Budowa i rozwój firmy- największe trudności?

Ogólne rozmowy o interesach.

Re: Budowa i rozwój firmy- największe trudności?

Postautor: grieg » sobota 07 lis 2015, 18:51

Zbudowanie własnej marki. Często w jednym obszarze działa wiele firm, ale tylko jedna jest w stanie zbudować sobie prawdziwą markę, za którą stoją ludzie i która pozwoli utrzymać popularność oraz tempo rozwoju. W Polsce jest kilka takich przypadków np. ubrania patriotyczne albo ręcznie robione dzieła ( np. z http://www.kuferart.pl/ubrania,czapki-berety,6,128.html ) - jeśli nastawimy się od początku na to, żeby na pierwszym miejscu stawiać klientów i ich potrzeby, to mamy szansę osiągnać sukces.
grieg

Postautor: kleoFas6 » wtorek 08 gru 2015, 13:07

Sądzę tak jak poprzednik, że zbudowanie mocnej marki może być zdecydowanie największą trudnością. Polecam lekturę tego krótkiego artykułu, w którym zapoznacie się ze sposobem przeniesienia marki do świata reklamy: http://auchstudio.pl/blog/key-visual/
kleoFas6

Postautor: Andrzej Płoc » poniedziałek 24 paź 2016, 10:16

Początki bywają trudne. Wiadomo, trzeba zająć się całą papierkową robotą, znaleźć fundusz na start i przetrwać okres bez dochodu. Osobiście uważam, że rozrastająca się firma też potrafi spędzać sen z powiek. Dla mnie największym problemem było znalezienie czasu na szukanie i oglądanie miejsc do których mógłbym przenieść firmę i znaleźć właściwy magazyn (ciężko znaleźć coś w przystępnej cenie). Dlatego też polecałbym: industrialgo.pl
Andrzej Płoc

Postautor: drozdobyx » poniedziałek 24 paź 2016, 12:05

Według mnie zawsze dobrym pomysłem będzie założenie własnej firmy, a dodatkowe szkolenia czy wykłady mogą nam pomóc. Ważne jest, aby nie nastawiać się od razu na zysk, ponieważ jak zainwestujemy środki, powoli interes się rozkręci. Na przykład jak założymy sklep internetowy, to po utworzeniu strony sklepu, ustaleniu form płatności - dotpay jest świetny , wynajmie małego lokalu oraz zainwestowaniu pieniędzy w reklamę- trzeba cierpliwie czekać na klientów. Nie nastawiajmy się na zyski w 1 czy 2 miesiącu działalności a starajmy się ulepszać naszą firmę.
drozdobyx

Postautor: Vera » wtorek 25 paź 2016, 17:45

Jest masa różnych sposobów na budowę i rozwój firmy. Według mnie warto skorzystać z dotacji unijnych. Niedawno trafiłam na informacje na stronie Idea Banku właśnie takiego finansowania dotyczące i rozważam skorzystanie z tej oferty. Pozyskiwał już ktoś z was fundusze unijne? Macie jakieś doświadczenie w tej materii?
Vera

Postautor: itsme » piątek 28 paź 2016, 15:36

Prowadzę sklep internetowy i sprzedaję na Allegro, już 5 lat. U mnie najwięcej trudności było z uporządkowaniem tego wszystkiego... Papiery, dokumenty, magazyn, pracownicy... Wsparłem się programem do ewidencji (Narzędziownia) i dlatego wszystkim polecam wykorzystanie zewnętrznych programów , bo naprawdę pomagają rozwijać firmę.
itsme

Postautor: Piotr_P » niedziela 27 lis 2016, 17:02

Zależy jaka branża. U mnie w firmie mamy bardzo rozbudowaną sieć komputerową, firma Scazi nam się tym zajęła. Warto zainwestować w takie rozwiązanie jest to bardzo pomocne i ułatwia pracę. Następnym krokiem będzie system Rejestracji Czasu pracy, ponieważ mam coraz więcej pracowników i nie jestem w stanie tego kontrolować.
Piotr_P

Postautor: hyczkocysia » wtorek 29 lis 2016, 21:29

Według mnie podstawą i bardzo ważnym czynnikiem jest dobry pomysł na biznes i wejście w branżę, w której jeszcze nie ma kosmicznej konkurencji. Wiele jest taki innowacyjnych biznesów, które świetnie sobie radzą. Ostatnio na przykład trafiłem na to https://www.wprost.pl/branze/10031145/Self-storage-w-Polsce-sukces-goni-sukces.html i szczerze powiedziawszy nawet nie wiedziałem, że coś takiego funkcjonuje. Świetnie, że takie nieszablonowe biznesy się rozwijają. No i w razie wypadku dobrze wiedzieć, że coś takiego funkcjonuje ;)
hyczkocysia

Postautor: drozdobyx » wtorek 03 sty 2017, 10:20

Owszem branża i pomysł jest ważny ale dużo też zależy od systemu płatności. Jeśli wybierzemy dotpay to możemy spodziewać się,że ludzie nie będą mieć oporów przed korzystaniem z niego, ponieważ cieszy się zaufaniem. A po drugie jest możliwość płatności odroczonych lub rozłożenia płatności na raty
drozdobyx

Postautor: Piotr86 » wtorek 24 sty 2017, 10:36

Mam własny odzieżowy sklep internetowy od prawie 3 lat. Początki były bardzo trudne, zwłaszcza że od razu zacząłem od sklepu on-line a nie od allegro, ponieważ od początku zależało mi na zbudowaniu swojej marki. Największą trudnością było dla mnie wybicie się, przy ogromnej konkurencji innych sklepów. Nie zniechęciłem się jednak, ponieważ ten sklep od dawna był moim marzeniem. Konsekwencja i śledzenie trendów pomogło mi utrzymać się na rynku i co ważniejsze, zbudowanie sobie reputacji.
Parę miesięcy temu zdecydowałem się na ekspansję swojej działalności i rozszerzenie oferty na rynek zagraniczny. Gdyby nie niewystarczająca znajomość języka (francuski), pewnie zająłbym się tym samodzielnie, jednak zdecydowałem się tym razem skorzystać z usług profesjonalistów. Z pomocą firmy Nowe Kolory pomyślnie i sprawnie udało mi się wejść na rynek francuski i rozwijać swoją firmę.
Piotr86

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie