Księgowość

Jak założyć firmę.

Re: Księgowość

Postautor: Pawe411 » środa 18 sty 2017, 16:20

No tak, w małych firmach nie ma sensu tak robić.
Pawe411

Postautor: Salomona » poniedziałek 13 mar 2017, 19:09

warto korzystać z pomocy specjalistów takich jak eksperci z wiol.com.pl
Salomona

Postautor: MartaMMM » środa 05 kwie 2017, 17:42

Kamilka pisze:Lepiej jest prowadzić księgowość samodzielnie czy może lepiej by była ona prowadzona przez biuro rachunkowe? Która z tych opcji jest lepsza i korzystniejsza? Ile kosztuje prowadzenie księgowości przez takie biuro? Nawet nie wiem jakie są koszty takiej usługi. Może lepiej zatrudnić księgową, jak myślicie?

Jeżeli masz mała firmę czy pracujesz w jakimś wolnym zawodzie to nie ma sensu zatrudnić księgową. Po prostu, jeżeli nie masz wystarczająco wiedzy do prowadzenia księgowości samodzielnie, najlepsza opcja to online. Jest wiele serwisów, ja osobiście używam CFlow: ma łatwą nawigację, są wszystkie usługi i nie trzeba nad tym siedzieć więcej niż pięć minut. Bardzo tanio a pierwsze dwa miesiące są za darmo. Ja byłam mega zadowolona i do tej pory jestem.
MartaMMM

Postautor: chroopka » sobota 22 kwie 2017, 21:28

Racja, sama od ponad roku korzystam z księgowości online. Mam abonament w tax care, płacę 150 zł, a zakres rozliczeń mam dokładnie taki sam, jak we wcześniejszym biurze rachunkowym, w którym płaciłam ponad stówę więcej.
chroopka

Postautor: Radek. » wtorek 25 kwie 2017, 18:00

Na jakiej zasadzie działa taka księgowość? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, bo zdecydowanie płacę teraz za dużo. Co jest w takim abonamencie?
Radek.

Postautor: chroopka » czwartek 27 kwie 2017, 20:41

No to po prostu pełna księgowość, tylko płatne w abonamencie, bo tak taniej ;) Wysokość kwoty zalezy od ilości faktur, u mnie wychodzi te 150 zł za około 20 faktur miesięcznie. A jak to działa to długo by opowiadać ;) W dużym skrócie to podsyłam im papiery mailem, oni mnie rozliczają, widzę wszystko w ich panelu, a jedynie raz na jakiś czas jak się uzbiera większa ilość papierów to podrzucam je osobiście. Częściej chyba niż z księgowym kontaktuję się tam z prawnikiem. ;)
chroopka

Postautor: Radek. » piątek 28 kwie 2017, 19:49

Czyli w sumie to normalna księgowość, a cenowo to sporo mniej niż płacę teraz. Prawnik w Tax Care? Myślałem, że oni tylko księgowością się zajmują? Na jakiej to zasadzie?
Radek.

Postautor: Welmer » piątek 05 maja 2017, 12:12

Można wziąć większe biuro księgowe, jak się nie dowierza mniejszym.
Welmer

Postautor: chroopka » poniedziałek 08 maja 2017, 20:09

No tax care to zdecydowanie "większe" biuro, mają przecież oddziały w całej Polsce ;)
Co do prawnika, to można u nich skorzystać z usług prawnych, mają prawne consierge, live chat. Albo bardziej zaawansowane abo light i tu już wykupujesz na przykład na miesiąc i masz wtedy do dyspozycji prawników, możesz się kontaktować mailowo lub telefonicznie.
chroopka

Postautor: darekzmarek » poniedziałek 15 maja 2017, 14:52

Wysyłasz dokumenty (faktury) przez panel internetowy i również w tym samym panelu dostajesz informacje o rozliczeniu ZUS czy US. Pozostaje Tobie tylko zrobić przelew :) przynajmniej u mnie w taxly.pl tak to działa ;) i do tego masz też możliwość od razu wystawiania tam faktur, więc nie potrzebujesz kolejnego programu czy dostępu

Radek. pisze:Na jakiej zasadzie działa taka księgowość? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, bo zdecydowanie płacę teraz za dużo. Co jest w takim abonamencie?
darekzmarek

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Własna firma