Oszukani przez program partnerski provident

Jak zarabiać na programach partnerskich.

Re: Oszukani przez program partnerski provident

Postautor: pyza21 » sobota 10 lis 2012, 17:09

Provident od zawsze robil problemy swoim klientom i pracownikom. robią ludzi niesamowicie w balona. Nie wiem jak firma tak dymajaca spoleczenstwo mogla sie utrzymac na rynku ponad wiek. To jest skandal.
pyza21

Re: pp Provident w Novem

Postautor: NOVEM » czwartek 15 lis 2012, 16:20

Drogi Wydawco - we współpracy z Providentem zareagowaliśmy już na tę sytuację i staramy się wypracować model, który skompensuje Wydawcom większy odrzut leadów -
od 17 października wynagrodzenie za poprawnego leada dla Wydawców wynosi już 70 zł (wcześniej 50 zł), a za podpisaną umowę dodatkowo 80 zł, przy czym w tej chwili większość leadów przekłada się na podpisanie umowy. Cały czas rozmawiamy też o jeszcze bardziej atrakcyjnych stawkach i bonusach dla aktywnych Wydawców.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, albo masz jeszcze jakieś pytania - zachęcamy do kontaktu z Twoim opiekunem z poziomu Panelu Wydawcy, lub telefonicznie: (12) 426 23 90.

Oszukany pisze:Ja miałem providenta przez Novem i nie dość , że nigdy więcej nie wrzucę providenta na strony to jeszcze nigdy więcej nie zamierzam korzystać z sieci Novem. Mówisz że Zanox chociaż coś tam rozesłał natomiast Novem nawet nie raczyli czegoś takiego napisać, mało tego kompletnie mnie olali i nawet nie odpisali z jakimiś najmniejszymi wyjaśnieniami dlaczego walidacja zabrała 95% zarobków. Próbowałem nawet pisać w tej sprawie DW ktoś z zarządu ale też kompletna olewka i zero odzewu. Wszystko co mogę powiedzieć o Novem to tylko to że serdecznie nie polecam nikomu.
NOVEM

Re: Affiliando kontra Novem - zliczanie klików

Postautor: NOVEM » czwartek 15 lis 2012, 16:23

To rzeczywiście dziwna sytuacja, dlatego chcielibyśmy się jej przyjrzeć i znaleźć sedno sprawy. Być w może w Affiliando są zliczane wszystkie kliki,
podczas gdy u nas tylko unikalne. Tym bardziej zachęcamy Cię do kontaktu z nami, najlepiej na numer o którym wspominaliśmy: (12) 426 23 90.

Oszukany pisze: Statystyki affiliando pokazują 120-170 kilków dziennie, a statystyki novem 40-50 klików !!!! :)
NOVEM

Postautor: Oszukany » czwartek 15 lis 2012, 17:33

Novem proszę Cię nie obrażaj mnie więcej. To co piszesz uwłacza inteligentnym ludziom i jak masz robić z kogoś idiotę to nie ze mnie. Wy pracujecie nad skompensowaniem większego odrzutu leadów? hehe dobre. Nie pamietam dokładnie od której sieci jako pierwszej dostałem mail o podniesieniu stawek przez provident, ale na pewno nie była to sieć Novem. Nie rozśmieszaj mnie naprawdę takimi tanimi chwytami bo to żałosne. Dla mnie to zwykły ruch providenta mający na celu znalezienie kolejnych frajerów na kolejny miesiąc czy dwa, a potem będą za pewne kolejne podwyżki, zmiany kreacji coś tam coś tam i zawsze się jakiś baran do nabicia w butelkę znajdzie.
Zastanawia mnie tylko po co wy ten provident trzymacie? Teoretycznie tam nie ma zarobku bo odrzucane jest 95% leadów i taka mnie myśl nachodzi czy ten nazwijmy to "odrzut" to tylko sprawka providenta...?
Oszukany

Postautor: ricoJG » piątek 16 lis 2012, 09:07

Witam !!!
Przyłączając się do tematu to też miałem sytuację że chciałem umieścić na swoich stronach reklamę Providenta i było by to z sieci Zanox, ale po prostu jak przeczytałem uważnie za co mieliby płacić to od razu była załamka...Pozyskanie unikalnego użytkownika na lead to już jest żałosne bo w tym kraju żyje 42 mln ludzi, z czego połowa to na pewno miała do czynienia z Providentem więc co noworodkom mam promować swoje usługi ??? Żałosne podejście...Jeśli proponuje się model CPL + CPS w takim przypadku to reklamowanie od razu wydało mi się bezcelowe bo każda osoba która już funkcjonuje w bazie Providenta jest automatycznie odrzucana z Leada a dodatkowo (co już zakrawa na kpinę) również z Sale nawet jeśli zostanie udzielona pożyczka !!! Wina nie leży w tym wypadku po stronie programu partnerskiego, chyba że ten rzeczywiście we wszystkich programach ma walidację na poziomie poniżej 5% wtedy możemy mówić o nieuczciwości sieci afiliacyjnej.To Reklamodawca próbuje tanim kosztem Naszym czyli Wydawców zarabiać krocie obwarowując się głupimi i niewykonalnymi regułami. Z drugiej strony ktoś w Zanoxie, Novem, Bankierze czy Affiliando powinien zwracać uwagę na nierzetelnych Reklamodawców a nie tylko straszyć i obwarowywać się regulaminem w stosunku do Wydawców.Osobiście działam w chwili obecnej w czterech sieciach Affiliacyjnych (te wymienione w zdanku powyżej) i co do każdego programu partnerskiego jest coś do zarzucenia i coś co cieszy...Staram się promować w danym miesiącu po dwa,trzy ciekawsze programy z każdej z nich wspierając się tzw. małymi Leadami oraz programami typu Pay per Click - jak dotąd jest to jedyny znany mi sposób aby potem na koniec miesiąca nie obudzić się zlany zimnym potem że zrobiłem kampanię na Providenta i z 1000 klików zostało mi 70 leadów a z nich tylko 3 zaliczone.I do garnka włoże tylko w kolejnym miesiącu chleb ze smalcem i gorzką herbatę...
Pozdrawiam
ricoJG

rozliczenie w affiliando zieltraffric

Postautor: Oszukany » piątek 16 lis 2012, 09:40

rico też nie do końca się ze wszystkim co napisałeś zgodzę. Dzisiaj jest 16 listopad a affiliando jeszcze nie rozliczyło programu kredito24.pl. Nie wiem czy nie obudzę się z ręką w nocniku i czy z 400 wniosków nie zostanie na przykład 10 czy 20 pożyczek. Dla mnie to totalna granda i zwykłe gnojstwo i jestem przekonany że oni już dawno mają rozliczenie i nie robią aktualizacji w panelu żeby ludzie jak najdłużej trzymali ten program. Ja go wywaliłem i nie przywrócę dopóki nie będzie rozliczenia.
Zgodzę się z tym że sieci powinny tępić takie programy jak provident. Dlatego ciągle będę sądził że skoro mają je w ofercie to pewnie sami na tym przycinają i nikt nie jest w stanie im tego udowodnić.
Oszukany

Jakie programy partnerskie są uczciwe

Postautor: Zainteresowany » piątek 16 lis 2012, 10:41

Ktoś gdzieś pisał, że Netsales zrezygnował z Providenta. Nie ma się co dziwić po tym jak Provident zagrał z walidacją.
Widać, że pierwsze objawy normalności wśród afiliantów się pojawiają i zaczyna im choć trochę zależeć na wizerunku. Sam skaczę z jednej firmy na drugą i nie znalazłem jeszcze takiej, która by w pełni uczciwie się rozliczała.
Jeszcze nie próbowałem Affiliando, ale chyba nie będę się w to pchał skoro jak widać działają bez żadnych zasad.

