Co to jest Forex?

Jak zarobić na Forex.

Co to jest Forex?

Postautor: Kamilka » środa 20 mar 2013, 16:26

Może wytłumaczmy wszystkim co to jest Forex. Być może osoby, które nie maja doświadczenia, nie wiedzą co to jest Forex. Warto by było w jakiś prosty sposób wytłumaczyć innym na czym to wszystko polega. Zapewne na forum jest dużo osób doświadczonych w tym temacie.
Kamilka

Definicja

Postautor: Kameczka » poniedziałek 25 mar 2013, 11:21

A może być definicja z wikipedii? Proszę bardzo:
"Forex – termin najczęściej używany w związku z międzynarodowym rynkiem walutowym. Forex jest największym rynkiem na świecie, obroty sięgają około 4,5 bilionów dolarów amerykańskich dziennie. Jednak jest to wartość obrotu, a nie zaangażowanych środków, gdyż rynek ten jest bardzo mocno lewarowany. Każdej transakcji może bowiem odpowiadać jedynie 0,2% wartości kontraktu, zatem gotówka angażowana w tym przypadku jest 500 razy mniejsza. Gdyby wszystkie transakcje odbywały się przy takim poziomie lewarowania, dałoby to kwotę zaangażowanych środków równą 14 mld dolarów, czyli większą niż obroty na giełdach papierów wartościowych, gdzie nie występuje dźwignia finansowa."
Już wszystko wiecie? :)
Kameczka

Może coś więcej?

Postautor: Kamilka » poniedziałek 25 mar 2013, 11:24

Nie powiem, ale definicja naprawdę konkretna. Tylko nie o to chodziło w tym temacie. Bardziej chodziło mi o to, by wytłumaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce, tak, by zwykły człowiek to zrozumiał. Definicję może sobie każdy znaleźć. Proszę o bardziej twórcze wypowiedzi :)
Kamilka

Re: Co to jest Forex?

Postautor: Forexman » środa 20 lis 2013, 11:41

Dal tych, którzy będą mieli podobne problemy w przyszłości, myślę, że to może Wam się przydać: http://forexopinie.com.pl/index.php/co-to-jest-forex
Krótka analiza, opierająca się na zrozumiałych informacjach, a nie na teoretycznych rozważaniach. Polecam szczególnie początkującym.
Forexman

Postautor: trace203 » niedziela 06 kwie 2014, 14:50

do ok, znamy definicje FOREX. dotego strasznie książkowa ale to można wybaczyć. Ale jak się na nim poruszacie, macie sprawdzone strategie? na jakich platformach pracujecie? jak ułatwić sobie gre
trace203

Postautor: kemini » poniedziałek 07 kwie 2014, 15:49

platforma MT4 jak dla mnie, właściwie pwnie większośc ci to powie że najlepsza i prosta platforma. Mnie sie nic nie zacina, co ważne bo inaczej to bym chyba osiwial z nerwow. brokera to już musisz do swoich potrzeb dopasowac.
kemini

Postautor: halux » wtorek 08 kwie 2014, 14:00

platforma MT4 u brokera XM śmiga jak należy, u mnie wszystko bomba.
halux

Postautor: fedorowicz » środa 09 kwie 2014, 13:00

no i xm dobrze sie sprawuje, fajny w ogole z nimi kontakt jest, ludzie z obslugi bardzo uczynni. Kiedys mialem mniejsza wiedze i trudniej bylo mi cokolwiek wytlumaczyc, to chyba czekolade powinienem wsyalc w pdozięce za cieprliwosc z ich strony :D
fedorowicz

Postautor: Kapral50 » sobota 19 kwie 2014, 12:53

Nie przesadzajmy z tą czekoladą. Oni i tak swoje na Tobie zarobią, ale oczywiście - dobry support to min 30 % sukcesu, chociażby dla początkujących. XM wygląda na brokera dobrego również dla poczatkujących graczy.
Kapral50

Postautor: Lancelot » niedziela 18 maja 2014, 09:17

Ja trafiłem na XM po paru innych brokerach, których bym chyba tylko swojemu byłemu szefowi polecił, hehe. I pomimo, że trafiłem do XM jako już doświadczony inwestor to sprzedałem namiary do nich także moim kilku początkującym kumplom, a teraz chłopaki z wdzięczności co i raz zapraszają na browar, hehe
Lancelot

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Giełda walutowa Forex