Pomysł na biznes i Anioł Biznesu

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Pomysł na biznes i Anioł Biznesu

Postautor: royal » sobota 17 lis 2012, 23:40

Czy ktoś korzystał z pomocy Anioła Biznesu i mógłby podzielić się wrażeniami? Jak go znaleźliście i czym kierowaliście się przy wyborze? Mam konkretny pomysł na biznes (myślę, że mający szansę powodzenia), lecz niestety nie posiadam wystarczających środków na jego rozwój. Czytałem, że Anioł Biznesu oferuje nie tyle co same środki pieniężne, ale także wsparcie doradcze co jest dla mnie dodatkową zachętą, bo przy pierwszej działalności gospodarczej rady kogoś doświadczonego w danej branży na pewno byłyby przydatne.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
royal

Re: Pomysł na biznes i Anioł Biznesu

Postautor: mateusz_iks » niedziela 18 lis 2012, 23:17

Moim zdaniem warto się rozeznać w temacie, zarówno aniołów biznesu jak i finansowania przez fundusze venture capital, które z tego co wiem działają na podobnej zasadzie, bo jest to ogromne ułatwienie przy rozwijaniu własnego biznesu. Chociaż w Polsce w porównaniu do innych krajów nie jest to jeszcze zbyt popularna forma finansowania, ale w internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji na ten temat.
mateusz_iks

Czy to dobry Pomysł na biznes - Anioł Biznesu

Postautor: 3one » poniedziałek 19 lis 2012, 11:05

Zapraszam rowniez do zapoznania sie z oferta platformy FOS Invest, ktora pozyskuje mini Aniolow biznesu.
http://www.fosinvest.net
3one

Postautor: madź » poniedziałek 19 lis 2012, 23:07

Czytałam ostatnio na gazecie prawnej artykuł na temat organizowanych spotkań inwestorów i pomysłodawców bodajże przez
portal symultana, może tam miałbyś szansę bezpośrednio od specjalistów dowiedzieć się konkretnych i przydatnych informacji
madź

Postautor: Superinkubator » środa 21 lis 2012, 10:13

Jeżeli potrzebujesz kapitału i doradztwa to zapraszam do SUPERINKUBATORA HI-TECH.
Oferujemy pomoc w założeniu działalności, wsparcie doradcze i szkoleniowe oraz kapitał na biznes.

Więcej informacji na str www.superinkubator.pl
Superinkubator

Postautor: jarek1102 » czwartek 27 gru 2012, 22:46

A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w przypadku współpracy z inwestorem? Tzn czy jeśli przedstawię mu swój pomysł, to czy on sam go nie wykorzysta?
jarek1102

Postautor: 3one » piątek 28 gru 2012, 05:49

Witam

Generalnie nie ograniczamy sie wylacznie do innowacyjnych pomyslow lecz takze wspomagamy sprawdzone juz modele firm.
Publicznie zostaje przekazana pobiezna idea danego pomyslu. Kompletny biznesplan nie jest publiczny. Maja do niego wglad tylko administratorzy. Informacje dodatkowe mozna otrzymac od tworcow projektow via Prywatna Wiadomosc, Email. To oni decyduja ile szcegolow dotyczacych swojego pomyslu wyjawia. Dodatkowym czynnikiem jest znajomosc rynku i wiedza samego pomyslodawcy. Nie kazdy moze sobie pozwolic na otwarcie firmy lub zrealizowanie cudzego pomyslu nie majac odpowiedniej wiedzy merytorycznej.

Ponadto nasi inwestorzy sa inwestorami finansowymi, ktorzy zarabiaja bez wkladu pracy w dana inwestycje. Dodatkowo sa to tzw mini inwestorzy, ktorzy nie sa w stanie wylozyc pelnej sumy inwestycji.
http://www.fosinvest.net- MINI GIELDA
-dofinansujemy twoj pomysl/firme
-inwestuj i zarabiaj
3one

Postautor: mateusz_iks » środa 02 sty 2013, 11:48

jarek1102 pisze:A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w przypadku współpracy z inwestorem? Tzn czy jeśli przedstawię mu swój pomysł, to czy on sam go nie wykorzysta?

Dlatego właśnie podpisuje się umowę o zachowaniu poufności, która ma temu zapobiec.
mateusz_iks

Postautor: Włodek » poniedziałek 07 sty 2013, 23:32

mateusz_iks pisze:Moim zdaniem warto się rozeznać w temacie, zarówno aniołów biznesu jak i finansowania przez fundusze venture capital, które z tego co wiem działają na podobnej zasadzie, bo jest to ogromne ułatwienie przy rozwijaniu własnego biznesu. Chociaż w Polsce w porównaniu do innych krajów nie jest to jeszcze zbyt popularna forma finansowania, ale w internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji na ten temat.

z założenia działają podobnie, ale istotną różnicą jest to, ze anioły inwestują w pomysły a fundusze w firmy już istniejące na rynku
Włodek

Postautor: jarek1102 » czwartek 31 sty 2013, 11:39

A jaką maksymalną kwotę można uzyskać od anioła biznesu?
jarek1102

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes