Jak obniżyć koszta?

Jak założyć firmę.

Jak obniżyć koszta?

Postautor: wbros » wtorek 30 lip 2013, 08:08

Zastanawiam się jak można obniżyć koszta prowadzenia firmy.
Zauważyłam na przykład, że wywózka śmieci segregowanych jest tańsza niż niesegregowanych, więc musiałabym kupić tylko jakieś pojemniki, na przykład w tym sklepie i to już na przyszłość pewna oszczędność.
Myślałam też o zakupie nowych, bardziej energooszczędnych sprzętów - byłaby to inwestycja w tej chwili, ale po czasie w firmie zostawałoby więcej pieniędzy.
Znacie jeszcze jakieś pomysły na obniżenie kosztów?
wbros

Re: Jak obniżyć koszta?

Postautor: Pjenjonc » środa 31 lip 2013, 09:52

Najlepszym sposobem jest zwiększenie wydajności. Nie wymyślono jeszcze chyba nic bardziej skutecznego...
Pjenjonc

Postautor: tom7878 » sobota 31 sie 2013, 18:19

Zwiększenie wydajności, zgadzam się. Może zainwestuj w reklamę która przyciągnie do Ciebie klientów. Ja korzystam z usług Web Metrics i jestem zadowolony.
tom7878

Postautor: tutaj-tanio.pl » wtorek 17 wrz 2013, 22:12

Na początku trzeba wydać na osprzęt i urządzenia energooszczędne aby później ponosić mniejsze koszty. Jak żarówki energooszczędne czy drukarka, która jest tańsza w eksploatacji.
tutaj-tanio.pl

Postautor: Maciek_opek » piątek 20 wrz 2013, 09:22

Ja obniżyłem częściowo koszty przez redukcję kosztów stałych. Miałem wynajęte biuro dla siedziby firmy a teraz wynajmuję w wirtualnym biurze na Świdnickiej we Wrocławiu.
Maciek_opek

Postautor: tomkus » środa 25 wrz 2013, 21:13

jeśli ktoś ma biuro to jak wyżej napisano - energooszczędne żarówki (LED) to podstawa, śmichem żartem, ale jeśli ktoś cały dzień siedzi przy zapalonym świetle szczególnie zimą, to inwestycja zwróci się szybko, a później zostaną tylko oszczędności
tomkus

Postautor: tom7878 » czwartek 17 paź 2013, 20:41

Jeśli masz w firmie samochody służbowe możesz obniżyć koszty dzięki http://monitoring-gps.net/Oferta.aspx
U mnie świetnie się sprawdzają te lokalizatory. Oszczędność paliwa wzrosła o jakieś 30% i w każdej chwili mogę skontrolować swoich pracowników. Skończyło się korzystanie ze służbówek w celach prywatnych :)
tom7878

Postautor: milka » czwartek 31 paź 2013, 19:51

Ja niedawno czytałam o kontroli paliwa na http://monitoring-gps.net/varia/kontrola-paliwa.aspx i zastanawiam się nad zamontowaniem monitoringu gps w samochodach służbowych Pomogło by to w znacznym stopniu zmniejszyć koszty paliwa
milka

Postautor: kali » środa 06 lis 2013, 17:50

Jak masz towar wysyłkowy to zwiększ po prostu kwotę transportu i na tym też zarobisz parę groszy.
kali

Postautor: Dolkiny » wtorek 12 lis 2013, 10:35

Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności tak naprawdę im większa firma tym więcej potencjalnych możliwości. Załóżmy u nas firma współpracuje z około 50 osobami, gdzie na stałe zatrudnionych jest 20. Początkowo wprowadziliśmy system ERP, dało to dość wymierne korzyści i nagle nasze koszta spadły o jakieś 10% nie wspominając już o tym, że pracownicy mieli więcej czasu. Zaczeliśmy więc szukać dalej, dużym problemem, którego ERP nie rozwiązał była obsługa delegacji i wyjazdów służbowych było sporo nieprawidłowości, znaleźliśmy dość tanie rozwiązanie, bo kosztujące firmę ok. 50zł + nakład pracy informatyka ok. 1godz. Wdrożyliśmy programik http://www.delegacje.prowadz-firme.pl/ , który zaoszczędził kolejne pół etaty i uporządkował dokumentację. To nie koniec, w tej chwili dalej poszukujemy rozwiązań na bazie IT. Uważam, że jeśli ktoś jest skłonny do szukania oszczędności w firmie to powinien zacząć od tego rozwiązania + przyjrzeniu się wydajności pracy.. bo to też częśto jest gwóźdź do trumny firmy kiedy załoga uważa, że pensja jej się należy za przychodzenie do pracy.
Pieniądze nie śpią.
Dolkiny

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Własna firma