Jak obniżyć wartość firmowego podatku dochodowego?

Jak płacić mniejsze podatki.

Jak obniżyć wartość firmowego podatku dochodowego?

Postautor: kandos » poniedziałek 31 gru 2012, 15:12

W jaki sposób obniżacie, oczywiście legalnie, wartość podatku dochodowego?
Jakie zakupy bierzecie pod uwagę? Jak często zmieniacie sprzęt?
Rozliczacie się na zasadach ogólnych czy liniowo?
kandos

Obniżenie wartości podatku dochodowego

Postautor: sofek » poniedziałek 31 gru 2012, 15:28

Myślę, że zdecydowanie najlepszą metodą na obniżenie podatku jest oczywiście zakup samochodu na firmę. W istocie tylko niewielka część osób, która kupuje auto na firmę, nie obyłaby się bez niego. Wówczas kupując auto np. za 100 tysięcy brutto, auto używane, odliczamy 6 tysięcy podatku VAT, a przez 30 miesięcy naliczamy amortyzację. Przy takiej sumie obniżamy miesięczny przychód o kwotę na poziomie 3 tysięcy złotych - to bardzo dużo, szczególnie jeśli przedsiębiorca rozlicza się na zasadach ogólnych i bywało, że musiał płacić 32% podatku dochodowego. Dzięki temu tego uniknie.
sofek

Zakup samochodu na firmę

Postautor: kandos » środa 02 sty 2013, 15:19

No dobrze, ale załóżmy, że prowadzę firmę w postaci agencji reklamowej. Samochód w rzeczywistości nie jest mi za bardzo potrzebny, większość klientów zdobywam z sieci, nie chodzę z nimi na spotkania. Czy skarbowy nie może zakwestionować tego, że auto było mi potrzebne? Żeby po prostu nie skończyło się zamiast oszczędnościami, tylko dużymi problemami. Mieliście do czynienia z takimi sytuacjami?
kandos

Re: Obniżenie wartości podatku dochodowego

Postautor: Albert » czwartek 10 sty 2013, 09:58

sofek pisze:Myślę, że zdecydowanie najlepszą metodą na obniżenie podatku jest oczywiście zakup samochodu na firmę. W istocie tylko niewielka część osób, która kupuje auto na firmę, nie obyłaby się bez niego. Wówczas kupując auto np. za 100 tysięcy brutto, auto używane, odliczamy 6 tysięcy podatku VAT, a przez 30 miesięcy naliczamy amortyzację. Przy takiej sumie obniżamy miesięczny przychód o kwotę na poziomie 3 tysięcy złotych - to bardzo dużo, szczególnie jeśli przedsiębiorca rozlicza się na zasadach ogólnych i bywało, że musiał płacić 32% podatku dochodowego. Dzięki temu tego uniknie.

Dokładnie:)
Porządek musi być.
Albert

Re: Zakup samochodu na firmę

Postautor: blanka.win » piątek 11 sty 2013, 14:01

kandos pisze:No dobrze, ale załóżmy, że prowadzę firmę w postaci agencji reklamowej. Samochód w rzeczywistości nie jest mi za bardzo potrzebny, większość klientów zdobywam z sieci, nie chodzę z nimi na spotkania. Czy skarbowy nie może zakwestionować tego, że auto było mi potrzebne? Żeby po prostu nie skończyło się zamiast oszczędnościami, tylko dużymi problemami. Mieliście do czynienia z takimi sytuacjami?

jeśli dobrze uzasadnisz posiadanie auta, a w agencji reklamowej to przecież trzeba konsultować projekty z klientem, każdy akcept musi byc na papierze ;D więc jeździsz zdobywac podpisy :roll:
blanka.win

Re: Jak obniżyć wartość firmowego podatku dochodowego?

Postautor: temat rzeka » poniedziałek 14 sty 2013, 09:29

Jak obniżyć wartość firmowego podatku dochodowego? Prawdziwy temat rzeka. Szkoda, ze nie ma złotego środka.
temat rzeka

Jak obniżyć podatki ?

Postautor: Zaro » środa 16 sty 2013, 15:39

Można wysłać pracowników na szkolenia i te wydatki wrzucić w koszty.
Co więcej, pracownik nie płaci od tego PIT więc firma zyskuje ... potrójnie.
- obniża podstawę podatku dochodowego
- dokształca pracownika zgodnie wymogami kodeksu pracy
- pracownik ma większą wiedzę i nie płaci PIT od szkolenia.
Zaro

Postautor: ewe.not » środa 27 mar 2013, 13:36

Z koleżanką pracowałam w UK dostałam zwrot podatku. Można obliczyc zwrot samemu zwrotpodatku.pl/uk_calculator.php
ewe.not

Postautor: grak » czwartek 22 sie 2013, 07:06

My po prostu skorzystaliśmy z optymalizacji podatkowej, ale legalnej, całkowicie legalnej.
Konkretnie całość według tego schematu - http://www.pawelkurnik.pl/dlaczego Czytałem o lewym zatrudnieniu w Anglii, ale tutaj tego nie ma. Mamy spółkę w Anglii, przedstawicielstwo w Polsce. W pierwszym roku udało się w sumie zaoszczędzić kilkanaście tysięcy. W kolejnym roku liczę na jeszcze lepszy wynik. A jak będzie? To dopiero czas pokaże.
grak

Postautor: MoniaK23 » środa 12 lis 2014, 09:04

Dziękuje właśnie czegoś takiego szukałam
MoniaK23

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Podatki