Dotacje z UP

Porady prawne. Doradcy.

Dotacje z UP

Postautor: Maczka » piątek 22 mar 2013, 15:51

Słyszeliście o zmianach dotyczących dotacji z Urzędu Pracy? Wiem tylko, że nie będzie już tych bezzwrotnych dotacji. Tylko co będzie w zamian? Urząd Pracy stworzy jakąś nową ofertę dla bezrobotnych chcących założyć działalność gospodarczą? Czy to już koniec pomocy bezrobotnym?
Maczka

Re: Dotacje z UP

Postautor: ania » sobota 23 mar 2013, 10:23

Też jestem ciekawa jak to będzie w tym roku.Jak by ktoś coś wiedział, to będę wdzięczna.
ania

Koniec dotacji

Postautor: Czyzka » poniedziałek 25 mar 2013, 15:13

Od nowego roku niestety bezzwrotne dotacje praktycznie znikną. Co prawda będzie można składać wnioski o taką dotację, ale będą one przyznawane jedynie osobom, które będą miały najgorszą sytuację. W związku z tym będą niewielkie szanse na otrzymanie bezzwrotnej dotacji. Ilość tych dotacji będzie bardzo ograniczona, więc nie ma co liczyć na te pieniądze.
Czyzka

Pożyczki dla bezrobotnych

Postautor: Kamilka » poniedziałek 25 mar 2013, 18:09

Bezzwrotne dotacje rzeczywiście zostaną ograniczone. Jednak dodatkowo Urząd Pracy ma wprowadzić pożyczki dla przedsiębiorców. Na pewno będą one miały niższe oprocentowanie, ale myślę, że nie jest to zbyt dobry pomysł. Nieznacznie ułatwi to życie bezrobotnych chcących założyć działalność gospodarczą. Raczej niewiele osób zdecyduje się na wzięcie pożyczki będąc bezrobotnym...
Kamilka

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Prawo, ustawy, przepisy