Czekam z utęsknieniem na rzetelną firmę, która sama chce uczciwie zarabiać i pozwoli uczciwie zarabiać wydawcom reklam.
Zainteresowany

Re: Jakie programy partnerskie są uczciwe

Postautor: Oszukany » piątek 16 lis 2012, 13:12

Zainteresowany pisze:
Czekam z utęsknieniem na rzetelną firmę, która sama chce uczciwie zarabiać i pozwoli uczciwie zarabiać wydawcom reklam.

Nie doczekasz się nigdy bo tam za duża kasa się przewija. Jak ja patrzę na te wszystkie affiliacje i ilość ludzi które tam pracuje i nie rzadko prezesów, zastępców, dyrektorów itp itd to ja się zastanawiam na czym zarabiają żeby to wszystko utrzymać? Wg mnie nie ma możliwości wygenerowania takich zysków bez podbierania wydawcom przychodów.
Moim zdaniem nie ma takich sieci i programów partnerskich które nie kradną bo jakby taka sieć była to potrafiła by to udokumentować. Tylko że ja nie słyszałem o jakiejś sieci w której można rzeczywiście sprawdzić zarobki a nie tylko bazować na tym co nam podsyłają i nazywają to rozliczeniem.
Oszukany

Postautor: ricoJG » piątek 16 lis 2012, 15:42

Oszukany to nie działa do końca tak że np. Affiliando czy Zanox czy inny partner nie rozlicza się specjalnie i program afiliacyjny obraca czyimiś pieniędzmi.Po prostu Reklamodawca widzi że np. w danym programie ilość złożonych leadów przekracza jego najśmielsze oczekiwania i nie będąc przygotowanym na tak dużą jednorazową wypłatę dla danej sieci przekłada dosłanie raportu tak żeby "Po primo" dosłać go w ostatniej chwili, ale żeby nie zdążono go rozliczyć w bieżącym miesiącu tylko w następnym bo będzie np. tak że część Wydawców zrobi dużą kampanię na dany produkt, zobaczą że kasa z tego jest przekładana i zrobią wydawcy dokładnie to co zrobiłeś TY - czyli wywalając program obniżą sumę leadów i średnia z dwóch już miesięcy wyjdzie taka żeby była "do przełknięcia" dla Reklamodawcy.
"Po secundo" - dobry przykład walidowania i informowania klienta ma np. Bankier.pl - zawsze na koniec rozliczeń informują które programy zostają przeniesione na następny miesiąc i ja osobiście zawsze jeśli mam wątpliwości dzwonie,mailuję i otrzymuję konkretne odpowiedzi nawet jesli nie są to odpowiedzi satysfakcjonujące mnie...
"Tercio" - zły przykład walidowania, dość dobry kontakt, i fatalny system płatności - Zanox i Netsales - o ile w Zanoxie target który robię czyli założenie ile procent danych leadów mi przejdzie do zaakceptowanych jest u mnie na poziomie 70-90 % w emitowanych programach to czas oczekiwania na rozliczenie jest niebotyczny:przykład - robię 5 programów od Zanoxa - dostaję target z sierpnia 90% - idzie rozliczenie na początku września po czym 12 września czyli po terminie potwierdzania not uznaniowych potwierdzają mi 25% leadów ale wypłacić będą mi je mogli dopiero w rozliczeniu kolejnym bo okazuje się że czas rozliczania został przeciągnięty przez Reklamodawcę o 2 dni...dobra, mówię to była mała kwota jakieś 170 zł przycisnę u nich we wrześniu to ładna sumka wyjdzie na październikowe rozliczenie. Nic bardziej mylnego.Przyciskam u nich przez wrzesień na kwotę 730 zł, 8 października robią mi walidację i co się okazuje??? Żaden, powtarzam żaden, lead z pozostałych zaakceptowanych z sierpnia nie zmienia statusu z zaakceptowane na potwierdzone.Co gorsza nic z wrześniowych leadów nie wchodzi od razu do rozliczenia również - jedynie zmieniają statusy na zaakceptowane - przechodzi 75% leadów co daje mi sumę już 770 zł na koncie ale znów muszę czekać miesiąc na kolejną walidację, lekko wku... już postanawiam jednak że muszę poczekać nie odpuszczę przecież prawie 8 stówek ale za karę (potem pomyślałem że ukarałem jednak sam siebie) odpuszczam sobie reklamy z Zanoxa - zrobię 3-4 leady dla świętego spokoju...5 listopada - budzę się rześki, rano patrze na Zanoxa a tam są leady zatwierdzone z sierpnia wszystkie + jakiś jeden mały z września - szał na 200 zł :).Po przeszperaniu opisów programów zrozumiałem co jest grane - Zanox podał że czas walidacji dla jednego z reklamodawców był 30 dni a oni podsyłali dodatkowo raport o tyciu tyciu spóźniony natomiast drugi Reklamodawca miał 45-dniowy czas na potwierdzanie leadów więc "sorry mój faul nie doczytałem". Ciekawostką niech będzie fakt że ten sam program w Netsales przechodził z miesiąca na miesiąc bez problemowo...Natomiast Netsales to ciągłe, uporczywe i już nudzące mnie jedno zdanko: "Odrzucenie akceptacji w programie BLA BLA z powodu niewystarczającej jakości strony WWW" tyle w temacie moich programów w których działam...

