Ranking kont maklerskich

Jak zarobić na Forex.

Ranking kont maklerskich

Postautor: radeks » poniedziałek 13 lut 2017, 15:37

Mam za sobą kiepską przygodę z poprzednim brokerem. Szukam lepszego, systemu, rozwijanego, który faktycznie wspiera brokerów. Na tym systemie pracuję od kilku lat. Zależy mi na obligatoryjnym stop loss, stałego spreadu, braku poślizgu przy zleceniach. No i jeszcze ochrona przed negatywnym bilansem rachunku powinna być w pakiecie. Gdzie spróbować na nowo?
radeks

Re: Ranking kont maklerskich

Postautor: fobers » wtorek 14 lut 2017, 15:34

Ranking... trudno o coś takiego, żeby wyglądało to obiektywnie, bo w takim wypadku ktoś musiałby siedzieć na wielu systemach w swojej karierze, chociaż... nawet wtedy to mało obiektywne, bo systemy też się zmieniają. Jedyna dobra droga to założenie konta na jednym z polecanych systemów i następnie testowanie - wtedy można sobie wyrobić opinię. A jakieś rankingi/porównania warto brać pod uwagę wyłącznie wtedy, gdy analizują one same funkcje/dostępne narzędzia i są aktualne.
fobers

Postautor: kacperb » środa 15 lut 2017, 15:38

Nie bazuj na rankingach tylko na własnych testach tych systemów, które są polecane przez sprawdzone osoby.
Znaczenie mają narzędzia, koszty, funkcje, wsparcie, teoria, rozwój systemów. Prawda jest taka, że każdy do takich wniosków dochodzi samodzielnie budując doświadczenie. Z każdym rokiem jesteś w szoku, jak mało potrafiłeś rok wcześniej. I na forex tak pewnie jest do końca.
kacperb

Postautor: radeks » czwartek 16 lut 2017, 15:33

Dzięki panowie, rozumiem - zatem jaki kierunek powinienem obrać, od kogo powinienem zacząć, żeby nie stracić.
Czy w ogóle możliwe jest bezpieczne inwestowanie na forex?
radeks

Postautor: kacperb » piątek 17 lut 2017, 15:29

Inwestowanie ma to do siebie, że generuje ryzyko - bez względu na to, w co inwestujesz.
A jeśli chodzi o forex, to po prostu masz skuteczne narzędzia, które mocno ryzyko ograniczają.
dealCancellation raczej nie znasz, ale już na pewno wiesz co to jest stop loss.
Bardzo ważne są stałe spready i brak możliwości ujemnego salda na koncie.
To wszystko mam w systemie EasyMarkets. Dawno systemów nie przeglądałem, ale raczej wątpliwe, żeby ktokolwiek dał ci to samo.
kacperb

Postautor: radeks » wtorek 21 lut 2017, 15:18

Sprawdziłem - rozumiem na czym polega anulowanie operacji. Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym temacie? Bo przecież za to się płaci, widziałem że w zależności od momentu, w którym się na to zdecydujesz. A czy nie jest tak, że wtedy podejmuje się pochopne decyzje i tylko więcej traci? Jeśli pytanie naiwne to wybaczcie - dopiero się uczę i wolę zapytać o każdą wątpliwość. Zakładam, że im lepiej wszystko poznam, tym mniejsze będzie ryzyko.
radeks

Postautor: kacperb » środa 22 lut 2017, 15:23

Tak jak ze wszystkim - pewnie, że kilka razy się zdarzyło źle tego użyć, ale narzędzie trzeba przecież najpierw poznać.
Zresztą z czasem do inwestycji podchodzi się inaczej, potrafisz lepiej przewidywać wiele sytuacji, racjonalniej podejmujesz decyzje.
To nigdy nie będą inwestycje bez ryzyka, ale to jest właśnie jedno z narzędzi, które ułatwia sprawę, a nie utrudnia.
Uwierz mi, że w ciągu godziny na forex może się naprawdę wiele wydarzyć.
kacperb

Postautor: gosc » czwartek 23 lut 2017, 15:23

Opcja anulowania operacji jest bardzo przydatna - mam do niej dostęp od pół roku, a na forex jestem od kilku lat. Tutaj do zmian może dochodzić nawet w ciągu kilku chwil - pamiętam np. co się działo z dolarem, kiedy doszło do konfliktu na Ukrainie. Ogromne wahania, skoki... Powiedzmy, że gdybym kiedyś miał możliwość anulowania operacji to bym z tego skorzystał. Teraz używam teraz raz na kiedy, ale na pewno nigdy tego nie nadużywam. Powiedzmy, że dwa razy zdarzyło mi się pochopnie anulować, ale pozostałe decyzje zawsze były prawidłowe.
gosc

Postautor: kacperb » piątek 24 lut 2017, 15:25

Każda z funkcji ma jakiś cel i jeśli się umie ją wykorzystać, to wynikają z tego wyłącznie korzyści. Broker udostępnia narzędzia, które mają pomagać w inwestowaniu. Nasze straty też nie są mu na rękę - jemu również chodzi o to, abyśmy obracali po prostu jak największymi kwotami.
kacperb

Postautor: goster » środa 31 maja 2017, 08:06

Ale wy nie patrzcie wyłącznie na funkcje. Tak, one są bardzo ważne, ale pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, kim jest ten broker. Akurat easyMarkets to pewniak. Mają oddział w Warszawie, są pod nadzorem KNF. Mają też licencję cypryjską, z której wynika fundusz gwarancyjny - coś na zasadzie polskiego gwarancji bankowych, którego jednak nie ma w PL dla brokerów. W tej branży również można trafić na oszustów, dlatego tak ważne jest dokładne zweryfikowanie, z kim tak naprawdę macie do czynienia. Przecież mowa o inwestowaniu znacznych kwot.
goster

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Giełda walutowa Forex