Prognozy dla dolara

Zarabianie na rynku finansowym.

Prognozy dla dolara

Postautor: proper » poniedziałek 23 sty 2017, 15:09

Jak oceniacie kondycję dolara? Myślę o wejściu w ten temat - tzn. obracanie walutami. Trzymanie środków na lokacie jest dla mnie trochę dobijające - duży kapitał, a śmieszne zyski. Dolara się trochę obawiam, bo jednak zanotował mega wzrosty i obawiam się, że tak samo może mega szybko upaść na dno. Przecież już był na poziomie 2 zł. Ale czy duże spadki są teraz realne?
proper

Re: Prognozy dla dolara

Postautor: boban » wtorek 24 sty 2017, 15:09

Na rynku walutowym nie da się niczego przewidzieć, bo niby w jaki sposób? W zasadzie w wielu sytuacjach rynek spodziewał się zupełnie innych reakcji. Pamiętasz czego niedawno oczekiwano, jeśli zostanie wybrany Trump? A stało się dokładnie odwrotnie, dolar jest mocniej poszedł w górę. Jedyne co ci mogę polecić to śledzenie rynku i obracanie się wśród ludzi, którzy mają o tym pojęcie. Handluję walutami od kilku lat, działam na systemie EasyMarkets i chyba w tym temacie największe znaczenie ma po prostu wyczucie...
boban

Postautor: moskit » środa 25 sty 2017, 15:27

Akurat teraz systemy dają możliwości ograniczania ryzyka - kwestia umiejętnego korzystania z narzędzi, systemu, panelu i wszystkiego, co jest tam dostępne. Pewnie nie znasz EasyMarkets, co nie? Poznaj takie narzędzia jak dealCancellation. Dowiedz się co to jest stały spread, gwarantowany stop loss i ochrona przed negatywnym bilansem strat. To właśnie elementy/narzędzia która masz w systemie, a jakich celem jest właśnie maksymalne ograniczanie ryzyka. Zrozumiesz zasady działania, będziesz potrafił wykorzystywać możliwości, to wtedy twoje inwestycje będą raczej bezpieczne.
moskit

Postautor: boban » czwartek 26 sty 2017, 15:16

To prawda - problemem jest raczej niewiedza ludzi, którzy chcą coś odpalić na forex. Nie mają pojęcia czego powinni oczekiwać po forexie, co powinien mieć system i zaczynają tam, gdzie ktoś im naobiecywał bajek. W sieci powinny się na pewno pojawić jakieś rzetelne porównania tego tematu - konkretne parametry, zakres oferty, żeby ludzie mieli na podstawie czego wybierać. Bo nikomu się nie chce testować wiele systemów.
boban

Postautor: moskit » piątek 27 sty 2017, 15:33

Bez jaj - każdy powinien sam się przygotować do wyboru brokera, to przecież podstawy. Jeśli ktoś nie potrafi dobrać wiarygodnego brokera, to jaki w ogóle sens wchodzenia na forex, gdzie problemy do rozwiązania będą milion razy większe? A wracając do waluty - euro wydaje się w dalszym ciągu o wiele bezpieczniejsze. Można było mieć pewne obawy przy brexicie, ale nic tak naprawdę się nie wydarzyło...
moskit

Postautor: paweł głowacki » poniedziałek 30 sty 2017, 15:29

Widzę, że ludzie sporo ci już napisali, ale tak trochę podsumowując - idziesz tam, gdzie ci się to kalkuluje ze względu na koszty i opcje jakie masz dostępne. Ten stop loss ma naprawdę ogromne znaczenie i to wcale nie tylko na początku zabawy z forexem. W Easymarkets mają niskie spready dla klientów Premium i VIP, ale to cię może zainteresować w przyszłości. U nich 1 pips na EUR/USD, GBP/USD 1,7. Nie masz możliwości zdebetowania rachunku. Wiem, że pewnie niektóre pojęcia jeszcze mogą być dla ciebie anonimowe, ale wszystko z czasem.

Pomimo zmian dol/euro są dalej najbezpieczniejsze. Zobacz od ilu euro trzyma się na takim poziomie, jak aktualnie. Był jeden poważniejszy spadek do poziomu 3,4 ale to lata temu. A tak to już od dawna nieco ponad 4 zł. A dolar poważniejsze spadki notował przecież lata temu.
paweł głowacki

Postautor: proper » środa 01 lut 2017, 15:35

Dzięki za wiele konkretnych rad - w EasyMarkets demo już mam odpalone, już działam i poznaję narzędzia/funkcje. Piszę z ludźmi, którzy się opiekują nowymi graczami - nie chcę wam zawracać głowy. I przynajmniej na razie każde zagadnienie potrafią wyjaśnić w taki sposób, że nie mam żadnych wątpliwości. Może jeszcze nie wszedłem głęboko w najtrudniejsze zagadnienia, ale po korespondencji wydaje mi się, że to wszystko idzie jak należy.
proper

Postautor: paweł głowacki » poniedziałek 06 lut 2017, 15:25

Spoko, każdy kiedyś zaczynał, możesz śmiało pytać, jak mam wolną chwilę to chętnie pomagam. Na pewno poświęć uwagę każdemu z narzędzi. Nie wystarczy przeczytać i po prostu wiedzieć, co to jest. Wtedy kiedy korzystasz z dema systemu masz właśnie idealny moment na to, żeby testować, robić sobie porównania, poznawać jak to działa. Logiczne, że kilka razy źle podejmiesz decyzję, zanim będziesz miał wyczucie, kiedy należy korzystać z anulowania operacji. Ja też tak miałem, inni pewnie podobnie.
paweł głowacki

Postautor: proper » środa 08 lut 2017, 15:26

Dolar po decyzjach Trumpa spadł poniżej czwórki, teraz idzie ponownie w górę, ale nie spodziewam się zyskiwania na wartości w najbliższym czasie. Stabilniejsze powinno być euro. Ogólnie wydaje mi się, że Trump będzie gwarancją ciągłych skoków dolara - nie będzie stabilizacji. Jego decyzje mogą być nieprzewidywalne. Ale cóż - obserwujemy co będzie się działo dalej.
proper

Postautor: kokader » środa 02 sie 2017, 07:41

Cóż... dolar stracił jakieś 15 proc. w ciągu kilku miesięcy, ale przy tej walucie taka zmienność jest normalna.
Wczoraj były bardzo duże skoki, które można było przewidzieć. A jeśli źle zainwestowaliście, to macie dealCancellacion, jak na screenie.
Najlepiej wielokrotnie przetestujcie to sobie na demie systemu. Demo można reaktywować, jest dużo czasu na zrozumienie zasad działania i odpowiednich momentów na korzystanie z tego.

s6.ifotos.pl/mini/ScreenSho_qpqsqwe.png
kokader

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Giełda i akcje