Jak dbać o własną firmę

Jak założyć firmę.

Re: Jak dbać o własną firmę

Postautor: antonina » środa 22 sty 2014, 13:00

piotr26 pisze:Ważne jest również aby zadbać o odpowiednią ewidencje czasu pracy i prac swoich pracowników, dlatego najlepiej skorzystać z gotowego oprogramowania co pozwoli zaoszczędzić czas i wszytko ładnie udokumentować. Ja dla przykładu korzystam z oprogramowania Enova Kadry i Płace od firmy Infotelecom.
To bardzo dobre oprogramowanie i znacznie ułatwia pracę, swego czasu pracowałam na tym oprogramowaniu i moim zdaniem jest ono przydatnym narzędziem w prowadzeniu własnej firmy.
antonina

Postautor: adsay » środa 29 sty 2014, 20:33

Dbać o pracowników, bo oni tworzą zysk, i rzetelność w obsłudze klienta.
adsay

Postautor: Złoty » piątek 21 lut 2014, 14:15

Działalność powinna być możliwie dopasowania do potrzeb rynku, trzeba też pilnować formalności, ja mam ten komfort, że moja znajoma z Poznania H. Fic jest prawnikiem i mnie w tym zakresie wspomaga. Porządek w papierach to podstawa. Dodatkowo warto dbać o wizerunek firmy - nie trzeba od razu kasy na agencje wydawać, ale już np. jakieś logo fajne, stronkę www to trzeba mieć.
Złoty

Postautor: adrianka » wtorek 29 lip 2014, 20:03

antonina pisze:
piotr26 pisze:Ważne jest również aby zadbać o odpowiednią ewidencje czasu pracy i prac swoich pracowników, dlatego najlepiej skorzystać z gotowego oprogramowania co pozwoli zaoszczędzić czas i wszytko ładnie udokumentować. Ja dla przykładu korzystam z oprogramowania Enova Kadry i Płace od firmy Infotelecom.
To bardzo dobre oprogramowanie i znacznie ułatwia pracę, swego czasu pracowałam na tym oprogramowaniu i moim zdaniem jest ono przydatnym narzędziem w prowadzeniu własnej firmy.

Pierwszy raz słyszę o tym oprogramowaniu, będę musiała sprawdzić czy jest dostępne na omegasoft.pl bo nie uśmiecha mi się ściągać/kupować z innych sklepów. Bardzo dużą wagę przywiązuję do tego czy program jaki mam w firmie jest oryginalny bo już nie raz słyszałam jakie kary płacili ci którzy korzystali z piratów. Moim zdaniem lepiej zapłacić parę groszy więcej i mieć spokój niż później się zamartwiać czy się wyda czy nie.
adrianka

Postautor: Martusia1447 » czwartek 04 lut 2016, 10:05

Jednym z przejawów dbania o własną firmę jest zapewnienie, aby działała ona sprawnie;) Dlatego, jeśli nasza działalność to hotel, restauracja, spa lub kawiarnia warto jest postawić na odpowiednie oprogramowanie do zarządzania. Producentem takiego oprogramowania jest firma GiP posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży HoReCa. Oprogramowanie pozwala na sprawne zarządzanie rezerwacjami, rozliczanie kas, rozliczanie czasu pracy pracowników, kontrolowanie stanu magazynu czy sterowanie nagłośnieniem. Więcej informacji znaleźć można na naszej stronie internetowej http://gip.com.pl/ Zapraszamy!
Martusia1447

Postautor: Zaraczka » poniedziałek 15 lut 2016, 07:16

Trzeba cały czas się rozwijać. Nie można osiąść na laurach. Ja chce zrobić sobie teraz kurs fotografii http://www.fototerytorium.pl/akademia/e-kursy-fotograficzne/ aby robić lepsze zdjęcia produktom. Wiem że to ważne i klient zwraca na to uwagę. Kurs można odbyć on line. W zależności od specyfiki ma różna ilość zajęć. I potem test z wiedzy. A przyda się też w codziennym życiu.
Zaraczka

Postautor: malediwy » czwartek 18 lut 2016, 17:23

Sądzę, że przede wszystkim trzeba dbać o wysoki poziom obsługi klienta i to na każdy etapie procesu zakupowego. Drobny gest typu podziękowanie w formie sms za dokonanie zakupów potrafi przekonać klienta o tym, aby do nas wrócił i ponownie dokonał zakupów. Dzisiaj nikt nie rusza się z domu bez telefonu, także wydaje mi się, że to dobra forma zarówno do informowania o promocjach, jak i w formie powiadomień o zamówieniu czy podziękowań.
malediwy

Postautor: karlik » czwartek 03 mar 2016, 10:21

Moim zdaniem warto dbać o pracowników, bo to oni tak naprawdę budują zysk firmy. Bez nich nic by nie było. nie trzymać ich w jakiś open space'ach, gdzie każdy jest anonimowy i siedzący w swoim boksie. Można im postawić na przykład takie ściany szklane http://www.republikaszkla.pl/system/szklane-zabudowy/ na pewno będzie im się tak bardziej komfortowo pracować, przez co jest pewniejsze, że będą chcieli zostać w firmie
karlik

Postautor: Salomona » poniedziałek 09 maja 2016, 11:51

przede wszytskim trzeba dabc o pracowników
Salomona

Postautor: Mateuszy » czwartek 19 maja 2016, 15:17

Zobaczcie sobie zautomatyzowane narzędzie do masowej wysyłki wiadomości sms - https://serwersms.pl. Według mnie to dobry sposób komunikacji z klientem, szczególnie jeżeli mamy z tym problem. W ten sposób można znacznie usprawnić obsługę klienta, informacja dociera bezpośrednio do zainteresowanych, koszty nie są duże, a skuteczność wysoka. Można przetestować ten system za darmo.
Mateuszy

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Własna firma