Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Ogólne rozmowy o interesach.

Re: Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Postautor: Korek » czwartek 15 mar 2012, 14:39

no raczej się nie opłaca. Zysk z tego jest taki jak ze średniooprocentowanej lokaty, a jak trafimy na złego najemcę to tylko same problemy.
Korek

Postautor: FajnaJadzia » wtorek 15 maja 2012, 14:55

Cześć,

ja zainwestowałam w mieszkania. Powiem wam że jest to super biznes przynoszacy duże zyski i korzyści. Zajmujemy się wynajmem mieszkań, na samym początku nie ukrywam że było ciężko pozyskac klientów ale teraz jest tyle stron biur i innych rzeczy żeby je wypromować tak że bardzo się w to wszytsko wciągnęłam. Swoje apartamenty i domy mamy zamieszczone w bookingu, w firmie edom.pl i wielu wielu innych. Firmy te sa rewelacyjne bo dzieki nim mamy obłożenie nie tylko w sezonie ale też poza nim, mamy już nawet stałych gości, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni. Wynajem mieszkań to rewelacja polecam wszystkim, jednak napierw trzeba dobrze zapoznać się z regulaminem portali, prawem itp.
FajnaJadzia

Postautor: qqs112 » piątek 18 maja 2012, 13:35

Wynajmuję mieszkanie studentom i muszę przyznać, że zarabia na siebie a i zwrot z tego jest całkiem niezły. Myślę, że przy kilku tego typu mieszkaniach, spokojnie można z tego wyżyć.
qqs112

Postautor: Filip » czwartek 24 maja 2012, 14:07

Ale najpierw trzeba sporo zainwestować, a kredyty to dośc ryzykowny biznes.
Filip

Postautor: karski1 » czwartek 19 lip 2012, 20:01

Myślę, że warto. Ale nie zawsze mamy gwarancję, że ktoś od nas wynajmie mieszkanie.
karski1

Postautor: wojas » wtorek 24 lip 2012, 13:41

Przy odpowiednio zbilansowanym kredycie, taka inwestycja może okazać się jedną z najbardziej opłacalnych. Jeżeli posiada się dość dużą zdolność kredytową i potrafi odpowiednio dobrać rodzaj kredytu hipotecznego - inwestycja w mieszkanie w bloku z wielkiej płyty zlokalizowanym w dużym ośrodku akademickim, może przynosić wymierne korzyści już po kilku miesiącach. Studenci od zawsze napędzali i napędzać będą ten rynek.
wojas

Postautor: Korek » piątek 27 lip 2012, 14:53

Dobrze ktoś napisał, że nie mamy pewności czy znajdziemy chętnego na wynajem. jak będziemy chcieli nie wiadomo ile, to będziemy mieć mieszkanie które będzie trzeba utrzymywać.
Korek

Postautor: tetsuo2 » środa 01 sie 2012, 10:00

Jeśli chodzi o zarabianie na wynajmie to jak najbardziej jest to możliwe, mój znajomy to robi. Kluczowe jest znalezienie mieszkań bardzo ale to bardzo przecenionych, zazwyczaj w niskim standarcie. On jednego takiego mieszkania szukał ponad pół roku (ale nie luzackiego 'a tak sobie szukam' tylko codziennego ostrego szukania... Potem bardzo porządny remont i kasa z wynajmu nie tylko mu spłaca kredy ale też daje dodatkowe 'kieszonkowe', które z kilku mieszkań (które już obecnie ma) wynosi drugą pensję ;-)
tetsuo2

Postautor: kosma » czwartek 09 sie 2012, 08:48

wybaczcie, ale chyba odrobinę zbyt daleko się posuwacie w swoim optymizmie. jest ogrom czynników, które decydują o tym, czy na nieruchomości się dorobisz czy po prostu będziesz w stanie tylko w miarę szybko spłacić zaciągnięty kredyt. na małych mieszkaniach ciężko jest zarobić, a koszty utrzymania są podobne co przypadku tych większych. sama mam mieszkanie pod wynajem i uwierzcie mi, że nie ma z tego przysłowiowych kokosów.
kosma

Postautor: szcunM » czwartek 09 sie 2012, 12:04

dokładnie od tego czy kupno mieszkania na wynajem będzie się nam opłacało przede wszystkim zależy jego lokalizacja. Przykładowo kupując wystawione mieszkania na sprzedaż warszawa możemy miec dużą pewność iż w przyszłości nie będziemy większego problemu z wynajmem, kupując w jakimś miejszym mieście narażamy się na duże ryzyko braku chętnych na wynajem, zwłaszcza w obecnej sytuacji gospodarczej gdzie ludzie wolą żyć z teściami, rodzicami
szcunM

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie