Dotacja na handel obwoźny

Jak załatwić dotację.

Dotacja na handel obwoźny

Postautor: Dragon » czwartek 07 lip 2011, 11:22

Witam chciałbym rozpocząć swój biznes polegający na sprzedaży na targach, bazarach itp. Czy mam możliwość otrzymania na ten cel jakichś dotacji??
Dragon

Re: Dotacja na handel obwoźny

Postautor: miroslav » sobota 09 lip 2011, 20:23

Oczywiście, że tak. Masz realne szanse na otrzymanie dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy. Musisz być bezrobotnym a dotacja to kwota rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Jest ona zależna od danego PUP.
miroslav

Postautor: Henry » niedziela 10 lip 2011, 13:13

miroslav mój znajomy chciał otrzymać z PUP dotację na podobny biznes i nie udało mu się. Jak się później okazało jest to jeden z bisnesów, na który nie udzielają dotacji osobom bezrobotnym.
Henry

Postautor: unijny » niedziela 10 lip 2011, 16:14

Jeśli chodzi o pozyskanie dotacji z PUP na handel obwożny to nie ma na to większych szans niezależnie od tego w jakim rejonie Polski się znajdujemy. Generalnie na handel obwoźny ciężko będzie Ci orzymac finanse, no może PUP się zgodzi, gdy w dokumentach będziesz bardzo potrzebował samochodu, ale nei liczyłbym na to tylko najlepiej zmienił biznes. Handel obwoźny to nie jest dobry interes.
unijny

Postautor: monte » poniedziałek 11 lip 2011, 14:16

Istnieje możliwość zwiększenia szans na zdobycie dotacji poprzez wykazanie w kosztach zakupu nowego auta. Coś kiedyś o tym czytałem w Internecie. Ciekawe czy to prawda..
monte

Postautor: vanish » wtorek 12 lip 2011, 17:49

unijny ty chyba kpisz. Nie wyobrażasz sobie chłopie ile można zarobić na handlu. Sprowadzając towar z Chin w dużych ilościach można zarobić na tym krocie. Trzeba mieć jednak pieniądze na start i zakup przedmiotów i był to jedyny powód dla którego zrezygnowałem z handlu obwoźnego.
vanish

Postautor: Webuser » wtorek 12 lip 2011, 18:46

Nie dyskutujcie o tym czy handel obwoźny jest opłacalny czy nie. Gdyby nie był to nie byłby taką popularną formą zarobku. W związku z tym, że jest to popularna forma zarobku, jesteśmy niejako pośrednikami w przekazywaniu towarów, to nie mamy szans na dotację z PUP. Ja bym próbował otrzymać dotację z UE, może się tam uda.
Webuser

Dotacja w handlu

Postautor: blanka.win » wtorek 08 sty 2013, 14:29

Webuser pisze:Nie dyskutujcie o tym czy handel obwoźny jest opłacalny czy nie. Gdyby nie był to nie byłby taką popularną formą zarobku

brawa!!! już Cię lubię...w ogóle te dyskusje o opłacalności są infantylne, o tym czy warto w coś wejść zwykle dowiadujemy się dopiero, gdy spróbujemy, jeśli dobrze zarządzamy to możemy nawet na bezsensowym towarze zbić majątek, a jak jesteśmy słabi to nawet Iphona 5 nie sprzedamy :D
blanka.win

Postautor: Damiancio1982 » piątek 01 lut 2013, 15:06

unijny pisze:Jeśli chodzi o pozyskanie dotacji z PUP na handel obwożny to nie ma na to większych szans niezależnie od tego w jakim rejonie Polski się znajdujemy. Generalnie na handel obwoźny ciężko będzie Ci orzymac finanse, no może PUP się zgodzi, gdy w dokumentach będziesz bardzo potrzebował samochodu, ale nei liczyłbym na to tylko najlepiej zmienił biznes. Handel obwoźny to nie jest dobry interes.

Kto Ci powiedział że to zły interes? Ja się zajmuje tym od 7 lat i jest ok.
Damiancio1982

Postautor: Adam O. » niedziela 17 maja 2020, 11:13

Jest dużo różnych programów dotowania firm nie tylko unijnych. Jest PARP, BUR itp. wszystko zależy od przedmiotu dotacji, czyli na co chcemy przeznaczyć te pieniądze.

Wróć do Dotacje