Jak nie zapłacić podatku od darowizny

Jak płacić mniejsze podatki.

Jak nie zapłacić podatku od darowizny

Postautor: synek » sobota 22 gru 2012, 15:01

Moja mama chce mi przekazać w formie darowizny działkę budowlaną na której chcę wybudować domek jednorodzinny. Z tego co wiem to najbliżsi krewni są zwolnieni z płacenia podatku od darowizny tylko nie chcę popełnić jakiegoś błędu i nie zrobić czegoś źle żeby potem po latach urząd skarbowy mnie nie ścignął za źle dopełnione formalności. Czy ktoś was ma już sprawdzoną taką procedurę w praktyce i może krok po kroku opisać co dokładnie trzeba zrobić żeby być zwolnionym z zapłacenia podatku od przekazania w darowiźnie działki pod budowę domu jednorodzinnego z matki na syna?
synek

Podatek od darowizny

Postautor: Pal » niedziela 03 lut 2013, 23:26

Darowiznę nieruchomości musisz przeprowadzić notarialnie w związku z czym wszelkich zgłoszeń dokonuje notariusz. Ty już nie musisz robić nic i darowizna o której piszesz jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn,
Pal

Re: Podatek od darowizny

Postautor: Korek » czwartek 14 lut 2013, 15:53

Pal pisze:Darowiznę nieruchomości musisz przeprowadzić notarialnie w związku z czym wszelkich zgłoszeń dokonuje notariusz. Ty już nie musisz robić nic i darowizna o której piszesz jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn,

Taką darowiznę w ciągu 6 miesięcy należy zgłosić do urzędu skarbowego, inaczej fiskus po prostu policzy podatek. Nie będzie go obchodziło, że taka darowizna jest zwolniona z podatku.
Radziłbym się dowiedzieć w urzędzie skarbowym, im szybciej tym lepiej. !!!!
Korek

Re: Jak nie zapłacić podatku od darowizny

Postautor: blanka.win » czwartek 07 mar 2013, 11:04

faktycznie najlepiej informacji szukać u tego kto podatek Ci tak na prawdę może naliczyć ;) to chyba jedyne racjonalne rozwiązanie, polecałabym też spytać jakiegoś prawnika o zdanie, bo czasem też w grę wchodzi "interpretacja przepisów", a z tym już u nas w Polsce gorzej...nawet w US
blanka.win

Re: Jak nie zapłacić podatku od darowizny

Postautor: Lolik » środa 09 lis 2016, 22:06

Ja konsultowałem się w tej sprawie z notariuszem panią Boroń- Radoń i powiedziała mi jak to dokładnie wygląda. Ja w tych sprawach niestety nie jestem ekspertem.
Lolik

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Podatki