Oszczędzanie pieniędzy w Polsce

Jaki wybrać bank dla firmy. Dobre konto firmowe.

Oszczędzanie pieniędzy w Polsce

Postautor: Admin » piątek 15 lip 2011, 21:00

Polacy nie potrafią, nie chcą bądź nie są wstanie oszczędzać. Takie wnioski płyną z przeprowadzonej ankiety, wśród której 48% badanych Polaków nie ma żadnych pieniędzy odłożonych na czarną godzinę.

Większość naszych rodaków, tych, którzy deklarują, że posiadają dodatkowe środki finansowe trzyma swoje oszczędności w bankach. Jedynie 14% woli mieć gotówkę w domu niż na koncie oszczędnościowym czy lokacie.

Niestety przerażający zdaje się być fakt, że 40% badanych, ktorzy deklarują, ze posiadają mniejsze lub większe oszczędności uważa, że w najbliższych latach nie wzrosną one. Co więcej 17% spodziewa się ich zmniejszenia, spadku. Dlaczego nie potrafimy oszczędzać? Czy winę za to, ze nie potrafimy oszczędzać ponosimy my sami? Nasi rodzice, którzy nie zadbali o to, żebyśmy nabyli taką umiejętność czy może państwo, w którym nie stać nas na luksusy, a piętrzą się jedynie wydatki?

Badanie TNS OBOP miało miejsce w dniach 2-6 czerwca 2011 r. na ogólnopolskiej, losowo wybranej grupie 1005 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.
Admin
Site Admin

Re: Oszczędzanie pieniędzy w Polsce

Postautor: AdamsGPA » niedziela 30 gru 2012, 11:13

Podstawowym problemem jest relacja między zarobkami, które rosną powoli albo wcale w stosunku do rosnących wydatków wynikających z dużego wzrostu cen szczególnie dóbr podstawowych, żywności, energii, kosztów utrzymania. Po prostu nie mamy z czego oszczędzać. Średnia krajowa nie odwzorowuje w ogóle przeciętnego zarobku w Polsce, inflacja w przypadku dóbr niezbędnych, które musimy kupować jest olbrzymia znacznie większa, niż całościowa inflacja oparta ok koszyk wybranych dóbr. Do tego coraz więcej coraz wyższych podatków i mamy odpowiedź dlaczego tak jest...
Naprawa komputerów w Krakowie - mały, szybki serwis komputerowy specjalizujący się w naprawie komputerów Mac Apple
AdamsGPA

Postautor: kramczarek » piątek 01 mar 2013, 00:35

W Polsce nie da się oszczędzać, bo ze wszystkich oszczędności trzeba płacić podatki dzięki czemu oszczędzanie jest totalnie nieopłacalne...
kramczarek

Postautor: blanka.win » czwartek 07 mar 2013, 12:09

co racja to racja, bez względu na to jaką formę się wybierze to potrafią nawet z konta oszczędnościowego na którym masz 1 zł zabrać Ci z tego podatek :/ masakra jakaś
blanka.win

Postautor: Rogerxxl » sobota 09 mar 2013, 22:09

Był okres, że oszczędzałem dość mocno, ale żyłem przez to bardzo skromnie. Po 2 latach postanowiłem, żyć z dnia na dzień i zostawić sobie w zapasie jakąś sumkę, ale nic na siłę. Teraz jest ok - czuję się o wiele lepiej psychicznie. Poza tym, jak przyjdzie gorszy okres i zacznie brakować kasy to jeśli się jej nie ma w zapasie to bardziej motywuje do szukania zarobku/pracy, a jak mamy za dużo w oszczędnościach to potem źle się człowiek czuje, że tyle oszczędzał, a teraz trzeba wydać.

Wydaje mi się, że każdy człowiek ma w życiu wzloty i upadki. Dlatego jeśli chodzi o oszczędności, to dobrze jest trzymać wartość 3 miesięcznej pensji chociażby na lokacie, dla spokoju psychicznego.
Firma toruńska oferująca wyrób pieczątki kikuś w Toruniu udostępnia za darmo wzory pieczątek - 150 przykładów, które możesz wykorzystać do projektu własnej pieczątki.
Rogerxxl

Postautor: fred7 » wtorek 17 wrz 2013, 20:44

Niedawno sprzedałem dom. Część pieniędzy odłożyłem na lokatę w Skoku Wołomin bo wiem że szybko roztrwoniłbym te pieniądze a tak sobie będą same na siebie zarabiały.
fred7

Postautor: johan » poniedziałek 23 wrz 2013, 20:28

Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, ile mogą zaoszczędzić podczas codziennych zakupów. Ludzie po prostu trwonią pieniądze, wydają je bardzo nieumiejętnie. Przykładowo: idą do marketu i kupują jakąś drogą wędlinę pakowaną. Nie dość, że jest to sama chemia to jeszcze przepłacona. A można udać się do osiedlowego sklepu i kupić coś "na wagę" - zawsze taki sposób będzie tańszy. Podobnie jest z wieloma produktami. Ludzie nie porównują cen produktów. Na co dzień można naprawdę ograniczyć koszty życia. Podobnie jest z jazdą samochodem. Wiele osób, które pytam nie zwraca nawet uwagi na ceny benzyny. Po prostu wjeżdżają i tankują, choć może za kilometr jest inna stacja na której cena o 15 groszy niższa na litrze. Kolejne zagadnienie jakie rzuca się w oczy: oszczędzanie energii elektrycznej w domu - w tym artykule jest to napisane, nawet nie chce mi się już podawać przykładów.

Jak się to wszystko zbierze w całość to są to naprawdę zauważalne kwoty, zwłaszcza w ciągu całego roku. Można żyć oszczędnie, ale niekoniecznie rezygnując z przyjemności czy komfortu życia - wystarczy trochę kreatywności i myślenia.
So­la ra­tio per­fecta beatum fa­cit.
johan

Postautor: mrkiniu » piątek 27 wrz 2013, 19:53

Nigdy nie potrafiłem oszczędzać, dopóki nie trafiłem na pomysł mBanku http://m2m.polskiebanki.biz/mbank/msaver.html
Mimowolne odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym i comiesięczne inwestowanie w fundusze inwestycyjne.
Prawdę mówiąc nawet nie odczuwam tego, że pewna kwota moich dochodów jest inwestowana.
Sam nigdy nie odłożyłbym żadnych pieniędzy, a to dzieje się samowolnie :)
Polecam.
mrkiniu

Postautor: szanowny » niedziela 29 wrz 2013, 15:07

Ludzie nie oszczędzają, bo nie planują. Wielu ludzi jak ma w portfelu pieniądze to po prostu musi je wydać. A wystarczyłoby zaplanowac swój budżet i trzymać się wytycznych.
Obrazek
szanowny

Postautor: Sylli » środa 02 paź 2013, 10:48

Moim zdaniem większość ludzi nie oszczędza, bo nie ma z czego ;)
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką".
Sylli

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Banki – konta bankowe