Zakładanie firmy - samemu czy z pomocą biura rachunkowego?

Jak założyć firmę.

Re: Zakładanie firmy - samemu czy z pomocą biura rachunkoweg

Postautor: Łukasz » piątek 24 lis 2017, 18:57

W przypadku tego jak obecnie wszystko się zmienia to lepiej zdać się na biuro rachunkowe. Sam zakładałem działalność przez Tax Care i mam u nich teraz księgowość, na bieżąco mam porządek w papierach zgodnie z przepisami. Samo założenie kosztuje małe pieniądze, a wszystko włącznie z doborem formy rozliczenia najlepszej przy danym biznesie jest opracowane przez specjalistów.
Łukasz

Postautor: Tomisław » niedziela 26 lis 2017, 14:14

Janusz. pisze:Tomisław nie tylko spółki ale one też wszystkich rodzajów, a oprócz nich spółdzielnie, przedsiębiorstwa państwowe i zagraniczne, instytuty badawcze, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, towarzystwa reasekuracji wzajemnej, oddziały przedsiębiorców zagranicznych działających na terenie Polski, główne oddziały zagranicznych zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji, instytucje gospodarki budżetowej. Obowiązek wpisu do rejestru przedsiębiorców posiadają również inne osoby prawne prowadzące działalność gospodarczą, które podlegają obowiązkowi wpisu do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

A czy jednoosobową działalność również? Dzięki, Janusz za odpowiedź, dużo informacji
Tomisław

Postautor: kalinka » poniedziałek 04 gru 2017, 21:01

Tu akurat ja się wypowiem, że nie.
kalinka

Postautor: Janusz. » wtorek 12 gru 2017, 20:48

Tomisław jdg musi być zgłoszona w CEDIG, musiałbyś zgłosić do KRS tylko w przypadku przekształcenia w spółkę. Faktycznie Łukasz ma rację, czasem ciężko wybrać co będzie najlepsze, a tak z ciekawości, to co takie założenie działalności przez Tax Care obejmuje konkretnie?
Janusz.

Postautor: chroopka » niedziela 17 gru 2017, 21:45

Dajesz im upoważnienie i załatwiają za Ciebie formalności. Pomogą Ci też wybrać najlepszą formę opodatkowania, zrobią optymalizację podatkową. Nie wiem jak to dokładnie teraz jest u nich, ale kiedyś płaciłam za to tylko 50 zł. Moim zdaniem się opłacało, bo nie nabiegałam się na urzędach, zaoszczędziłam czas i pieniądze.
chroopka

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Własna firma