Inwestycja w ziemię?

Ogólne rozmowy o interesach.

Re: Inwestycja w ziemię?

Postautor: Adamus » wtorek 08 sty 2013, 11:10

Nie znam się na tym, ale z tego co słyszałem, to często ludzie kupują działki rolne i potem przekształcają na budowlane, tylko że to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać, trzeba się borykać z urzędnikami, masą papierków i przepisów. Do tego jest olbrzymia ilość czynników, które mogą wpłynąć na możliwość zabudowy takich jak na przykład jakieś tam warunki geodezyjne, geologiczne itp. Trzeba się po prostu znać, tak jak przy każdej inne inwestycji - inwestujesz w coś na czym się nie znasz - to tracisz.
Adamus

Postautor: Czekolada » wtorek 15 sty 2013, 14:44

Inwestycja w ziemię jest opłacalna, ale trzeba wziąć pod uwagę, że zysk nie będzie natychmiastowy. Ceny mieszkań spadają, ale jest silne parcie na inne inwestycje, więc grunty zawsze się komuś przydadzą, a co za tym idzie - zawsze ktoś będzie chciał je kupić. Rzeczywiście, warto zainwestować w dużą działkę rolną, przekształcić ją na budowlaną i albo sprzedać jako całość, albo np. podzielić na mniejsze działki - wtedy zysk będzie jeszcze większy, choć i zachodu przy papierkologii przy tym jeszcze więcej, ale nikt nie mówił, że miliony są łatwe do zdobycia ;-) Jeśli dobrze pamiętam, to w połowie 2012 roku mówiło się coś o uproszczeniu procedur związanych z przekształcaniem działek i z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę, myślę więc, że w niedalekiej przyszłości istnieje szansa na rozwój tej gałęzi gospodarki ;-)
Czekolada

Postautor: migal » środa 06 lut 2013, 15:41

Odsyłam was np. tutaj - http://ofertygruntow.pl/ogloszenie/1286 ... -w-LIPIANY Ziemia do odrolnienia może zarobić nawet 50-krotność pierwotnej ceny. Wszystko zależy od konkretnego miejsca, ceny gruntów i klientów na których traficie. Wiadomo - nie jest łatwo trafić na dobre grunty, ale jeśli wam się uda to można zarobić potężne pieniądze. Ryzyko jest niewielkie, ale zakładając, że ziemię faktycznie będzie można odrolnić.
migal

Postautor: tytus1 » środa 06 lut 2013, 20:15

jeżeli iwestycja w ziemie to tylko na sprawdzonych terenach. W tym biznesie nie ma tzw. perełek ze ktoś sprzedaje ziemie za bezcen a mówi że jest bardzo dobra
Walczyć trzeba zawsze
tytus1

Postautor: migal » czwartek 07 lut 2013, 15:32

Nie masz racji. Po prostu ludzie mają takie momenty, że muszą już teraz sprzedać ziemię. A już teraz można złapać klienta tylko proponując doskonałą okazję. Sam kilka lat temu przejąłem grunty od osoby, która musiała już wyjeżdżać za granicę. Zapłaciłem 80% rynkowej wartości. Zrobiłem na tym dobry internet. W tej branży po prostu trzeba aktywnie obserwować oferty.
migal

Postautor: ala_dz » środa 15 maja 2013, 23:46

Tak, inwestowanie w ziemię rolną może być w dalszej perspektywie opłacalne, pod warunkiem, że się na tym znasz i interesujesz się tą tematyką. Jeżeli nie, lepiej oddać inicjatywę w ręce ekspertów, którzy mogą doradzić Ci w sprawie wyboru lokalizacji gruntów rolnych. Ostatnio powstają nowe programy inwestowania w ziemię rolną, typu Briland.
ala_dz

Postautor: Czekolada » piątek 17 maja 2013, 09:25

migal ma rację. Zdarzają się też sytuacje, że dany teren w chwili sprzedaży nie jest zbyt atrakcyjny, a po jakimś czasie w pobliżu powstaje autostrada, albo jakiś duży obiekt przemysłowy i nagle wartość ziemi wzrasta kilkakrotnie. To są właśnie owe perełki ;) Wystarczy zresztą prześledzić sobie jak stoją grunty i działki i jak różnią się ceny nawet w jednej miejscowości. Cena jest zależna nie tylko od powierzchni i nie tylko od lokalizacji, ale od wielu innych czynników - także od tego, jak bardzo sprzedającemu zależy na czasie ;)
Czekolada

Postautor: farent » poniedziałek 20 maja 2013, 00:03

Tak w ogóle, 21 maja w Collegium Civitas o godz. 9.45. ma się odbyć wykład, poświęcony alternatywnym formom inwestowania, tj. inwestowanie w grunty rolne. Jeśli ktoś ma czas i chęć uczestniczyć w tym wydarzeniu, to podsyłam linka: http://www.wirtualnemedia.pl/printpr/br ... um-civitas
farent

Postautor: Czekolada » czwartek 23 maja 2013, 13:14

I co, uczestniczyłeś?
Czekolada

Postautor: ekstraokazje » niedziela 02 cze 2013, 11:54

myślę że warto ale w budowlana czy rolną?
ekstraokazje

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie