od jakiej kwoty zabiorą mi 19% VATu

Jak płacić mniejsze podatki.

od jakiej kwoty zabiorą mi 19% VATu

Postautor: Przemek » piątek 24 sty 2014, 17:51

witam. proszę o pomoc, jestem podatnikiem vatu. jestem ubezpieczony w krusie i posiadam gospodarstwo rolne, ale chcę poszerzyć działalność o handel 'import export' mam tu na myśli owoce.

moje pytanie dotyczy stawki vat, ale o tym za chwilę

mam odbiorcę towaru w Kanadzie, natomiast towar kupuję w kraju.

przykładowo - kupuję 10 ton owoców po 10zł/kg, a sprzedaje do Kanady za 15zł/kg

mój odbiorca przelewa cały potrzebny fundusz na zakup towaru (w tę kwotę wliczona jest również moja marża z każdego kg) i następnie ja wybieram z konta 'po kawałku' te pieniądze żeby zapłacić moim dostawcom za towar.

kiedy kwota właściwa (czyli te 100 tys zł) zostanie wypłacone w celu zapłaty dostawcom (jednakże moja marża 50tys zł leży na koncie) tutaj zaczynają się dla mnie schody.

pomińmy juz faktury które dostawcy będą mi wystawiać bądź ja im jeśli nie są vat-owcami

po pierwsze po wpłynięciu na konto kwoty większej niż 40tys zł urząd skarbowy od razu dostaje z banku cynk że takowa kwota wpłynęła na moje konto

jak wiadomo 19% z tego muszę im oddać - i teraz to mnie zastanawia czy czepią się tej kwoty 100tys (w tytule przelewu musi byc napisane za co jest ta zapłata), czy w jakiś cudowny sposób skarbówka skuma (na podstawie faktur) że mój zarobek to jest te nieszczęsne 50 tys zł i od tego mi odejmią........

proszę o jasne i przejrzyste wyjaśnienie mi jeśli ktoś się na tym zna, ludzie na pewno robią takie manewry na codzień.... pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Przemek

od jakiej kwoty 19% VATu

Postautor: Romuś » poniedziałek 27 sty 2014, 11:20

Sugeruję nie opierać swojego biznesu na opiniach różnych ludzi z internetu. Jeśli w grę wchodzą konkretne pieniądze trzeba mieć konkretne opinie i ekspertyzy z wiarogodnych źródeł i to koniecznie na piśmie.
Romuś

Re: od jakiej kwoty zabiorą mi 19% VATu

Postautor: karol837 » wtorek 28 sty 2014, 12:07

Kolega Romuś ma rację:) Jeśli nie jest to czysto teoretyczne zadanie matematyczne, to sugeruję udać się do jakiegoś doradcy podatkowego.
karol837

Wróć do Podatki