Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Ogólne rozmowy o interesach.

Re: Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Postautor: Zaro » środa 16 sty 2013, 15:24

To jest raczej kwestia czy lokując pieniądze na lokacie zarobimy więcej niż kupując mieszkanie pod najem.
Jeśli trafi się na nierzetelny najemca znający przepisy to latami się go nie pozbędziemy mimo, że nie płaci czynszu.
poza tym mieszkanie trzeba remontować, a to obniża nasze zyski.
Obecnie ceny mieszkań spadają, ale kupno czegoś atrakcyjnego pod najem wciąż jest trudne.
Moim zdaniem nie opłaca się kupować mieszkania pod najem.
Zaro

Postautor: mazurowna » środa 27 lut 2013, 18:03

Uwielbiam piękne, funkcjonalne apartamentowce, szczególnie nad polskim morzem. Od niedawna przyglądam się budowie apartamentu Dune w Mielnie. Szukam mieszkania pod inwestycje właśnie w okolicy Mielna. Słyszałam że wnętrze jednego z penthausow będzie zaprojektowane przez firmę Macieja Zienia-Zień Home. Uwielbiam projekty Zienia i te odzieżowe i wnętrzarskie:) Myślę że ten projekt i inwestycja warta jest zachodu:)
mazurowna

Postautor: herto » środa 27 lut 2013, 20:28

Najlepiej jest inwestować w mieszkania dla studentów, przynajmniej nie ma problemu z znalezieniem ludzi dla których będziemy wynajmować, tylko trzeba pamiętać o tym że co roku będzie nas czekać kapitalny remont, plus problemy z sąsiadami :)
herto

Postautor: kramczarek » czwartek 28 lut 2013, 23:14

To zależy. Jeśli zależy nam tylko na kasie, warto to może rozważyć. Ale jeśli mowa o takim mieszkaniu w którym my też chcemy mieszkać - raczej bym odradzał.
Pozdrawiam.
kramczarek

Postautor: Patryniaynia » sobota 23 mar 2013, 16:10

Ja kupiłam mieszkanie na kredyt w ebroker.pl/kredyty/hipoteczne/mbank/mplan-hipoteczny/szczegoly?warunki%5BofertId%5D=5 tym banku :) Podaję ofertę mojego zaciągniętego kredytu. Wynajmuję je już 3 rok i mam sporo zaoszczędzonej na tym kasy :D
Patryniaynia

Postautor: Julka » wtorek 02 kwie 2013, 22:09

Opłaca się, sama tak robię od paru lat. Na chwilę obecną nie ma z tego wiele pieniędzy ale jak sobie pomyślę że za 20 lat będę właścicielką kilku mieszkań to rosną mi skrzydła. Teraz przymierzam się do zakupu mieszkania w luksusowym budynku Dune w Milenie. Pierwszy raz kupię apartament w miejscowości turystycznej. Macie jakieś doświadczenia z takimi luksusowymi apartamentowcami nad Bałtykiem?
Julka

Postautor: marcek » środa 10 kwie 2013, 11:28

Ja właśnie zastanawiam się nad kupnem mieszkania pod wynajem jeden kredyt mam. Ale jest teraz na prawdę sporo fajnych furtek które powodują iż mając stałe dochody możesz czuć się komfortowo. Tak jak ja mając kredyt w PKO BP mam wakacje kredytowe raz w roku, można wziąć karencję w spłacie kredytu do 36 miesięcy w czasie realizacji inwestycji (czyli dodatkowe zabezpieczenie do czasu wynajmu, nie płacę raty kredytu za niewynajęte (niepobudowane) mieszkanie). No i 25 % wartości kredytu przeznaczyć można na dowolny cel, więc tym bardziej z wykończeniem które przecież pod wynajem nie byłoby kosztowne też nie stanowiłby problemu!!!
marcek

Postautor: emgielka » poniedziałek 15 kwie 2013, 10:43

Jestem bardziej za kupnem mieszkania . Z biegiem czasu na pewno to się wróci. Wiecie, że powstała nowa instytucja pożyczkowa ? Nazywa się Multi Inicjatywa. Są alternatywą dla sektora bankowego. Na rynek wprowadzili nowy produkt m.in. kredyt, który nie jest wpisywany do BIK – czyli nie obniża zdolności kredytowej
emgielka

Postautor: Tomasz_elaz » piątek 26 kwie 2013, 19:57

Do Julki - apartamentowiec Dune w Milenie to bardzo dobry wybór. Nie masz się nad czym zastanawiać. Niektórzy kupują mieszkania nad morzem parę kilometrów od plaży i później zastanawiają się czemu nikt nie wynajmuje ich w okresie jesienno-zimowym. Bo żeby przyciągnąć turystów do jakiegokolwiek ośrodka czy apartamentowca miejsce to musi posiadać odpowiednie zaplecze tj. baseny, kawiarnie, restaurację, spa ale przede wszystkim widok na morze. Bo o to głównie w tym wszystkim chodzi :)
Tomasz_elaz

Postautor: Dominisia » sobota 27 kwie 2013, 18:12

Nie trzeba tylko inwestować w mieszkania w dużych miastach dla rodzin czy studentów. Fajne jest też inwestowanie w małe apartamenty w miejscowościach turystycznych. Nie musimy się obawiać o to czy ktoś zniszczy nasze mieszkanie, do takiego apartamentu będą przecież przyjeżdżali turyści na krótsze okresy. Już nie mówię że ktoś nie będzie się chciał z niego wyprowadzić:) co zdarza się przy zwykłych mieszkaniach. Ja teraz przymierzam się do kupienia mieszkania nad morzem, szczególnie podoba mi się inwestycja Dune w Mielnie. Zobaczcie w necie i piszcie czy wam się podoba?
Dominisia

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie