Spółki , rodzaje spółek , jaką wybrać ?

Jak założyć spółkę. Rodzaje spółek w biznesie.

Spółki , rodzaje spółek , jaką wybrać ?

Postautor: Kameczka » środa 20 mar 2013, 14:07

Która spółka wg Was jest najlepsza? Którą warto otworzyć, a która sprawi nam tylko problemy? Podzielmy się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu spółki. Być może dzięki temu pomożemy niedoświadczonym osobom i przyczynimy się do ich sukcesu... Podzielmy się swoimi sukcesami i porażkami, jeśli oczywiście takie były.
Kameczka

Spółk z o.o.

Postautor: Lalka » niedziela 24 mar 2013, 13:30

Myślę, że spółka z o.o. jest najlepsza pod względem odpowiedzialności za zobowiązania. Wspólnicy nie odpowiadają bowiem za żadne zobowiązania spółki. Odpowiada za nie jedynie spółka, majątkiem pochodzącym z wkładów wspólników. Kapitał zakładowy to 5000 zł
Lalka

Spółka S.A.

Postautor: Palemka » poniedziałek 25 mar 2013, 12:19

W spółce S.A. akcjonariusze również nie odpowiadają za zobowiązania spółki. Tak więc która z nich jest lepsza? W zasadzie to czym różni się spółka S.A. od spółki z o.o.? W spółce z o.o. kapitał zakładowy wcale nie jest taki wysoki,a w spółce s.a. jest to min. 100 000 zł. To już jest ogromna kwota.
Palemka

Re: Spółki

Postautor: blanka.win » wtorek 30 kwie 2013, 13:02

faktycznie jest duża różnica w kapitale zakładowym spółki z o.o. i sp. s.a. poza tym spółka s.a. pociąga za sobą obowiązek składania wielu sprawozdań co w spółce z o.o nie jest wymagane, ale prowadząc spółkę s.a. mamy na pewno dużo większą wiarygodność wśród naszych potencjalnych klientów
blanka.win

Postautor: Andi » środa 06 sie 2014, 08:53

Zauważyłem, że wie osób ma problemy ze znalezieniem informacji na temat zakładania spółek w związku z tym postanowiłem się z Wami podzielić niedawno odnalezioną witryną związaną właśnie z tą tematyką. Informacje w jaki sposób można założyć spółkę z o.o znajdziecie pod tym adresem: http://www.spolka-w-organizacji.pl/category/jak-zalozyc-spolke-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia/
Myślę że lektura tego bloga pomoże Wam i wyjaśni procedury zakładania własnej spółki.
Andi

Postautor: mikus » środa 21 sty 2015, 21:28

Jak dla mnie najlepsza jest spółka z.o.o, bezkonkurencyjnie :D
mikus

Postautor: Diana21 » piątek 23 sty 2015, 12:28

Zgadzam się;) Z o.o. to chyba najlepszy wybór;D chociaż zależy to też od działalności trochę;D
Ale to, że coś jest oczywiste nie oznacza jeszcze, że jest prawdą. - Pratchett
Diana21

Re: Spółki , rodzaje spółek , jaką wybrać ?

Postautor: afaktury » poniedziałek 26 sty 2015, 18:35

Zależy od rodzaju działalności. Niektóre sp. z.o.o w skutek ciągłego rozwoju przekstałcają się w spółke akcyjną.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
afaktury

Postautor: Kkluseek » czwartek 12 mar 2015, 14:53

Fajna sprawą są spółki komandytowo-akcyjne, maja praw spółki komandytowej i część akcyjnej z tym, że kapitał nie wynosi aż 100 tys. jak w przypadku akcyjnej.
Kancelaria Wiol - bo stawiam na jakość i doswiadczenie!
Kkluseek

Postautor: Limbo » czwartek 23 lut 2017, 09:31

Do każdego przypadku należy podejść indywidualnie i nie można w tej kwestii uogólniać. Wydaje mi się, ze jest to sprawa na tyle skomplikowana, że nie można jednoznacznie założyć jaki rodzaj spółki będzie najlepszy. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z pomocy osoby, która orientuje się w temacie i ma praktyczne doświadczenia przy zakładaniu lub przekształcaniu spółek. Mogę polecić Ci Kancelarię Doradcy Podatkowego Kaniewski, który zajmuje się takimi właśnie przypadkami. Spotkałem się już z wieloma pozytywnymi opiniami na ten temat. Jego biuro mieści się we Wrocławiu przy ulicy Kościuszki.
Limbo

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Spółki z o.o., S.A.