Opinie klientów Idea Bank

Jaki wybrać bank dla firmy. Dobre konto firmowe.

Opinie klientów Idea Bank

Postautor: Oszukani przez banki » piątek 09 lis 2012, 12:52

Chciałem założyć konto firmowe dla swojej firmy i skuszony ofertą darmowego rachunku i darmowych przelewów wybrałem się do oddziału. WIdziałem też reklamę pod tytułem pożyczka bezzwrotna dla firmy więc tym bardziej umówiłem się z doradcą. Niestety wizyta w Idea Banku przeszła nawet najgorsze moje oczekiwania i wyobrażeie ao jakimkolwiek banku.
Podczas rozmowy o tej ich bezzwrotnej pożyczce dopiero po kilkunastu minutach zaskoczyłem, że trzeba pożyczyć 15 tys. zł ale na konto dostanie się tylko 12 tys. zł !! Otóż warunkiem przyznania "bezzwrotnej pożyczki" jest wykupienie jakiejś tam polisy oszczędzającej gdzieś tam nawet nie obchodzi mnie gdzie. Oczywiście oddać potem trzeba całe 15 tys. To jednak nie było jeszcze takie złe bo akurat moją polisę którą mam mogę przejść już na bezskładkową i to bez straty bo mam ją ponad 10 lat. Umówiłem się z panem doradcą, że jutro da znac i umówimy się na podpisanie umowy. Niestety pan doradca nie dał znać. Na drugi dzień zadzwoniłem do "pana doradcy" a ten wyglądał na bardzo ździwionego i miałem wrażenie że chyba nie pamiętał że byłem u niego w oddziałe. Po chwili stwierdził że już właśnie wchodzi w system i bedzie miał odpowiedź od innego pana analityka. Poprosiłęm o telefon jak już bedzie miał decyzję.
Trwało to jakieś 30 min ale w końcu zadzwonił z uśmiechem na twarzy informując mnie że można przyjechac podpisac umowę na konto i na bezzwrotną pożyczkę. Niestety tylko jeszcze mu się przypomniało że kolejnym warunkiem jest wykupienie jakiegoś abonamenu księgowego za prawie 100 zł miesięcznie !!!! Ja piernicze ta zgraja panów doradców i analitykó zmarnowała 2 dni mojego czasu tylko po to żeby mnie na koniec poinformować że tak naprawdę to nie jest żadana pozyczka tylko zakamuflowana sprzedaż jakiejś tam polisy i jakiegoś kretyńskiego abonamentu na księgowość.
Żałosne i wręcz tragiczne i nikomu ale to nikomu nie polecam usług Idea Bank. Piszcie jakie są wasze opinie bo może to tylko ja mam pecha i coś źle zrozumiałem i tylko mnie tak potraktowali ????
Oszukani przez banki

Re: Opinie klientów Idea Bank

Postautor: ambrossia19 » niedziela 02 gru 2012, 17:08

nie, nie tylko Ty masz pecha.. ja takze nie polecam tej "marki"..
To samo co AmberGold.. takze NIE WARTO :)
ambrossia19

Postautor: Katarysz123 » czwartek 06 gru 2012, 22:56

zawsze tak jest,żeby cos ci dali,to najpierw musisz im zapłacić.
Katarysz123

moja opinia o idea banku

Postautor: marek » czwartek 24 sty 2013, 12:37

Jeśli chodzi o produkty typu kredyty to jest to okrutnie drogi w praktyce bank jednak trzeba przyznać, że oferuje rozwiązania nie dostępne w innych polskich bankach. Coś za coś. Chcesz więcej niż gdzie indziej to płać.
marek

Postautor: and2 » sobota 09 lut 2013, 09:25

Biorąc kredyt w Idea Bank do końca nie wiesz na jakich warunkach,o ubezpieczeniu w kwocie prawie 5% dowiadujesz sie w dniu kiedy masz podpisać umowę,wywierania jest przy tym presja pracownika,abyś podpisał umowę bo on tyle czasu poświęcił na przygotowanie umowy,wg mnie metodami działania tego banku powinien zainteresować sie nadzór bankowy,starsza sie o kredyt obrotowy i po pierwsze do końca mimo próśb o umowę nie znasz jej zapisów,przy okazji wciskają na sile a to faktoring,a to zalożą ci dwa konta prywatne i firmowe ,które mogą cię kosztować nawet 3000 zł na przestrzeni spłaty kredytu,no i ubezpieczenie 5% oraz prowizja 4% którą nie wiesz kto bierz, zalatwiajac sprawę przez internet masz wrażenie ,ze rozmawiasz z pracownikiem ,poemcokazuje sie ,że to jest jakiscposrednik a umowę zawierają w Tax Care ,to jakaś odnoga Idea Banku ,gdzie pracownicy próbują wywierać presję na podpisanie umowy .Ino patrzeć, jak za rok powstanie jakiś nowy twór,bo ten ma juz opinie tak zszarganą ,że tylko desperaci mogą podpisać umowę , starają sie o 150 000 zł i na wstępie musisz oddać bankowi i posrednikowi 15 000 zł i odsetki spłacić ok 30 000 zł ,prawda ,ze to ładne oprocentowanie ,rodem z lichwy .
I w każdym momenci bank moze ci wepchnac jakiś nowy produkt albo wypowiedzieć umowę i naliczyć odsetki przeterminowana.zabawa rodem z krajów trzeciego swiata, .
and2

Postautor: blanka.win » czwartek 07 mar 2013, 12:11

osobiście uważam, ze można ten bank porównać do jakiś pozyczek-chwilówek, bo kredyty niby dają nawet młodym firmom, ale sa one niezmiernie drogie
blanka.win

Postautor: Zgrzytek34 » piątek 29 mar 2013, 13:05

haha dno dokładnie, poczytajcie jeszcze opinie ebroker.pl/centrum-wiedzy/baza-instytucji-i-opinii/idea-bank/141 , ja się dołączam :D
Zgrzytek34

Idea Bank

Postautor: Rurarz » piątek 26 kwie 2013, 09:18

To może zainteresuje Was jak mnie załatwił ten cudowny bank. Zachowali się jakby sprawa dotyczyła odbioru śmieci.
Na początku kwietnia zmienili sobie wspaniałomyślnie BIC i chyba znakami dymnymi powiadomili o tym klientów. Skutek taki, że nie dostałem na czas pieniędzy przelewanych z zza granicy. Totalna olewka klientów. Szczerze odradzam Ide Bank każdemu i do czegokolwiek...
Rurarz

Postautor: julia » niedziela 12 maja 2013, 21:16

Zastanawiałam się nad tym bankiem, ale wybrałam jednak inny ze względu na opłaty za przelewy do i z kantorów internetowych - w porównywarce[url]strefawalut.pl[/url]wyraźnie widać, że w innych bankach wygląda to dużo lepiej
julia

Postautor: Gość » poniedziałek 20 maja 2013, 08:09

Mnie polecono konto z premią 1000 złotych. Chodziło tylko o to żeby robić transakcje na 500 miesięcznie kartą. Oczywiście premii nie zobaczyłam na oczy i bank wmawia mi, że nie spełnianm warunków - umiem liczyć i wiem ile transakcji wykonuję. Za to kasują za to konto 50 zł miesięcznie !!!!!
Gość

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Banki – konta bankowe