Sp. z o.o. i delegacja pracowników do Niemiec

Ogólne rozmowy o interesach.

Sp. z o.o. i delegacja pracowników do Niemiec

Postautor: sudulbau » środa 19 lip 2017, 13:40

Witam serdecznie,

Szukam porady, Biura rachunkowego oraz pomocy przy założeniu Sp. z o.o.

Planuję założyć spółkę z o.o. Obecnie prowadzę jednoosobowa działalność w Niemczech, moi "pracownicy" również maja pootwierane takie firmy. Abym mógł wkroczyć na wyższy poziom muszę zatrudnić pracowników. Wymagają tego partnerzy, z którymi zaczynam współpracę. Zdecydowałem się na Sp. z o.o. w Polsce, ponieważ koszty niemieckiej spółki GmbH są dość wysokie (sam kapitał jaki trzeba wpłacić na start to kwota 20.000 EUR). Mam nadzieje że w przypadku Sp. z o.o. 10.000 EUR na rozruch malutkiej firmy wystarczy, choć mogę się mylić bo nie znam wszystkich kosztów oraz wymogów co do oddelegowania polskich pracowników do Niemiec. Ma być to działalność w branży budowlanej roczny obrót przy zatrudnieniu 4 osób będzie się wahał w granicach 180-250 tys EUR. Wypłata dla pracownika od 1500-2200 EUR netto. Czy jest możliwość obliczenia, czy to się opłaci? Szukam kogoś kto udzieli mi porady prawnej w jaki sposób zoptymalizować koszty, i jaki muszę wygenerować przychód na jednego pracownika żeby biznes był opłacalny. Szukam również biura rachunkowego, które zajmie się księgowością mojej firmy oraz pokieruje mnie podczas procesu zakładania firmy. Wiem, że na rynku niemieckim jest dużo takich polskich, firm jednak ciężko o porady.
Zostałem poinformowany o tym że taka firma musi również wykazywać przychód z tytułu działalności na terenie Polski, plan w tym wszystkim najlepszy chyba jest taki, że musiałaby w Polsce działać ekipa która generowała by jakiś obrót. Mam informacje, że ten stosunek musiałby wyglądać w ten sposób: min 30% działalności w Polsce a reszta może być poza granicami kraju. Czy mam dobre Info?

Z poważaniem

Sewryn Sudul
sudulbau

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie