Otwieranie działalności , księgowość Wrocław

Jak płacić mniejsze podatki.

Otwieranie działalności , księgowość Wrocław

Postautor: Mirka30 » środa 18 mar 2015, 11:48

Zakładam nową firmę we Wrocławiu. To moja pierwsza działalność, dotąd pracowałam na etacie, ale jak nie miałam gdzie wrócić po wychowawczym to trzeba było coś zrobić samemu. Pomysłów miałam sporo, jeden wreszcie "rozpracowałam" i ruszam. Chcę ruszyć i tu juz na wstępie pytanie- ogarnialiście samemu te wszystkie dokumenty przy otwieraniu działalności czy ktoś korzystał z jakiejś pomocy? Gdzie takiej ewentualnie szukać? W Biurach Pracy np ktos pomaga?
No i księgowość- druga rzecz. Samemu z jakimiś tanimi programami czy księgowa? Nie ukrywam, że nie mam pojęcia o księgowości bo nigdy sama nic w tym względzie nie robiłam, więc czy z takim programem dam radę czy nie?
Za wszystkie cenne rady bede bardzo wdzięczna
Mirka30

Re: Otwieranie działalności , księgowość Wrocław

Postautor: liliana » niedziela 29 mar 2015, 19:57

Tylko gratulować i życzyć powodzenia w takim razie.
Co do pytania- moze spodoba Ci sie oferta tego Biura www.superksiegi.pl
Pomoga Ci przy zakładaniu działalności gratis jak im zlecisz księgowość, poza tym masz przez pierwsze 3 miesiące rabat 50%
Co do samego Biura- korzystam od roku i polecę każdemu. Bardzo wygodna opcja dostępu OnLIne do wszystkiego, brak ukrytych kosztów, są terminowi i dokładni. Miałam kontrolę skarbową - bez jednego błędu.Do tego oferują dodatkowo pomoc prawną i finansową, a to na początku działalności pewnie Ci się przyda.
liliana

Postautor: afaktury » niedziela 05 kwie 2015, 18:20

Wybór sposobu prowadzenia księgowości zależy od tego jak bardzo rozbudowaną działalność będziesz prowadził. Jeśli będzie to praca jako freelancer to spokojnie powinny wystarczyć takie programy. Jeśli nie dużą firmę z kilkoma pracownikami to już lepiej udać się do biura, chyba że masz pojęcie o księgowości, to wtedy i program online wystarczy.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
afaktury

Postautor: helena376 » środa 22 kwie 2015, 15:01

Gratulacje! Też mam swoją firmę i wiem, że to poważna decyzja, dlatego tym bardziej gratuluję :) A teraz do rzeczy. Jeśli szukasz pomocy czy wsparcia dla przedsiębiorców, powinnaś skorzystać z nowego programu zwolnień z podatku od nieruchomości. Można dostać takie zwolnienie nawet na 5 lat. Program jest dla mikro i małych przedsiębiorstw z Wrocławia. Trzeba albo zaczynać działalność, albo prowadzić ją nie dłużej niż 12 miesięcy. Więc wydaje się idealnie dla Ciebie :) Wnioski można składać na bieżąco, a tu jest więcej informacji: http://www.wroclaw.pl/zwolnienie-z-podatku-od-nieruchomosci. POWODZENIA!
helena376

Postautor: zarzadzaj_gip » czwartek 07 maja 2015, 01:02

Jeżeli chodzi o otwarcie firmy to podsyłam coś ciekawego o dotacjach: http://www.bierzdotacje.pl/category/dotacje-na-start/dotacje-up/
zarzadzaj_gip

Postautor: Kkluseek » piątek 14 sie 2015, 22:13

Jeśli zlecisz księgowość w biurze rachunkowym, to pomogą Ci w założeniu działalności;) jest to bardzo fajne, bo nie trzeba się martwić, że się coś pomiesza i pomyli, można zająć się biznesem, a księgowością niech zajmują się specjaliści;) u mnie jest to http://www.wiol.com.pl/ dokładni, rzetelni i zawsze na czas;)
Kkluseek

Postautor: konan » poniedziałek 24 sie 2015, 11:19

Kompleksowe usługi księgowo-kadrowe oferuje firma http://superksiegi.pl - mają siedzibę na Łęczyckiej 4/3. Firma prowadzi księgi rachunkowe, udziela porad prawnych, oferuje wirtualne biuro i finansowanie dla firm. Udziela też pomocy przy zakładaniu działalności gospodarczej, w tym wypadku przez pierwsze sześć miesięcy współpracy można liczyć na rabat.
konan

Postautor: Salomona » wtorek 08 wrz 2015, 15:02

Moim zdaniem wartym rozważenia rozwiązaniem jest biuro wirtualne. Na początku miałam obawy jak to wszystko będzie wyglądać ale teraz jestem bardzo zadowolona, że wszystko załatwiam przez internet. Mogę ze swojej strony polecić Rachmistrzów - http://rachmistrzowie.pl/pl są z Warszawy ale przy takim systemie nie ma to żadnego znaczenia bo i tak nie trzeba osobiście do nich chodzić ani nic. Myślę, że taka forma księgowości będzie coraz bardziej popularna, a może w końcu doczekamy się też jakiś rozwiązań żeby faktury były elektroniczne i na przykład wysyłane na maila, ale to zdecydowanie melodia przyszłości ;)
Salomona

Postautor: derkin » czwartek 25 sie 2016, 23:36

Do faktur możesz sobie np. zastosować bizin. Jest naprawde spoko, zobaczysz jak sobie ułatwisz prace :)
derkin

Postautor: Vera » poniedziałek 10 paź 2016, 20:08

Jeśli mowa o księgowości, to w firmie zrezygnowałam z księgowej i teraz moją firmę obsługuje Tax Care. Na samych składkach jestem już na plusie, a im płacę miesięczny abonament tylko, przy czym mam na bieżąco wgląd online w sytuację finansową firmy. Zresztą tam cały panel jest do zarządzania, mogę z niego nawet wystawiać faktury - duża wygoda i znów mniejsze koszty. :)
Vera

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Podatki