mam oszczędności lecz nie mam pomysłu

W jaki biznes warto zainwestować.

mam oszczędności lecz nie mam pomysłu

Postautor: aanniiaass » piątek 18 lis 2011, 18:06

Witam, mam około 80 000 zł oszczędności które chciałabym przeznaczyć na jakis własny sensowny biznes... macie jakieś pomysły? może ktoś mi podpowie, a może ktoś chciałby coś razem stworzyć?
aanniiaass

Re: mam oszczędności lecz nie mam pomysłu

Postautor: piter678 » wtorek 22 lis 2011, 10:58

Ciężko coś poradzić bo zależy w jaką branże chcesz inwestować... z jednej strony wydaje się to spora kwota a z drugiej...hmm co cię interesuje w co chcesz zainwestować ??
piter678

Postautor: BartłomiejJakubowski » wtorek 24 sty 2012, 19:02

Witaj,

80 000 to spora kwota, z którą można wiele zrobić.

Najpierw poleciłbym Ci napisanie swoistego CV, czyli wypisanie swojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego i osobistego, wykształcenia, posiadanej wiedzy (pozyskanej nieformalnie np. w Internecie), ukończone kursy i szkolenia, nabyte umiejętności, swoje pasje i zainteresowania.

Następnie znajdź coś co możesz wykorzystać w swojej działalności.

Nie polecałby Ci ryzykowania większej kwoty. Najlepszym sposobem jest otworzenie firmy jak najmniejszym kapitałem. Bo duże pieniądze możesz łatwo możesz stracić i już nigdy nie odzyskać.
Pomysł na biznes to pierwszy krok do biznesu.
Jak znaleźć dobry pomysł na własny biznes?
BartłomiejJakubowski

Postautor: jaro65 » niedziela 05 lut 2012, 12:10

Czasem pieniądze nie są potrzebne żeby otworzyć dochodowy biznes są przecież dotacje np. do 100 000 zł. z PARP swego czasu na biznes w Internecie, ludzie brali pieniądze a 9 na 10 biznesów nie przetrwało w sieci.
Kiedyś to były nieruchomości i ziemia w pobliżu dużych aglomeracji.
Teraz zainwestować 80 000 PLN z zyskiem to wielka sztuka.
Wszystko jeszcze zleży od Twoich zainteresowań i wykształcenia czy chcesz coś robić wbrew sobie czy raczej zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Internet , urządzenia mobilne, oprogramowanie na te urządzenia, na pewno jest tym miejscem gdzie bym szukał inwestycji. Ale to są moje zainteresowania.
Polecam przeczytać książkę "Bogaty ojciec Biedny ojciec", pozwoli Ci zrozumieć czym są aktywa i pasywa i jak budować biznes.
jaro65

Postautor: Zaro » czwartek 15 mar 2012, 16:17

Przy 80 tys. zł można otworzyć jakiś salon kosmetyczny lub pomyśleć o założeniu agencji bankowej.
Ten ostatni pomysł jest dobry bo banki szukają nowych lokalizacji i rozbudowują sieć.
Zaro

Postautor: kalina » piątek 16 mar 2012, 11:03

Witam
Myslę że ten pomysł z bankiem mógłby naprawdę się sprawdzić, ale tutaj potrzebujesz odpowiedniej wiedzy i podejścia do tematu.
Za nim się na cokolwiek zdecydujesz to sprawdź to pod różnymi względami, bo pieniądze szybko można stracić i co wtedy?? :oops:
Książka "Bogaty ojciec, biedny ojciec" pomoże Ci spojrzeć z innej perspektywy. Szczerze polecam! :lol:
A ja polecę Ci coś całkiem innego i może się ze mną nie zgodzisz ale na pewno warto to sprawdzić, poczytać i samemu podjąć decyzje http://joannanetbiznes.o12.pl/jbp/index.php

Przez dwa lata szukałam możliwości zarobkowych w internecie, jak trafiłam na ten program to pierwsza moja reakcja była: zbyt piękne żeby było możliwe...a jednak
Zapraszam wszystkie chętne osoby do sprawdzonego przez ze mnie programu inwestycyjnego, który działa już 8 lat i jest 100% legalny. ;)

Zainwestowałam 500$ i w pierwszym miesiącu zarobiłam 300$
UWAGA! Każdy powinien sam sprawdzić legalność i sposób działania tego programu!!! :)
Rejestracja jest darmowa z linku http://www.justbeenpaid.com/join.cgi?r=1ogTu4vNb3&p=&c=
Działam razem z mężem, ja już nie pracuje na etacie...
Więcej info na pw.
Zapraszam :D
kalina

Mam pieniądze lecz nie mam pomysłu

Postautor: Korek » piątek 30 mar 2012, 13:18

Zamiast próbować samemu zainwestować warto rozglądać się za kimś w podobnej sytuacji i za większe pieniądze zbudować coś większego lub ewentualnie wykupić udziały w jakieś firmie.
Korek

Postautor: mrobert15 » sobota 07 kwie 2012, 16:47

Niestety pomysł jest najważniejszy. Moim zdaniem ważniejszy nawet od pieniędzy. Zastanów się na czym sie znasz, w jakiej dziedzinie masz więcej wiedzy niż inni. To ograniczy Twoje poszukiwania pomysłu na biznes. Jeśli nic takiego nie znajdziesz to możesz spróbować jakiejś prostej działalności ale inwestując tylko tyle, że jak się nie uda i wszystko stracisz to nie będziesz z tego powodu specjalnie rozpaczać. Może to być np. sklep internetowy z towarami, których w sieci nie ma jeszcze zbyt wiele (uwaga na ogromną konkurencję!).
mrobert15

Postautor: Zaro » poniedziałek 16 kwie 2012, 12:45

a ja ciągle będę obstawał przy swoim - załóż placówkę partnerską banku.
Zobacz choćby na terenach podmiejskich, ludzie ciągle kicają ze wszystkim na pocztę a mogliby przecież płacić w placówce bankowej.
Zaro

Postautor: karski1 » wtorek 24 kwie 2012, 16:19

A jak nie wiesz co zrobić to nie lepiej wrzucić te pieniądze na lokatę?
karski1

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Szukam ciekawego pomysłu na biznes