W jaki sposób płaci się cło?

Jakie cło na towary.

W jaki sposób płaci się cło?

Postautor: Lalka » środa 20 mar 2013, 18:04

Mam pewien problem. Kiedy zapłacę cło przy zakupie towaru z USA? Dowiem o cle od celników, gdy towar dotrze do Polski? Celnicy się ze mną skontaktują? Czy może dopiero listonosz mi powie ile mam zapłacić? Napiszcie mi proszę jak to wszystko wygląda w praktyce.
Lalka

Artykuł o cle

Postautor: Kameczka » poniedziałek 25 mar 2013, 14:14

Poczytaj sobie tutaj: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... z_cla.html Mogłaś podać więcej konkretów, bo z tego co czytałam to inaczej traktuje się produkty kupowane poprzez sklepy internetowe.
Kameczka

Dwie opcje pobierania cła

Postautor: Maczka » poniedziałek 25 mar 2013, 16:11

Rzeczywiście zupełnie inaczej jest, gdy prezent jest przesyłany przez osobę fizyczną do osoby fizycznej. Wtedy towar jest zwolnione od cła i podatku, jednak tylko do 45 euro. Natomiast gdy dokonamy zamówienia np. w sklepie internetowym, wtedy nie ma zwolnienia od podatku. Podatek pobierany jest zawsze, niezależnie od wartości towaru, który jest do nas przesyłany.
Maczka

Re: W jaki sposób płaci się cło?

Postautor: lusia » środa 17 lut 2016, 10:27

zanim zapłaciłam cło towarów sprowadzanych, miałam mnóstwo problemów z dokumentami. Musiałam poszukać jakiegoś tłumacza, bo w Polsce się uwzięli, że jeśli nie będę miała oryginalnych dokumentów plus tłumaczeń to nic nie załatwię. I wtedy po raz pierwszy skorzystam z usług amar-translations.pl. Cała historia skończyła się dobrze, ale całe ten stres... maskara
lusia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Cła