pomysł na pierwszy biznes

W jaki biznes warto zainwestować.

Re: pomysł na pierwszy biznes

Postautor: karolove » wtorek 07 maja 2013, 10:35

Wiem, że ostatnio bardzo popularne są mobilne myjnie parowe i to nawet bardzo popularne. Świat idzie do przodu i musimy starać się dotrzeć do klienta, a nie czekać aż on nas sam znajdzie. Na rynku są firmy, takie jak greensteam, które pomagają załatwić wszystkie formalności ze sprzętem i jego leasingiem. Myślę, że na pierwszy biznes to całkiem ciekawa opcja.
karolove

Postautor: gasiorek » piątek 10 maja 2013, 00:38

W myśl cytatu "pomyśl sobie co chcesz w życiu robić i zacznij to robić" pomagam starszym ludziom z mojego otoczenia . Najpierw były to jakieś drobne zakupy, pomoc w domu, opiek. Teraz chodzę do szkoły policealnej na kierunku opiekun medyczny. Ju wiem, że lubią mnie moi podopieczni i polecają mnie kolejnym. Może kiedyś wymyślę własną franczyzę polegającą na opiece medycznej.
gasiorek

Postautor: Karolcia » piątek 10 maja 2013, 12:48

Ktoś mi kiedyś doradził, by przypomnieć sobie co się robiło, zanim zaczęły działać społeczne manipulacje i schematy, czyli tak do 12roku życia. Wypisać zabawy.

Następnie zastanowić się i wypisać, jakie to ma odzwierciedlenie w życiu zawodowym, w życiu dorosłym. Np. zabawa zabawkami typu koparki, ciężarówki, itp. > w Dorosłym życiu, praca na maszynach typu koparki. (Plan, kupić kopertkę, nauczyć się i brać zlecenia)

Np. zabawa w sklep > w życiu dorosłym. Sprzedawanie produktów > Sklep, lub promowanie jakieś marki.

Wtedy się zastanowić, jakie to ma szanse w dzisiejszych czasach i na naszym rynku.

Potem zastanowić się, co trzeba zrobić, by to osiągnąć? Jakie rzeczy trzeba wykonać i czy chce tak pracować? (jeśli patrzenie na swój plan, nas motywuje i droga daje nam satysfakcje, to jest to. Jak nie motywuje, to nie jest to.

Lub inaczej.... Iść w komercje, ale nie wiem jak :D

Moja rada, to nauczyć się sprzedawać, przedsiębiorczości i bycia liderem na cudzej marce, czyli MLM, PP, lub praktyki w jakieś firmie.

Pozdrawiam :)
Sposób na podrasowanie budżetu domowego
MoneyGift sposób na dodatkowy dochów
Karolcia

Postautor: karolove » środa 15 maja 2013, 09:49

Ale trzeba przyznać, że coś w tym jest. Ja od zawsze pasjonowałem się motoryzacją i dziś planuję otworzyć własną myjnię mobilną. Naprawdę wierzę, że ta praca może mi przynieść nie tylko zysk, ale też sporo frajdy. Początkowo bałem się, że moje oszczędności nie pozwolą mi na taki krok, ale kiedy okazało się, że jest możliwość leasingu od greensteam, to wiedziałem, że nie mogę dłużej czekać. Plusem tego jest, że wcale nie muszę ograniczać jedynie to motoryzacji, tak więc skala zleceń może być bardzo różnorodna.
karolove

Postautor: Donio » czwartek 30 maja 2013, 11:48

Gotowca nikt Ci nie da , ale pomysły Ci podrzucili nawet dobre.
Faktycznie fitness albo ta myjnia samochodowa to mogą być popłatne rzeczy tylko tak mysle czy fitness nie będzie na początek zbyt kosztowny - bo i sala i sprzęt i fachowa kadra, obsługa recepcji czy czegoś takiego, zależy jak stoisz z kasą
Ta myjnia parowa mnie zainteresowała, przejrzałem biznes-plan ecomyjni http://ecomyjnia.blogspot.com/2012/12/m ... iznes.html i wygląda nieźle, wkład nieduży,jest o czym myśleć
Donio

Postautor: wojtass43 » poniedziałek 26 sie 2013, 11:21

Ciekawym pomysłem jest otworzenie myjni mobilnej z dojazdem ze sprzętem do potencjalnych klientów. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużych firmach transportowych, budowlanych. Co ważniejsze producent takiego sprzętu 7car oferuje korzystne finansowanie dla zakładających działalność gospodarczą.
wojtass43

Postautor: ediwar » piątek 20 wrz 2013, 14:47

Może szkołę doskonalenia technik jazdy ? Co prawda 20k to za mało, ale może można skorzystać z jakiegoś kredytu lub dotacji. Ja wpadłem na taki pomysł po tym jak rodzice mi wykupili kurs w http://www.abarth-driving.pl gdzie naprawdę dobrze się bawiłem. Można się trochę podszkolić, ale przede wszystkim fajnie spędzić czas. Oczywiście trzeba lubić samochody. :) Ja jestem teraz na etapie szukania placu i wspólnika. Jak coś się ruszy to to opiszę.
ediwar

Postautor: Mirosław.11 » poniedziałek 28 lis 2016, 17:34

Jeśli masz pomysł na siebie to próbuj. Zobacz sobie na ofertę sklepu Valmed. Mają dobrą ofertę sprzętu, myślę, że ci się to przyda.
Mirosław.11

Postautor: Gość » niedziela 08 sty 2017, 17:03

Myślę że dobrą propozycją jest franczyza z cuk.Wystarczy 15 tysięcy by otworzyć multiagencję ubezpieczeniową.
Gość

Postautor: szyjebolubie » poniedziałek 16 sty 2017, 19:31

Najwazniejsze to zebys znalazl taka branze zebys sie w niej dobrze czul. Duzo osob ma z pozoru dochodowe biznesy, a jednak nie idzie im najlepiej. Ja np po paru latach bezrobocia, glownie z powodu zajmowania sie dziecmi postanowilam zajac sie szyciem. Wszyscy mowili, ze to nie bedzie dochodowa sprawa. A ja po poltorej roku szycia mam nowa porzadna maszyne firmy Bernina, a po nowym roku chce kupic hafciarke tej samej firmy. Pierwszy raz od bardzo dawna mam swoje pieniazki i moge wyslac dzieciaki na kolonie czy wykupic sobie weekend w spa
szyjebolubie

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Szukam ciekawego pomysłu na biznes