p.s Jeszcze jedno - płatności - Bankier.pl po zatwierdzeniu i wysłaniu rachunku w ciągu 4 dni mam pieniądze na koncie, Zanox - idzie właśnie wypłata podobno zlecona 10.11.2012 do dziś ECHO, Netsales - rachunek zatwierdzony 31.10.2012 - do dziś ECHO (zastrzegają jednak że w ciągu 21 dni wysyłają czyli przez 20 dni obracają naszą kasą)
Tera wszystko :)
ricoJG

Re: pp Provident w Novem

Postautor: wydawca » piątek 16 lis 2012, 22:10

Drogi Wydawco - we współpracy z Providentem zareagowaliśmy już na tę sytuację i staramy się wypracować model, który skompensuje Wydawcom większy odrzut leadów -
od 17 października wynagrodzenie za poprawnego leada dla Wydawców wynosi już 70 zł (wcześniej 50 zł), a za podpisaną umowę dodatkowo 80 zł, przy czym w tej chwili większość leadów przekłada się na podpisanie umowy.

To się uśmiałem :lol: Provident jest w Polsce skończony to tylko kwestia czasu. Chyba tylko jakiś desperat (lub ktoś kto nie przeczytał jeszcze tego tematu) będzie promował ten marny program.

Co do skompensowania dużego odrzutu leadów, to jak ktoś nie uciekał z lekcji matematyki w szkole nie będzie pisał takich bzdur jak cytowane wyżej. Wcześniej Provident akceptował 30-40% leadów, za każdego płacił 50 zł. Zakładając że Wacek generował po 1000 leadów miesięcznie zarabiał w przedziale 15 000 - 20 000 zł. Obecnie walidacja leadów jest na poziomie 5%, więc daje to jedynie 50 zatwierdzonych leadów miesięcznie. Stawka jest podwyższona do 70 zł, czyli obecne zarobki Wacka, który nadal generuje 1000 leadów miesięcznie to ok. 3 500 zł. Jest różnica? No raczej jest, bo Wacek teraz zarabia 5 razy mniej niż przed wprowadzonymi zmianami.

Cały czas rozmawiamy też o jeszcze bardziej atrakcyjnych stawkach i bonusach dla aktywnych Wydawców.

Super pomysł! Chyba jedynym wyjściem, żeby ludzie jeszcze się zainteresowali tym program jest podniesienie stawki do 300 zł za leada. 1000 leadów, 5% zatwierdzonych, 300 zł za leada i Wacek będzie zadowolony :mrgreen:

przy czym w tej chwili większość leadów przekłada się na podpisanie umowy.

Jakoś nie zauważyłem, może ktoś potwierdzić?

Jeśli uda się Państwu wynegocjować stawkę 300 zł za leada, proszę koniecznie dać nam wydawcom znać, tu na forum :D
wydawca

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Programy partnerskie