Zmiany w VAT

Porady prawne. Doradcy.

Zmiany w VAT

Postautor: Lalka » piątek 22 mar 2013, 15:47

Przeglądaliście ostatnio przepisy w związku ze zmianami dotyczącymi VAT-u? Słyszałam, że kilka rzeczy się zmieniło, a są one naprawdę istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wiecie, które przepisy uległy zmianie i jaki ma wpływ na działalność przedsiębiorstwa?
Lalka

VAT

Postautor: Czyzka » poniedziałek 25 mar 2013, 15:10

Rzeczywiście, przepisy się zmieniły. Od 2013 roku zniknęła nazwa "faktura VAT" i została ona zastąpiona "fakturą". Poza tym faktury mogą wystawiać nie tylko czynni Vatowcy, ale także bierni. Wcześniej mogli je wystawiać tylko czynni Vatowcy. Również nastąpiły zmiany w fakturach dotyczących np. paliwa. Nie trzeba już wpisywać na nich numerów rejestracyjnych pojazdów.
Czyzka

Inne zmiany

Postautor: Kamilka » poniedziałek 25 mar 2013, 18:06

Poza tym wprowadzono również możliwość wystawiania faktur uproszczonych. Będzie to możliwe w przypadku, gdy kwota transakcji nie będzie przekraczać 450 zł. Wprowadzono także możliwość tworzenia faktur zbiorczych, które dotyczyć będą całego miesiąca kalendarzowego. Są to kolejne uproszenia, które ułatwiają prowadzenie firmy.
Kamilka

Re: Zmiany w VAT

Postautor: ewe.not@ » środa 10 kwie 2013, 08:47

jak pracowałeś na granicą możesz dostać zwrot podatku. Pomaga w tym firma TAX Consulting. Oblicz swój zwrot na http://zwrotpodatku.pl/uk_calculator.php
ewe.not@

Re: Zmiany w VAT

Postautor: Paula123 » czwartek 15 wrz 2016, 13:30

Nie za bardzo się orientuję, co się zmieniło. Mam tylko nadzieje, że dalej utrzymały się ulgi dla firm, które starają się być ekologiczne. Wiem, że dalej można odliczyć sobie pełny podatek VAT od kosztów instalacji paneli fotowoltaicznych.
Paula123

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Prawo, ustawy, przepisy