Budowa i rozwój firmy- największe trudności?

Ogólne rozmowy o interesach.

Re: Budowa i rozwój firmy- największe trudności?

Postautor: PapierMix_pl » piątek 23 sie 2013, 09:07

Moim zdaniem wiele czynników ma wpływ na płynne działanie naszej firmy,ale nie ukrywajmy ze same podatki także potrafią dobić,szczególnie teraz kiedy wszystko wokół rośnie,koszty utrzymania firmy stają się ogromne.
PapierMix_pl

Postautor: blanka » niedziela 24 sie 2014, 08:28

Ja największe trudności napotkałam wprowadzając swój produkty na rynek zagraniczny. Strasznie dobijały mnie rachunki za telefon i konieczność kupowania różnych kart sim z zagranicy by dzwonić do klientów. Na szczęście ostatnio znalazłam międzynarodową kartę SIM od Tryphone na goo.gl/w5cBN6 i mam zamiar ją w najbliższym czasie kupić. Będę mogła dzwonić ile chcę płacąc jak za połączenia lokalne. Poza tym na jednej karcie można mieć osiem numerów z rożnych krajów więc stare karty sim mogą iść do kosza;)
blanka

Postautor: FranczyzaBankuPL » poniedziałek 17 lis 2014, 10:18

Myślę, że słowa ermino oddają jeden z ważniejszych problemów dot. nowopowstałych działalności. Brak odpowiedniego przygotowania i zaplanowania biznesu. Kiedy rozpoczyna się działalność operacyjną, trzeba mieć już "wszystko" przygotowane. "Wszystko" znaczy ryzyka, które byłeś w stanie przewidzieć i zasoby, które będę Ci potrzebne do realizacji biznes planu.

Od pierwszego dnia należy skupić się na bieżącym prowadzeniu firmy, pozyskiwaniu klienta, marketingu, motywacji pracowników itp. itd. Nie ma czasu na uczenie się rynku, poznawaniu narzędzi, bo stałe koszty prowadzenia firmy będę Cię zjadać! To tylko jedna z opcji, aby uniknąć kosztownych błędów.

Początkujący przedsiębiorcy mają syndrom "różowych okularów", uważają, że jakoś to będzie. W biznesie liczy się tylko jakość, a nie jakoś. Później jakoś się psuje, bo coś było nieoszacowane. Nie ma miejsca na takie słowa jak jakoś, coś zrobimy... Liczą się tylko konkrety.

Specjalizuje się w biznesie franczyzowym, dokładnie franczyzie bankowej i nawet najlepsze know-how i sprawdzony sposób na biznes nie zastąpi ciężkiej pracy, zaangażowania i kreatywności, bo zawsze powtarzam, że ludzie tworzą biznes.

pozdrawiam,
Maciek
FranczyzaBankuPL

Postautor: andrzej.1976 » niedziela 30 lis 2014, 13:17

Pamiętaj też, że chcąc się rozwijać musisz stale zwiększać swój rynek zbytu. Bez tego rozwój się nie uda, a wpakowane pieniądze pójdą w błoto. Dlatego zrób wcześnie jakieś badania rynku czy to ci się w ogóle kalkuluje, czy rynek zbytu jest na tyle elastyczny i niespenetrowany że znajdziesz odbiorców. Ja robiłem ankiety uliczne wtedy, firma Ulotex mi je prowadziła i widziałem, czego potencjalny odbiorca oczekuje, jakie ceny go satysfakcjonują i w tym kierunku się rozwijam :)
andrzej.1976

Postautor: Sebik » środa 07 sty 2015, 12:44

Często firmy korzystają z oprogramowania do zarządzania firmą, znam np Offigo do zarządzania pracownikami oraz rozliczania delegacji, jest to już duży krok w kierunku rozwoju i unowocześniania firmy, pozwala też na redukcję zatrudnienia pracowników biurowych.
Sebik

Postautor: Persefona » piątek 09 sty 2015, 13:15

Marketplanet OnePlace. Witam. Może zainteresuje Państwa artykuł

http://manager.money.pl/artykul/kanal-promocji-na-drodze-do-klienta,75,0,1675083.html

Bardzo ciekawe rozwiązanie odnośnie poszerzania kontaktów biznesowych, budowania wizerunku firmy i zdobywania nowych zleceń. Dodatkowo wyjątkowo skuteczne narzędzie na rynku B2B, więc czego chcieć więcej? Warto poczytać.
Persefona

Postautor: KamilAntek77 » czwartek 25 cze 2015, 23:09

Myślę, że dość mocno ograniczają wszystkich wysokie podatki w naszym kraju. Marzy mi się, żeby kupić ładowarki kołowe http://www.atlas-poland.pl, ale jak podliczę całość, to jeszcze muszę oszczędzać.
KamilAntek77

Postautor: afaktury » czwartek 02 lip 2015, 19:32

W przypadku nowych firm, dobrym pomysłem byłoby częściowe zwolnienie ich z części opłat przez okres pierwszych dwóch lat. Na pewno pomogłoby to niektórym firmom przetrwać trudny, początkowy okres na rynku.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
afaktury

Postautor: lukrecyja0 » środa 15 lip 2015, 08:35

jak dla mnie trudne jest ogarniecie wszystkich kosztów, niby możemy sobie wszystko rozplanować ale i tak zawsze coś gdzieś wyjdzie więcej niż obliczyliśmy, nigdy mniej
Dido - Life For Rent - powrót do starych piosenek i te wspomnienia...
lukrecyja0

Postautor: jacekb90 » piątek 30 paź 2015, 14:34

Największa trudność to bak planów na przyszłość. Wiele firm działa na zasadzie "jakoś to będzie" a to nie tak działa. To wszystko musi miec ręce i nogi. Nie mając planu nie wiemy dokąd zmierzamy. Taka trochę prowizorka, chociaż u nas prowizorki najdłużej wytrzymują :)
jacekb90

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie