Księgowy czy biuro rachunkowe?

Jak płacić mniejsze podatki.

Księgowy czy biuro rachunkowe?

Postautor: Webuser » piątek 17 cze 2011, 11:12

Kto zajmuje się księgowością w waszych firmach. Korzystacie z biur rachunkowych, zatrudniacie księgowych na etat czy może sami męczycie się z fakturami? Która z tych możliwości wydaje się najbardziej opłacalna dla małego przedsiębiorstwa?
Webuser

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe?

Postautor: Bill » sobota 18 cze 2011, 11:42

Możliwości mamy dużo, wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty biura rachunkowego. Koszt zatrudnienia pracownika na etat, w przypadku małych biznesów, jest jak na nie zbyt wysoki (najniższa krajowa to już ponad 1300 zł). Można również zatrudnić na 1/2 i w tym wypadku sprawa jest do przedyskutowania. Nie mniej jednak, biura rachunkowe wydają się być pewniejsze jeśli chodzi o prawidłowość rozliczeń a te są bardzo istotne jeśli chodzi o Urząd Skarbowy i ewentualne kary za błędy.
Pozdrawiam,
Tomek
Bill

Postautor: Webuser » niedziela 19 cze 2011, 11:52

No tak, tylko duże biura rachunkowe mogą nas olewać mając tyle firm pod sobą, Taki zatrudniony księgowy zna przynajmniej firmę i jest w pełni odpowiedzialny za to co robi dlatego z tych dwóch możliwości wybrałbym właśnie jego. Wymieniłem jeszcze samodzielnie prowadzenie działalności, które wydaje mi się najrozsądniejsze jeśli chodzi o pewność tego co robimy, bezpieczeństwo oraz zaoszczędzone pieniądze (i to duże pieniądze!!). Dlaczego nie wziąłeś tego pod uwagę Bill?
Webuser

Postautor: Bill » poniedziałek 20 cze 2011, 08:29

Wymieniłem jeszcze samodzielnie prowadzenie działalności, które wydaje mi się najrozsądniejsze jeśli chodzi o pewność tego co robimy, bezpieczeństwo oraz zaoszczędzone pieniądze (i to duże pieniądze!!). Dlaczego nie wziąłeś tego pod uwagę Bill?

Z bardzo prostego powodu. Moim zdaniem samodzielne prowadzenie działalności jest najmniej opłacalne ze wszystkich trzech możliwości wymienionych przez Ciebie. Człowiek nie jest wszechwiedzący i właściciel firmy niekoniecznie musi się na tym znać. Czas jaki musisz poświęcić na podliczanie przychodów i rozchodów oraz na zapoznanie się z prawem podatkowym i wszystkimi innymi czynnościami, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia księgowości możesz przeznaczyć na rozwój firmy i zapewniam Cię, że po uwzględnieniu kosztów związanych z zatrudnieniem księgowego lub wynajęciem biura rachunkowego, wyjdziesz jeszcze na plus bez zbędnych nerwów związanymi z prowadzeniem księgowości.
Pozdrawiam,
Tomek
Bill

Postautor: Webuser » czwartek 23 cze 2011, 16:26

No nie trzeba być aż tak wyspecjalizowanym w tej dziedzinie aby ogarniać te wszystkie rachunki. Tym bardziej jak się ma firmę na ryczałt to liczenia jest niewiele.
Webuser

Postautor: tomaszzk » czwartek 13 wrz 2012, 11:37

Tak jak Webuser wspomniał w tym przypadku nie trzeba, ale jak nie jesteś na książce to już jest inna bajka i wtedy opłaca się biuro rachunkowe
tomaszzk

Postautor: starski2012 » poniedziałek 24 wrz 2012, 09:00

Jak nie korzystam z żadnej wymienionej opcji. Jest coś takiego jak Ifirma, bardzo polecam ich usługi. Samodzielnie można się zająć księgowością. Naprawdę nie trzeba się jakość specjalnie znać na rzeczy.
starski2012

Postautor: misia88 » wtorek 25 wrz 2012, 20:31

Lepiej biuro rachunkowe, taniej wychodzi i nie trzeba sie martwic np jak ksiegowy poszedlby na urlop czy chorobowe.
misia88

Postautor: aneczka123 » niedziela 30 wrz 2012, 15:03

Zawsze taniej wychodzi biuro i jest pewniejsze, jak napisał kolega na górze.
Z swoich doświadczeń wiem, że to ważne, bo zalegałam z zusem i księgowy poszedł na urlop, zrobiłabym wszystko, ale okazało się, że jego nieobecność wszystko zablokowała, no... i doszło 500 zł kosztów sprawy.
Najlepsze i najtańsze koszule męskie.
aneczka123

Postautor: leszekB » sobota 13 paź 2012, 22:07

To wszystko zależy od skali firmy. Jeżeli jest odpowiednio duża to oczywiście własny księgowy, któremu trzeba odpowiednio dużo zapłacić plus ZUS-y itp. Małej firmie zdecydowanie bardziej opłaca się biuro księgowe. Po prostu wychodzi taniej i co ważne takie biura załatwiają za ciebie wszystko i nie musisz siedzieć bez przerwy w niejasnych polskich przepisach.
leszekB

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Podatki