie powyższa wypowiedź - myślałam właśnie, że raczej ludzie w mniejszych miejscowościach - tym bardziej - interesują się produktami z zachodu zwłaszcza jeżeli są w niskich cenach. noo ale jak widać rzeczywistość zawsze re definiuje wszelkie wyobrażenia :) ja swojego czasu też myślałam o czymś podobnym bo moja Koleżanka na allegro sprzedaje importowane artykuły z Niemiec i Ameryki - głównie słodycze, napoje i utarg ma bajeczny :)
kosma

Postautor: czysta przyjemność » wtorek 18 lut 2014, 10:33

Najlepsza NIEMIECKA chemia gospodarcza i nie tylko sprawdź!! www.czystaprzyjemnosc.com.pl
czysta przyjemność

Postautor: darkowski » poniedziałek 06 kwie 2015, 09:24

Tylko oryginalna chemia niemiecka to kupisz w hurtowni pakrywi, mają fajne produkty w niskich cenach, strasznię dbają o klienta, dostawa w 24 godziny od wpłaty, kupuję u nich już 4 rok i jestem zadowolona z zakupów, ariel proszek z niemiec oryginalny cena ok 85 zł ale pranie przez pół roku, teraz mam żel persil professional 5 litórów kolor i 5 litrów uniwersalny za 100 zł znowu 6 miesięcy prania! POLECAM www.pakrywi.pl
darkowski

Postautor: marabella » wtorek 14 kwie 2015, 18:51

W małej miejscowości nie ma co liczyć na duży biznes.
marabella

Postautor: Kkluseek » wtorek 19 sty 2016, 03:09

W małej miejscowości może się nie udać, wydaje mi się, że za mały rynek zbytu;)
Kancelaria Wiol - bo stawiam na jakość i doswiadczenie!
Kkluseek

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes