Społeczne Grupy Mieszkaniowe - ustawa o wykupie mieszkań

Porady prawne. Doradcy.

Społeczne Grupy Mieszkaniowe - ustawa o wykupie mieszkań

Postautor: Admin » czwartek 18 sie 2011, 15:32

Ministerstwo Infrastruktury chcąc rozruszać rynek nieruchomości proponuje niekonwencjonalne rozwiązanie - wynajem lokalu z możliwością jego wykupu w przyszłości. Tym samym każdy kto nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu czy też nie może sobie pozwolić na kupno mieszkania w chwili obecnej, a nie chce wykluczać takiej możliwości w przyszłości może skorzystać z oferty SGM, czyli Społecznych Grup Mieszkaniowych.

Tym oto sposobem każdy kto wynajmuje mieszkanie miałby możliwość pierwokupu. Oczywiście nie jest to tak dobre rozwiązanie jak zaciągniecie kredytu, który można byłoby spłacać, zamiast wydawać pieniądze na wynajem, jednakże nie każdy ma taką możliwość, żeby kredyt mieszkaniowy otrzymać. Jest to jakieś wyjście z sytuacji - swoją drogą, naszym zdaniem całkiem dobre.

Społeczne Grupy Mieszkaniowe mogłyby być tworzone przez inwestorów zajmujących się budową mieszkań, przez deweloperów. Chętnych może być wielu, tym bardziej, że co miesiąc do czynszu doliczano by najemcy koszt wykupu mieszkania. Tylko czy będą i tacy, którzy będą chcieli postawić takie budynki? Ministerstwo Infrastruktury wierzy, że Ci się znajdą jak tylko zaistnieje w ogóle taka możliwość, dlatego też projekt dotyczący SGM trafi do konsultacji społecznych, a jeśli te będą pozytywne - do Sejmu.
Admin
Site Admin
 
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 10 mar 2011, 12:59

Re: Społeczne Grupy Mieszkaniowe - ustawa o wykupie mieszkań

Postautor: Okey86 » piątek 07 gru 2012, 00:32

Ministerstwo niepotrzebnie sięga do naszych kieszeni i naszymi pieniędzmi chce załatać dziurę budżetową. Obecnie jestem na etapie budowy domu i udało mi się znaleźć firmę, która wykonuje świetne projekty domów jednorodzinnych ale podatki rostowskiego naprawdę potrafią zepsuć człowiekowi satysfakcję z tego co ma ;(
Okey86
 
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 20:53


Wróć do Prawo, ustawy, przepisy

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «