opinia o oprogramowaniach do sklepu internetowego

Informacje dla webmasterów.

opinia o oprogramowaniach do sklepu internetowego

Postautor: Americano » piątek 10 lip 2015, 07:23

widzę posty o tym jak sklep założyć i prowadzić ale nigdzie nie ma nic o samym silniku sklepu, no jest jedno miejsce ale stare a rotacja pewnie duża. mam swój biznes i planuję go powoli zwinąć bo się po prostu nie opłaca, za to jaknajbarziej ma rację bytu w internecie ale zanim do tego przystąpię wolę się upewnić co w trawie piszczy i na co się ostatecznie zdecydować żeby z jednej straty niie przejść w nastpeną.
Americano

Re: opinia o oprogramowaniach do sklepu internetowego

Postautor: CzystyHarry » piątek 10 lip 2015, 12:09

Jest jakiś wybór, dziwi mnie tylko zerowy odzew. Testowałem kilka, opiszę ten z którym zostałem - sellingo. Masz usługę płatną zależnie od tego ile sprzedajesz rzeczy, więc podstawowa zaleta już jest, że jak masz małe potrzeby to możesz mieć też całkowicie darmową wersję programu. A tak, jak zwiększa Ci się obrót to zwiększasz abonament i wszystko jest dostosowane. Są darmowe aktualizacje na bieżąco, więc nic się nie crashuje, ew. przy każdym problemie możesz uzyskać natychmistowe wyjaśnienia przez telefon. Problem miałem tylko raz ale mają w cenie kopie bezpieczeństwa wiec cały strach trwał u mnie jakieś dwie minuty w polocie do trzech. Od strony technicznej wszystko w najlepszym porządku. Wizualnie to samo.
CzystyHarry

Postautor: mawu » piątek 05 lut 2016, 23:25

Co do sklepów internetowych, polecam indywidualne rozwiązania, czyli stworzenie sklepu od podstaw - cena takiego sklepu zaczyna się do 2,5 tys netto. Za taką cenę otrzymuje się pełnię praw własności do sklepu internetowego, bez żadnych abonamentów. Nasza agencja oferuje kilka rozwiązań, większość sklepów osadzamy na joomli!, za pomocą dodatku hikashop - to rozwiązanie jest stosunkowo lekkie, nie obciąża serwerów, z kolei na większe sklepy idealnie nada się prestashop - warto jednak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie, my pomagamy na takie rozwiązania:) zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://mawu.pl
mawu

Postautor: Agniecha » poniedziałek 07 mar 2016, 11:50

prawdę mamy taką, że nic za darmo nie ma, a jak się chce coś lepszego, to niestety ale i kosztuje
Agniecha

Postautor: janek.janek193 » czwartek 05 maja 2016, 09:02

Agniecha pisze:prawdę mamy taką, że nic za darmo nie ma, a jak się chce coś lepszego, to niestety ale i kosztuje

Oczywiście, nic nie ma za darmo. Czasami lepiej postawić na jakość niż na cenę. Pytanie tylko czy ma się pieniądze na indywidualne rozwiązanie. Wiadomo, że gdy masz pełne prawo do serweru, to nie masz opieki administratora. Jak się znasz, to sam ogarniesz, a jak nie to musisz płacić grafikowi, gdy coś się zepsuje. Dlatego cenię sobie rozwiązanie sklepów z abonamentem. Jak masz jakiś problem to zawsze można się skontaktować i Ci pomogą. Przynajmniej w firmie, w której mam postawiony sklep, tak jest. Korzystam ze Sky- Shop. Raz na roczne prowadzenie tam sklepu miałem awarię. Z chłopakami przez pół dnia wisiałem na telefonie. Ale wiadomo, zależy kto ma jakie wymagania i predyspozycje :)
janek.janek193

Postautor: Mareq » środa 25 paź 2017, 13:28

Stawianie sklepu od podstaw na początku, gdy ktoś rozpoczyna swoją przygodę z internetem jest kompletnie bez sensu. Owszem, jeśli masz ogromną skale biznesu, ogromną dywersyfikacje produktów, skomplikowane opisy czy prezentacja produktów jest bardzo wyjątkowo to tak, warto postawić na indywidualne rozwiązanie, szyte na miarę, bo wpływa to na sprzedaż. Jeśli jednak zaczynasz, masz do kilku tyś produktów to bez przesady? Po co naciągacie klienta mówiąc mu, że coś szyte na miarę będzie lepsze od gotowych schematów, które powstały na bazie aktualnej wiedzy o zachowaniach użytkowników, ich preferencjach. te skrypty są też pisane tak by ułatwić właścicielowi: reklamę, pozycjonowanie i inne kwestie związane z marketingiem.
O platformach do e-biznesu można gadać godzinami, bo nie ma idealnych, każdy ma swoje preferencje, inne rzeczy będą mu odpowiadać zarówno pod kątem obsługi sklepu jak i samych rozwiązań technologicznych. Trzeba testować. Każdy z dostawców takich platform ma darmowe okresy testowe. Click Shopa teraz można była testować przez prawie 3 m-ce, bo była promocja. Na forum.home.pl powstało z tej okazji całe mnóstwo wątków od użytkowników, którzy testowali i zgłaszali swoje poprawki czy sugestie poprawek. Znaczna część została wdrożona na stałe do usługi. Z tego względu polecam poklikać Click Shopa, to bardzo dobra platforma i ma wysokie oceny w rankingach na blogach branżowych.
Mareq

Postautor: pekaes84 » poniedziałek 30 paź 2017, 21:34

Mareq pisze:Stawianie sklepu od podstaw na początku, gdy ktoś rozpoczyna swoją przygodę z internetem jest kompletnie bez sensu. Owszem, jeśli masz ogromną skale biznesu, ogromną dywersyfikacje produktów, skomplikowane opisy czy prezentacja produktów jest bardzo wyjątkowo to tak, warto postawić na indywidualne rozwiązanie, szyte na miarę, bo wpływa to na sprzedaż. Jeśli jednak zaczynasz, masz do kilku tyś produktów to bez przesady? Po co naciągacie klienta mówiąc mu, że coś szyte na miarę będzie lepsze od gotowych schematów, które powstały na bazie aktualnej wiedzy o zachowaniach użytkowników, ich preferencjach. te skrypty są też pisane tak by ułatwić właścicielowi: reklamę, pozycjonowanie i inne kwestie związane z marketingiem.
O platformach do e-biznesu można gadać godzinami, bo nie ma idealnych, każdy ma swoje preferencje, inne rzeczy będą mu odpowiadać zarówno pod kątem obsługi sklepu jak i samych rozwiązań technologicznych. Trzeba testować. Każdy z dostawców takich platform ma darmowe okresy testowe. Click Shopa teraz można była testować przez prawie 3 m-ce, bo była promocja. Na forum.home.pl powstało z tej okazji całe mnóstwo wątków od użytkowników, którzy testowali i zgłaszali swoje poprawki czy sugestie poprawek. Znaczna część została wdrożona na stałe do usługi. Z tego względu polecam poklikać Click Shopa, to bardzo dobra platforma i ma wysokie oceny w rankingach na blogach branżowych.

Testuję właśnie Cick Shopa równolegle z kilkoma innymi rozwiązaniami. Na chwilę obecną jestem zadowolony i jeżeli wszystko będzie dalej tak wyglądać to zostanę właśnie przy nim. Nie mam za dużego doświadczenia w tych tematach ale na moje szczęście cały proces od decyzji po uruchomienie był bardzo intuicyjny i czytelny. Z tym szyciem na miarę to też różnie bywa. Zamówisz produkt to często musisz dopłacać za wszelkie dodatki i wsparcie przy zmianach. Miałem jedno takie narzędzie ale przy moim harmonogramie dnia nie mam czasu na dodatkową edukację. 3mam kciuki za ostatnie testy.
pekaes84

Ciekawy skrypt sklepu z herbatą i kawą

Postautor: AdamGP » wtorek 29 wrz 2020, 18:04

Co do wyboru gotowiec, czy skrypt na zamówienie to bardzo indywidualna kwestia. Często te indywidualne rozwiązania też są gotowym skryptem tylko przerabianym. Z gotowych moim zdaniem najlepszy jest Shoper - jest dość dobrze przemyślany i zoptymalizowany pod wyszukiwarki. Prestashop nie zna za dobrze. Można nawet Wordpressa użyć z odpowiednimi modyfikacjami, ale osobiście bym w tym kierunku nie szedł. O ile WP jest ogólnie bardzo dobrym i elastycznym skryptem to na sklep internetowym wybrałbym dedykowane oprogramowanie.

Nie wiem co to za skrypt ale dość dobrze jest zrobiony ten sklep z herbatą https://e-aromat.pl. Sklep internetowy oferujący herbaty kawy i przyprawy. Jest dobrze zoptymalizowany pod wyszukiwarki. Na głównej stronie może na górze te zdjęcia herbaty w miseczce, czy akcesorów do herbaty może nie są najlepszym rozwiązaniem, bo powinna tam być treść i produkty, ale pewnie ze względów estetyczno wizualnych taki sytlu wybrali właściciele tego sklepu z herbatami.

Z takich autorskich rozwiązań miałem do czynienia ze skryptem Aptus - ciekawy dość dobrze zoptymalizowany. Ma wady, ale można zlecać modyfikację, przy czym swoje kosztują.
AdamGP

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Zarobkowe strony – tworzenie, porady, opinie