Pomysł na biznes w internecie - kantor internetowy

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes.

Pomysł na biznes w internecie - kantor internetowy

Postautor: Cinkciarz » czwartek 31 sty 2013, 14:56

Od kilku miesięcy szukam pomysłów na otworzenie własnego biznesu. Najważniejszym dla mnie aspektem jest biznes przy małej ilości zainwestowanych pieniędzy. Nie mam ich za wiele i raczej kredytu nie dostanę. Ostatnio zastanawia mnie czy wymiana pieniędzy w internecie może być opłacalna.W przypadku kantoru internetowego nie trzeba chyba posiadać wielkiego zaplecza finansowego. Ekstremalnie to można nawiązać współpracę z kantorem tradycyjnym. Kwestia tylko czy taki biznes się opłaca ? Znacie może kogoś, kto wystartował z takim interesem ?
Cinkciarz

Re: Pomysł na biznes w internecie - kantor internetowy

Postautor: pawelkochaklare » czwartek 31 sty 2013, 15:22

Nie mam pojęcia, ale ciekawa sprawa. Ja bym się skusił jako klient:) może to by działało jakoś podobnie jak sklepy internetowe?
http://theavenue.pl/
pawelkochaklare

Postautor: StrefaWalut Bis » czwartek 31 sty 2013, 22:26

dokładnie, porównywarka strefawalut to już taki benchmank jeżeli chodzi o kantory internetowe w Polsce, a tym samym najlepsza strona o kantorach
StrefaWalut Bis

Postautor: pawel71 » piątek 01 lut 2013, 20:05

biznes jest fajny, ale bez dużego zapasu gotówki nie masz na co liczyć.
pawel71

Postautor: KoKa » sobota 02 lut 2013, 01:05

StrefaWalut Bis pisze:dokładnie, porównywarka strefawalut to już taki benchmank jeżeli chodzi o kantory internetowe w Polsce, a tym samym najlepsza strona o kantorach

no ciężki temat z tym biznesem - dużo już jest tych kantorów internetowych (25 z tego co naliczyłem na strefawalut)
KoKa

Kantor internetowy - kosztorys. Ile kosztuje kantor.

Postautor: kosztorys » niedziela 03 lut 2013, 20:23

KoKa pisze:
StrefaWalut Bis pisze:dokładnie, porównywarka strefawalut to już taki benchmank jeżeli chodzi o kantory internetowe w Polsce, a tym samym najlepsza strona o kantorach

no ciężki temat z tym biznesem - dużo już jest tych kantorów internetowych (25 z tego co naliczyłem na strefawalut)

może i 25 ale znane tylko 2 lub 3, które się tak na prawdę przebiły (głośno o nich w telewizji i internecie)

dlatego uważam, że masz jeszcze szansę a sama inwestycja wcale nie musi być droga:
- strona internetowa (patrzyłem na oferia.pl licytują po 5-10tys.) 10 000zł jednorazowo
- certyfikat SSL + serwer (opłata roczna około 300zł za SSL + 500zł za serwer rok) 800zł rocznie
- zatrudnienie 1 osoby lub samemu z znajomym lub kimś z rodziny (3000zł mies.) 36 000zł rocznie (można uniknąć)
- szkolenia (m.in. szkolenie na pracownika kantoru) 700zł jednorazowo
- umowy z bankami (miesięcznie powiedzmy że jakieś tam opłaty rzędu 50zł z jednym bankiem, które wliczają wykonywanie przelewów i obsługę x 5 banków na początek) 3000zł rocznie
- wynajem biura (1500zł mies.) 18 000zł rocznie (można uniknąć jak ktoś ma jakiś pokój)
- 2 komputery, drukarka 3000zł jednorazowo
- opłaty za prąd, woda, internet itd. 700zł mies. 8 400zł rocznie
- pozycjonowanie strony internetowej i reklama 500zł mies. 6 000 rocznie

walutę kupujemy na forex lub w bankach w momencie kiedy klient nam przeleje pieniądze (większość kantorów internetowych tak zaczynało)

RAZEM BRUTTO:
Opcja maxymalna (jak ktoś zatrudnia jednego pracownika i wynajmuje biuro)
13 700zł jednorazowo + 72 200 rocznych wydatków

Opcja minimalna (jak ktoś nikogo nie zatrudnia, sam pracuje np. z rodziną i ma własne biuro)
13 700zł jednorazowo + 18 200 rocznych wydatków

KOMENTARZ: powyższa kalkulacja daje tylko możliwość zbudowania działającego kantoru internetowego, opłacenia podstawowego pozycjonowania, jednak pamiętajmy, że konkurencja może dysponować większym zapleczem finansowym i osobowym...

w każdym razie przed podjęciem decyzji warto na pewno przyjrzeć się konkurencji, tak jak napisane powyżej, kantorów internetowych jest już 25

POCZYTAJ TEŻ W NECIE O SWOJEJ KONKURENCJI (przez chwilę co pisałem mój wywodzik znalazłem kilka linków)

- zajrzyj koniecznie na http://www.strefawalut.pl, zobaczysz jakie kursy i strategię mają różne kantory, poczytaj ustawy
- przeczytaj te artykuły: http://www.forumfirmy.pl/jak-otworzyc-kantor oraz http://www.lexagit.pl/informacje/kantor ... -internet/
- no i fora typu: http://www.forum.optymalizacja.com/topi ... ternetowy/

i jeszcze jedno KONKURENCJA CZĘSTO SAMA WYPISUJE GŁUPOTY ŻEBY STRASZYĆ ALE JA WYCHODZĘ Z ZAŁOŻENIA, ŻE DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY, ALE NIE WIEM CZY NIE ZA PÓŹNO BEZ WIĘKSZEGO KAPITAŁU (NO CHYBA ŻE ŻONA I TEŚĆ POMOGĄ)
kosztorys

Postautor: Confused » poniedziałek 04 lut 2013, 21:40

ale powiedzcie mi jedno - jakim cudem niektóre kantory internetowe mają kursy sprzedaży poniżej kursu NBP, jak to możliwe?
chyba jedynie jak zakupiły bardzo dużo taniej waluty i chcą ją szybko z zyskiem sprzedać

spread też jest zaskakujący 0,6 %, skąd on taki mały?
Confused

Postautor: Frane_kimono » wtorek 05 lut 2013, 16:17

Confused pisze:ale powiedzcie mi jedno - jakim cudem niektóre kantory internetowe mają kursy sprzedaży poniżej kursu NBP, jak to możliwe?
chyba jedynie jak zakupiły bardzo dużo taniej waluty i chcą ją szybko z zyskiem sprzedać

spread też jest zaskakujący 0,6 %, skąd on taki mały?

KURS NBP jest podawany raz dziennie, w ciągu dnia przecież kurs na rynku forex, czy tam w bankach, czy kantorach na ulicy czy tych internetowych
może fluktuować i nie trudno żeby osiągał kurs nbp
Frane_kimono

Postautor: Okey86 » wtorek 05 lut 2013, 18:25

Nie jestem pewien czy kantor to odpowiednia branża do inwestowania w sieci. Jeśli dysponujesz jakąś gotówką to może warto byłoby spróbować swoich sił na aukcjach takich jak www.mergeto.pl? Mógłbyś na nich kupować rzeczy jak najtaniej, a później sprzedawać drożej. Trochę roboty z tym rzeczywiście by było ale zawsze jakiś zysk.
Okey86

Postautor: MaciusW » wtorek 05 lut 2013, 20:14

Według mnie kantor to świetny pomysł. Tylko na jakiej zasadzie wymieniałbyś walutę żeby opłacało się?
MaciusW

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes