Kasa fiskalna - gdzie trzeba?

Jak płacić mniejsze podatki.

Kasa fiskalna - gdzie trzeba?

Postautor: Webuser » piątek 17 cze 2011, 11:45

Czy jest jakaś odgórna informacja odnośnie obowiązku posiadania własnej kasy fiskalnej w firmie. Koleżanka planuje utworzenie wspomnianego już sklepu wielobranżowego i zadała mi takie pytanie. Nie będzie to duży sklep w związku z tym nie miałem pojęcia co jej odpowiedzieć, gdyż nie w każdym małym sklepie widziałem kasę fiskalną. Jak to jest, jakiego rodzaju firmy mają obowiązek z jej korzystania?
Webuser

Re: Kasa fiskalna - gdzie trzeba?

Postautor: Bill » sobota 18 cze 2011, 11:15

Prawdo podatkowe zmienia się dość często dlatego nie jestem "na czasie" z wszystkimi rozporządzeniami. Nie mniej jednak znalazłem ciekawy artykuł, który mam nadzieję pomoże.
Można w nim przeczytać, że:
"Na wstępie należy wskazać, że obowiązek ewidencji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych obciąża, co do zasady, wszystkich podatników dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Rozporządzenie określa podatników zwolnionych z tego obowiązku. Jakie zmiany, w stosunku do poprzednio obowiązujących przepisów, wprowadziło rozporządzenie?

Po pierwsze, rozporządzenie nie wprowadza istotnych zmian w zakresie kwot, po przekroczeniu których powstaje obowiązek stosowania kas. Zachowane zostało bowiem dotychczasowe zwolnienie z konieczności stosowania kas fiskalnych dla podatników o małych obrotach, którzy prowadzili działalność w poprzednim roku podatkowym, jeśli wcześniej nie powstał u nich taki obowiązek - 40 000 zł uzyskanych ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych. Po drugie, utrzymano również zwolnienia dla podatników rozpoczynających działalność, dla których limit jest mniejszy i wynosi 20 000 zł. Podatnicy ci po przekroczeniu obrotu w wysokości 20 000 zł tracą prawo do korzystania ze zwolnienia."
Szczegóły: http://ksiegowosc.infor.pl/raport-dnia/ ... roku-.html
Pozdrawiam,
Tomek
Bill

Dla kogo kasa fiskalna?

Postautor: Albert » czwartek 10 sty 2013, 09:58

Ja tak do końca się nie orientuję, choć też planują na czasie zakup nowej kasy, ale na stronie: http://centrumkasiarzy.pl/ znajdziesz dział "przepisy", gdzie można poczytać co nieco z aktualnego prawa podatkowego.
A jak piszesz, że w niektórych sklepach nie ma kasy, to chyba w warzywniakach (krusowcy z tego co wiem nie muszą).
Porządek musi być.
Albert

Postautor: Porcelanowalady » niedziela 27 sty 2013, 16:02

Krusowcy no i Ci co wybiorą formę rozliczania się ryczałtem, a nie na kasie fisk.

p.s u nas jest kasa posnetu we wspomnianym http://centrumkasiarzy.pl/ kupowana, to tak tylko dodam
Porcelanowalady

Postautor: Salomona » wtorek 15 gru 2015, 18:17

Teraz chyba bez względu na przychód trzeba mieć kasę
Salomona

Postautor: michal140 » poniedziałek 23 maja 2016, 11:15

Teraz raczej każda firma nawet najmniejszy warzywniak musi mieć kasę fiskalną, dla przykładu podaje lin www.kasawfirmie.pl
michal140

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Podatki