Czy warto iść do sądu z bankiem?

Gdzie znaleźć kredyt na firmę.

Czy warto iść do sądu z bankiem?

Postautor: Karminowa » piątek 09 gru 2016, 08:26

Witam! Zapewne jak wielu innych przedsiębiorców, przed tymi kilkoma laty dałam się skusić na „korzystną” umowę kredytową, tjoczwiście kredyt wzięty we frankach. Potrzebowałam wtedy kasy na rozwój mojej firmy, pomyślałam, że to niegłupi pomysł, tym bardziej, że wtedy dopiero zaczynałam swoją przygodę na rynku. Szybko się okazało, dzieki skaczącym cenom frnaka, że to nie przygoda, tylko walka o przetrwanie. Teraz w internecie niedawno poczytałam, że ludzie decydują się na wojnę przed sądem z bankiem, z różnymi skutkami. Powiedzcie, czy rzeczywiście jest sansa na to, by te warunki umowy zmienić? Tzn, żeby rata nie była tak uzależnionaod ceny CHF?
Karminowa

Re: Czy warto iść do sądu z bankiem?

Postautor: Stafanioo » piątek 09 gru 2016, 10:08

Słaba sprawa, ja bym się raczej wto nie pakował, bo tylko obarczą Cię kosztami sądowymi, a jak weźmiesz adwokata, to jeszcze jemu honorarium będzisz musiała zapłacić i tyle z Twojej walki w sadzie. Przemęcz się jeszcze te kilka-klinakaście lat, walcz o byt i tyle.
Stafanioo

Postautor: koziolkowa » piątek 09 gru 2016, 12:19

Matko! Nigdy nie słuchaj takich rad, jak kolegi powyżej! Bo widzę, że kolega jak ta owca, czy to strzyżenie, czy ubój, ślepo pójdzie… Fakt, że w takim wypadku dużo lepiej jest zebrać grupę pokrzywdzonych, tj tych, którzy mieli umowę z tym samym bankiem, co Ty. Może jakiś radca prawny, albo prawnik byłby w stanie do nieodpłatnie zweryfikować?
koziolkowa

Postautor: Stafanioo » piątek 09 gru 2016, 15:28

Już Ci widzę, jak papugi coś robią nieodpłatnie… śmiech na sali, w co Ty wierzysz dziewczyno? Zresztą wielu ludzi, którzy mają kredyt we frankach, to często ludzie, którzy niewiele mają, skusili ich taką propozycją i raczej nie będzie ich stać na to, by zapłacić prawnikowi..
Stafanioo

Postautor: koziolkowa » poniedziałek 12 gru 2016, 09:19

Na tym polega cały szpas, że im więcej tych osób będzie, tym niższe koszta indywidualne. Zresztą, jest sporo prawników, którzy wykonują takie analizy nieodpłatnie, więc jak nie wiesz, to zawrzyj dziób. A Ci ludzie częto właśnie nic nie mają, bo większość tego, co zarobią, oddają bankowi.
koziolkowa

Postautor: legionista » poniedziałek 12 gru 2016, 10:47

Cześć! Ja jestem kredytobiorcą w byłym Kredyt Banku, obecnie BZ WBK. Choć nie jestem przedsiębiorcą, tylko brałem kredyt jako klient indywidualny, to zdecydowanie według mnie warto. Sam teraz zgłosiłem się tutaj http://pozewgrupowybzwbk.dt.com.pl/ bo z tego co się orientuję, kancelaria ma już pewne sukcesy odnotowane na tym polu. Nie uważam, że warto się poddawać, tym bardziej, że tak jak ja, ktoś musiałby 50% tego, co zarobi netto, płacić, kiedy w przeszłości były to sumy dużo niższe.
legionista

Postautor: WiktoriaP » poniedziałek 12 gru 2016, 12:00

Czasem korzystam z porad radców prawnych i myślę, że w niektórych przypadkach warto udać się na wizytę i porozmawiać o konkretnym problemie.
<a href="http://poradnikfinansowy.blogx.pl">doradca finansowy online<a/>
WiktoriaP

Postautor: Stafanioo » poniedziałek 12 gru 2016, 13:09

Róbcie co chcecie.. dla mnie to głupota i marnowanie pieniędzy.
Stafanioo

Postautor: Karminowa » wtorek 13 gru 2016, 08:16

Widzę, żeś jakiś bankowy lobbysta – aż tak im się grunt pali? A co do odpowiedzi kolegi wyżej, też jestem w Banku Zachodnim! Kurczę, to może i ja powinnam się tam zgłosić?
Karminowa

Postautor: legionista » wtorek 13 gru 2016, 09:33

To radzę się spieszyć, bo czas zgłoszeń jest ograniczony. A im więcej nas będzie, tym większe mamy szanse, że coś uda się ugrać. Tym bardziej, że jak będzie jakaś tam okreśona liczba skarżących, to Rzecznik Konsumenta może zgodzić się nas reprezentować, co daje dodatkową moc w sprawie.
legionista

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Kredyty i pożyczki