Jak odzyskac pieniadze za prowadzenie konta w uk

Jaki wybrać bank dla firmy. Dobre konto firmowe.

Jak odzyskac pieniadze za prowadzenie konta w uk

Postautor: barocki » poniedziałek 23 sty 2017, 14:47

W necie wyczytałem, że należy mi się prawdpodobnie zwrot kasy od banku za ponad 2 lata, kiedy płaciłem za konto. Niby te opłaty były naliczane bezpodstawnie. Tylko jak te pieniądze odzyskać? Średnio mam podstawy do zgłaszania się do banku, bo nie jestem od dawna ich klientem. Nigdzie nie znalazłem żadnego przewodnika działania. Podpowiecie coś?
barocki

Re: Jak odzyskac pieniadze za prowadzenie konta w uk

Postautor: adamsorecki » wtorek 24 sty 2017, 14:54

To że nie jesteś ich klientem nie zwalnia banku z odpowiedzialności - jeśli złożysz wniosek i przysługuje ci zwrot, to pieniądze dostaniesz, z tą różnicą, że w formie czeku. Może to potrwać nieco dłużej niż w przypadku przelewu, ale tak czy siak środki na pewno otrzymasz. Wniosek składasz przez Omni Finance. Tam na ich stronie masz w FAQ również podaną listę kont, za jakie przysługuje zwrot, ale to wcale nie gwarantuje otrzymania kasy. Dopiero jak tam na stronie wypełnisz formularz, to oni ci sprawdzą, czy ci te środki faktycznie przysługują.
adamsorecki

Postautor: kubakusy » środa 25 sty 2017, 14:56

Przecież z opcji odzyskania kasy za te opłaty można skorzystać od dawna, więc gdzie tutaj zaskoczenie? Faktycznie w sieci brakuje solidnych opracowań pokazujących jak w praktyce wygląda temat, ale też nie przesadzajmy. Były przecież artykuły w prasie. Pewnie można to zrobić samodzielnie, ale lepiej niech to zrobią w Omni. Prowizja jest na tyle niska, że nie ma sensu zabawa w samodzielne testowanie co będzie właściwie zrobione, a co nie.
kubakusy

Postautor: huberto » czwartek 26 sty 2017, 14:54

Proces odzyskiwania środków przebiega naprawdę prosto - ułatwione to zostało na maxa. Wypełnia się w zasadzie krótki formularz, a oni robią resztę. Powiadomią cię nawet kiedy dostaniesz kasę. Najważniejsza informacja ze strony Omni:

"Wiele banków w UK pobiera co miesiąc opłaty w wysokości od 5 do nawet 25 funtów za prowadzenie rachunku bankowego. Jeżeli z Twojego konta regularnie znikają takie kwoty, możesz je odzyskać!"

Teraz policzcie sobie jakie kwoty wychodzą rocznie przy maksymalnych opłatach... Ponad 100 zł miesięcznie, prawie 150. I chyba już jasne jak ludzie mogli odzyskiwać po kilka tysięcy funtów w ten sposób.
huberto

Postautor: kubakusy » piątek 27 sty 2017, 15:06

To jak jest z tymi kwotami? Bo na górze strony z pytaniami wisi 25 funtów, a niżej już 35 funtów miesięcznej opłaty. Ktoś z Was tyle płacił? Kupa kasy. Ale tak naprawdę to bez znaczenia - kluczowe po prostu odzyskanie środków. A dostajesz nie tylko to co wpłaciłeś, ale również odsetki i rekompensatę, czyli w praktyce bez porównania więcej, niż początkowo zakładasz. Banki narobiły sobie w ten sposób mega problemów.
kubakusy

Postautor: huberto » poniedziałek 30 sty 2017, 14:53

Pewnie coś pokręcili przy pisaniu tekstów - ale pewnie ta wyższa kwota jest prawidłowa. Zresztą - każdy może odzyskać to co zapłacił + odsetki + zadośćuczynienie, czyli w praktyce nawet po zapłaceniu prowizji dostaje się do ręki tyle, co zostawiłeś w banku. Swoją drogą pewnie niektóre banki w ten sposób doprowadzono do mocnej zapaści finansowej, ale przecież sami są sobie winni.
huberto

Postautor: gosc » środa 01 lut 2017, 14:59

Ogólnie lista kont faktycznie jest na stronie Omni Finance, sam składałem wniosek w poprzednim tygodniu i czekam na kasę. Ode mnie kolejne dwie osoby się o tym dowiedziały, a ogólnie nawet jeśli spodziewacie się opcji otrzymania nawet małej kasy, to zdecydowanie warto. Pamiętajcie, że oni mają nakaz naliczania odsetek i jeszcze przyznawania rekompensaty, więc te kwoty wcale nie muszą być takie niskie...
gosc

Postautor: paratios » piątek 03 lut 2017, 14:50

Odzyskiwałem pieniądze prawie rok temu - 800 funtów dostałem, czyli dużą kasę. Nawet jeśli wydaje się wam, że kasa nie przysługuje, to i tak spróbujcie. A może jednak? Przecież mowa o dużych kwotach, więc chyba nie ma większego sensu odpuszczanie. Prowizja i tak jest płacona dopiero w przypadku powodzenia, zatem gdzie sens odpuszczać? Tym bardziej, że to kwestia wypełnienia jednego formularza, a nie specjalnych zabiegów.
paratios

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Banki – konta bankowe