Wirtualne biuro - tak czy nie?

Jak założyć firmę.

Re: Wirtualne biuro - tak czy nie?

Postautor: bosslady » piątek 19 lip 2013, 10:07

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie, o ile charakter naszego biznesu nie wymaga wizyt klientów. W innym przypadku bez tradycyjnego biura się nie obejdzie.
bosslady

Postautor: alon » piątek 26 lip 2013, 11:22

no tak, jeśli chcemy przyjmować klientów to wirtualne biuro nie jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż mój znajomy spotyka się ze swoimi kontrahentami albo u nich w biurach albo gdzieś na mieście, ale wiadomo to nie jest możliwe, jeśli w ciągu dnia mielibyśmy mieć spotkania z 20 klientami :)
alon

Postautor: jerry_lacan » piątek 26 lip 2013, 13:57

Najpierw to każdy powinien się zastanowić, czy wirtualne biuro jest mu niezbędne do pracy. Nie każdy musi je mieć. Wszystko zależy od tego co chcemy robić i jaki profil ma nasze przedsiębiorstwo. Jeśli spotykamy się z klientami albo urządzamy prezentacje i potrzebujemy do tego biura - ok. Dla początkującego przedsiębiorcy każde 100 zł się liczy, dlatego warto aby kierując się zdaniem innych obejrzał złotówkę dwa razy zanim ją wyda.
"Biznes to przygoda - Myśl innowacyjnie" - jesteśmy na Facebooku
jerry_lacan

Postautor: RafałM » poniedziałek 19 sie 2013, 14:56

Mi się wydaje, że wirtualne biuro to dobre rozwiązanie dla osób, których nie stać by płacić za wynajem biura, szczególnie na początku działalności. Znajomy korzysta z tego typu usług i jest zadowolony. Z tego co wiem wszystko odbywa się internetowo, większość powiadomień dostaje mailowo i nie ma żadnych problemów. Działalność prowadzi u siebie w miejscowości, a firmę zarejestrowaną ma w Warszawie na Nowogrodzkiej 50 - jest to dość znany adres. Podobno taki adres robi swoje i napędza mu biznes. Sam jestem w trakcie zakładania działalności i zastanawiam się nad adresem w Katowicach. Może ktoś poleca jakieś biuro na Śląsku?
RafałM

Postautor: koncelerz » piątek 23 sie 2013, 09:22

Ja jestem na tak i żałuje że nie znałem tego roziwązania kilka lat temu, bo dziś byłbym zamożnym człowiekiem liczac pieniadze, które wydałem na tradycyjne biura...
Obecnie korzystam z usług http://www.chmielna2.pl i za 49 zł mam bardzo fajny adres , moge korzystac kilka godzin miesiecznie z biura i obsluguja mi korespondencje. Wczesniej placilem 1400 zł za wynajem biura tylko po to by sie spotkac w nim kilka razy w miesiacu z klientem i czesto mialem problem z odbiorem korespondencji - nie bylo mnie w biurze wiec musialem latac po awiza na poczte . Teraz mam to wszystko zalatwione i 1400 zl miesiecznie w kieszeni...
koncelerz

Postautor: koncelar » środa 28 sie 2013, 07:51

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Osobiście polecam rozwiązanie, z którego sam korzystam i jestem bardzo zadowolony i rozgoryczny zarazem, że dopiero niedawno dowiedziałęm się jakie usługi oferują wirtualne biura, bo gdybym miał tą więdzę pare lat temu, dziś miałbym na koncie kilka zer więcej, gdybym nie wudawał pieniędzy na zbędny najem biura. Ja korzystam obecnie z usług firmy http://www.chmielna2.pl i jak narazie nie narzekam:)
koncelar

Postautor: pawelp29 » czwartek 29 sie 2013, 11:16

Jeżeli Twoja firma i specyfika branży pozwala na pracę zdalną to jak najbardziej zdecydowałbym się na wirtualne biuro na zasadach co-operative, działa to na zasadach wspólnego biura zazwyczaj w centrum miasta, w wyznaczonych godzinach możesz się tam umawiać z Klientami, masz adres pocztowy w centrum miasta no i wygodę:)
pawelp29

Postautor: darek » poniedziałek 09 wrz 2013, 11:33

jestem z Krakowa i akurat korzystam z usług http://krakowski-adres.pl/ pierwszy miesiąc miałem za 1 zł, teraz opłata wynosi 99 zł netto i szczerze powiem, że jestem zadowolony, wirtualne biuro to dobre rozwiązanie w szczególności dla osób, które nie potrzebują stacjonarnego biura, albo nie mają tyle pieniędzy, żeby płacić za lokal w centrum miasta
darek

Postautor: koko » wtorek 01 paź 2013, 09:17

Jeżeli rodzaj wykonywanych usług na to pozwala, to jest to z pewnością całkiem ciekawa sprawa. Jeżeli niekoniecznie, warto jednak przejrzeć ogłoszenia lokale użytkowe i na początek przynajmniej coś wynająć. Biuro to mimo wszystko w większości przypadków wizytówka firmy.
koko

Postautor: hermess » czwartek 31 paź 2013, 20:56

Dla freelancera takie wirtualne biuro to świetne rozwiązanie
Ja mam w Krakowie biurko w http://www.creative-coworking.pl/ i korzystam tam z kiku usług
Fajne przyjemne pomieszczenia, ciekawe towarzystwo i dbają o nas jak mogą- kawy i herbaty mam do bólu całkiem gratis
hermess

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Własna firma