Kiedy warto otworzyć spółkę zoo?

Jak założyć spółkę. Rodzaje spółek w biznesie.

Kiedy warto otworzyć spółkę zoo?

Postautor: kandos » czwartek 20 gru 2012, 15:35

Kiedy, w jakich sytuacjach i w jakim układzie, warto jest się zdecydować na prowadzenie spółki z o.o.?
Czytałem, że spółka z o.o. jest sposobem na ratowanie się od podatków.
Czy faktycznie można je w ten sposób pomniejszyć?
kandos

Otwarcie spółki z o.o.

Postautor: machos » piątek 21 gru 2012, 15:28

Spółka z o.o. ma swoje plusy i minusy, ale największym jej plusem jest właśnie ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki.
Rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku posiadania wspólnika, wtedy należy to jakoś zabezpieczyć. Spółka z o.o. na pewno w wielu przypadkach jest rozwiązaniem dobrym, ale na pewno nie zawsze.
machos

Re: Kiedy warto otworzyć spółkę zoo?

Postautor: kandos » piątek 21 gru 2012, 15:43

Ale czy taka spółka rzeczywiście zabezpiecza przed odpowiedzialnością?
Brzmi to trochę niepoważnie, no bo jak? Narobię firmie zobowiązań i nagle znikam, bez odpowiedzialności?
Nie wierzę, że to tak funkcjonuje...
kandos

Re:

Postautor: AdamPGA » piątek 28 gru 2012, 12:30

Tak zabezpiecza, spółka z o.o. jest osobą prawną, ma oddzielny kapitał a Ty nie odpowiadasz swoim własnym majątkiem za działania spółki. Żeby założyć taką spółkę trzeba mieć określony kapitał zakładowy, często ludzie nie mają na starcie owego kapitału i zakładają spółki z pełną odpowiedzialności no i potem tracą swój majątek jak się zrobi zonk.
Serwis komputerów - w Krakowie serwis apple oraz pogotowie komputerowe, instalacja systemów, obsługa informatyczna i naprawa komputerów.
AdamPGA

Czy warto otworzyć spółkę zoo?

Postautor: blanka.win » piątek 04 sty 2013, 13:44

zabezpiecza przed odpowiedzialnością, ale nie mam takiej wielkiej swobody jak w przypadku działalności gospodarczej chociażby dlatego, ze w tej ostatniej masz tylko książkę przychodów i rozchodów, a w sp. z o.o. pełna księgowość i rozliczać musisz każdy grosik
blanka.win

Postautor: kubek » niedziela 06 sty 2013, 10:20

Odpowiedzialność to jedno, a działalność to drugie. Poza tym do załozenia spółki nie jest wymagany tak duży kapitał zakładowy itp. Myślę, że jesli jest to mała spółka to można się pokusić o zoo.
kubek

Postautor: migal » środa 14 sie 2013, 07:35

Spółkę tak, ale LCC - to się opłaca, spółka w Polsce już nie. Pisząc o LCC miałem na myśli delaware.
Znacie serwis - http://www.polinvestor.com/ ? Poczytajcie - Delaware to raj w którym działa 60% najbardziej dochodowych na świecie spółek.
Chyba nie sądzicie, że spółki są tam zakładane dla czystej przyjemności...
migal

Postautor: xavi1984 » piątek 16 sie 2013, 07:33

Dobra, Delaware, rozumiem - ale jakie są realne koszty? Bo w życiu nie uwierzę, że ktoś daje optymalizację za friko.
Jakie koszty na miejscu + ile kasy za obsługę spółki przez firmę zajmującą się optymalizacją?
xavi1984

Postautor: migal » poniedziałek 19 sie 2013, 07:35

250 dolarów - roczny koszt działania spółki. Do tego koszty przenosin i obsługi, ale tutaj sum ci nie podam - kontaktuj się z Polinvestorem.
Napiszą ci konkretne całkowite koszty, bo to co ja podam może nijak się mieć do rzeczywistości.
migal

Postautor: Stanisław22 » poniedziałek 24 lut 2014, 18:41

Witam na forum. Na pewno kojarzycie spółkę STI GROUP,zastanawiam się czy nie zakupić ich akcji, bo z tego co widzę to po zmianie rady nadzorczej,przeniesienia siedziby można zainwestować ,spółka jest całkowicie oddłużona z duża tarczą podatkową i postacią Januarego Ciszewskiego na czele. Co o tym sadzicie? Mieliście już z nimi styczność?
Stanisław22

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Spółki z o.o., S.A.